Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az emberek hogy tudnak ilyen...

Az emberek hogy tudnak ilyen kegyetlenek lenni?

Figyelt kérdés

[link]

Ugye ilyet ma már nem csinálnak? :'(

Azt hiszem nem eszek több húst...

És az állatvédőket ez nem zavarja?! Máshogy is meg lehetne oldani, miért pont így kell?!


2016. aug. 19. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Szóval így lesznek az emberek vegák, hogy rájönnek, hogyan készül a hús. Akkor zöldségfeldolgozásról véletlenül se nézz filmet, mert a végén nem akarsz majd enni semmit. De próbálom másképp megközelíteni. Az oroszlán kegyetlen, amiért megeszi az antilopot? A madár kegyetlen, amiért elkapja a bogarat, gilisztát, és odaadja a kicsinyeinek? Nem, ezt az életösztön diktálja. Az ember ugyan egy fokkal bonyolultabb ennél, de a lényeg ugyanaz. Persze vannak olyan husik is, ahol az állat egy mezőn éldegélt, és szépen bánnak velük. Ilyenek például az angus marhák. Keress olyan húst a boltban, de meg ne kérdezd, miért olyan drága! Én is láttam egy dokumentumfilmet, hasonló dolgokat mutattak. Aztán megkérdezték a gyárigazgatót, hogy mi a véleménye ezekről a módszerekről. Ő meg csak azt kérdezte: az a baj, hogy olcsón állítunk elő húst? Igazából engem ez az egy kérdés ráébresztett, hogy ha mindent a neked tetsző körülmények között állítanának elő, akkor körülbelül olyan drága lenne az az élelmiszer, amit jelenleg megeszel, hogy nem tudnád megfizetni.
2016. aug. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy a humánusan, az állattal gyorsan végző húsfeldolgozókról meg a réten legelésző marhacsordákról persze nem csinálnak ilyen szomorú dokumentum filmet, mert az nem szenzáció, azzal nem lehet az ember lelkére hatni. Elsőnek igaza van, ha felmenne a hús ára mert humánus bánásmóddal tartanának minden állatot akkor meg azért hőbörögne a nép hogy "őket húzzák le pár szutykos tehén jólétéért" és hogy ez kész rablás. Amúgy ha tényleg ki akarsz akadni akkor nézd meg az ázsiai állatfeldolgozókat ahol élve nyúzzák a kutyát-macskát mert szerintük finomabb a húsa ha szenved, a kép ahogy a teljesen lenyúzott kutya felemeli a fejét és a kamerába néz egy életre a retinámba égett, nem is hordok szőrmét (szerintem felesleges, jó bőrbakancsom van, de a disznó akiből készült ígyis-úgyis meghalt volna kajának, akkor legalább legyen haszna a halálának)
2016. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Szomorú meg minden, én se szeretem az ilyen videókat, de szerinted a ragadozó állatok, hogy vadásszák le a többi állatot? Elég sok olyan videó is van, ahol pl. a hiénák a még élő állatból kezdenek falatozni. Azzal mi van? Jó, persze az emberek nagyobb mértékben csinálják, de attól még ugyan az.
2016. aug. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

szerintem a probléma az alap emberi hozzáállásban van. pl a magyarok vallják h az embernek szüksége van a húsra és ezért reggel, délben és este is húst esznek. de nem elég nekik a pici szalámi a pizzán vagy a szalonna a tésztaszószban. nem, minimúm egy csirkecombot vagy egy nagy szelet húst kell ilyenkor enni... az étkezésük 50%-át ez teszi ki, pedig az ember mindenevő, nem ragadozó.

mindeközben a ragadozó kutyáinkat 3-4% hústartalmú tápokkal etetjük(tisztelet a kivételnek). hol van itt a logika kérem szépen?

minden korábbi kultúrában/korszakban az átlag emberek csak évi párszor fogyasztottak húst(kivéve persze északon, de ott nem is volt más és ők is főleg halat ettek).

egy ilyen hozzáállású ember heti 1,5-2 kg húst simán elfogyaszt. mégis hogy lehetne ezt máshogy kitermelni?

2016. aug. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első 10 mp bőven elég volt :O
2016. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 toma781 ***** válasza:
Azt megértem hogy nem tartják jól az állatokat mert akkor drágább lenne. De az hogy valaki fog egy borjut és ököllel üti a fejét, földhözvágja és rátapos a fejére, az hogy fogja a kismalacot és földhözcsapja de úgy hogy még mindig él utánna is és szenved, az hogy a csibéket amiknek valami baja van egyszerűen megfogja és elhaítja és ez csak néhány dolog ebből a videóból. Nem tudom elképzelni hogy kik azok a szívtelen állatok akik ilyenre képesek. Mindenki azt mondja hogy az emberek civilizált lények, de ez a videó pont azt mutatja be hogy az emberek még rosszabbak mint az állatok. A hiéna lehet hogy élve ette meg az antilopot de ez nagyon ritka viszont ami ebben a videóban van az mindennapos a földön. Aki képes ilyet megtenni az állatokkal azt fejbe kellene lőni. Én bevallom hogy amikor néztem a videót elsírtam magam és ideges is lettem de úgy mint még soha. Remélem van más is aki úgy gondolja mint én
2016. aug. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Amíg nem veszélyezteti az egészségemet az így kezelt állatból készült termék, addig egyáltalán nem érdekel a sorsuk. Ezek az állatok arra vannak ítélve, hogy táplálékot adjanak, akár pusztulásuk árán is. Ezt kéne felfogni nemcsak a nagyipari állattartásnál, hanem a távol-keleti kutyaevés, bálna- és delfinvadászat esetén is.
2016. aug. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!