Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy védjem meg a kutyámat?

Természetes egészség kérdése:

Hogy védjem meg a kutyámat?

Figyelt kérdés

Kutyusomat naponta sétáltatom. Szomorúan veszem észre, hogy rengeteg gazda póráz nélkül sétáltatja kutyáját.

Milyen módszer van arra, hogy megvédjem kutyámat úgy, hogy a másik kutya, ill. annak gazdája ne sérüljön mégis az enyémet ne kapják el.

Felnőtt kutyusunk van, felemelni nem tudjuk.

Várok minden hasznos választ, köszönöm!



2016. okt. 19. 17:13
1 2
 1/19 imgonnabeunfriendly válasza:
0%
A fekete mágia itt nem használ. Már ne haragudj, de nem viccnek szántam. Ebben az esetben csak az segít, ha megfelelő fellépéssel utasítod a környező kutyasétáltatókat, hogy tegyenek pórázt a kutyáikra. A helyedben testi erőszakot is alkalmaznék. Nehogy már te alkalmazkodj másokhoz..
2016. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

én megtanítottam a kutyáimnak a "tovább" vezényszót. kb annyit kell csinálniuk, h egy kicsit befeszülnek a pórázba, előre merednek és mennek megállás nélkül. ekkor a másik kutya szaglászhatja őket/bármit csinálhat, de ők még rá se nézhetnek. ez jelenleg tökéletesen működik.

persze ha meglátok az utcában egy kájt, rögtön megfordulunk és hazamegyünk, nem kockáztatunk feleslegesen.

számomra a fontossági sorrend: az én kutyáim fizikai és mentális egészsége/védelme, saját védelmem és valahol jó messze, lent pedig a másik kutya védelme... a másik gazda szerintem meg alapból nem fog attól megsérülni, h a kutyája rátámad az enyémre. de ha nem képes pórázt rakni rá és ezt tetézve még van olyan bunkó, h odaengedi az én pórázos kutyáimhoz, megérdemelné, hogy legyen neki is valami baja....

ha nagyon félsz, egy erős bot a legvégső esetben még segíthet, de persze, ne üss le minden kutyát, aki meg mert benneteket közelíteni...

szerencsére/sajnos a faluban és a határban nem igazán sétáltatják a kutyákat, így a határban el tudom őket engedni és ha havonta kétszer megpillantok 200m-re tőlünk egy kutyát, szó nélkül pórázt rakok az enyéimre. de amúgy sem bántanának senkit.

2016. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Zavard el! nem vicc..a másik kutyust. Nem hangosan,határozottan!!!..általában elég ha csak rászólsz hogy NEM. általában megdöbbennek rajta de van amelyik pofátlan és nyomul:) múltkor nekiesett az enyémnek -ugyanez a szitu!- én arrébb rúgtam. De harapott már így meg kutya..:(..akaratlan..
2016. okt. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Még olyanra gondolok, minta paprika spray.

Tegnap is pórázzal vittünk kutyusunkat, nem messze jött egy nagyon nagy kutya ""természetesen"" póráz nélkül. Félelmetes volt, ahogy meglátta a kutyánkat és megdermedt majd vicsorított és elkezdett felénk rohanni. Mondanom sem kell meghűlt bennünk a vér és nem tudtuk mit tegyünk.

Ha rászólok a gazdára, hogy tegyen a kutyára pórázt két esélyes. Vagy felteszi vagy egyszerűen leszarja!

A bot jó, de nehogy az én kutyámra üssek vele, az ilyen veszélyes kutyára rászólhatok de nem hiszem, hogy sokat ér, ha meg a kutyámat elrántom engem is ne adj Isten megharap.

Szóval valami erősebb biztos módszer kéne.

NAgyon köszi a válaszotokat ha van még tipp írjatok kérlek!

Jah és még valami. Pár éve kutyasétán egy póráz nélküli elkapta a mi kutyánkat! A gazdának üvöltöttük, hogy állítsa le a kutyáját és még a gazdának állt feljebb, hogy ő úgy sétáltat ahogy akar és vegyek be nyugtatót minek húzom így fel magam! Erre mit léptek? Mert persze fel lehet az ilyet jelent de ha a baj már megtörténik semmit nem ér.

Szóval megelőzés képen szeretnék valami olyan megoldást ami biztos.

2016. okt. 20. 15:01
 5/19 anonim ***** válasza:

Én paprika spay nélkül nem megyek a kutyámmal sehová. Soha nem kellett még egyébként használnom.

egyszer volt egy olyan helyzet, hogy én mentem a két saját kutyámmal az utcán és kijött egy kutya valamelyik udvarból. Magam mögé vettem a két kutyámat és eléálltam a szökevénynek. Ő annyira meglepődött, hogy csak nézett :) szerencsére kiderült, hogy nem agresszív, csak ismerkedni akart. A spray biztonság kedvéért a kezemben volt.

Volt a környékünkön egy úr, aki sétált a kutyájával és egy félrenevelt, kezelhetetlen pitbull keverék megtámadta őket. Az embert nem bántotta, de a kiskutya sajnos nem élte túl. Na azóta hordok spray-t magamnál, nem azért mert szeretek szembe fújni kutyákat.

Gazdival lévő kutyával még nem volt bajom. Olyan előfordult, hogy pl. a kedves hölgy a vicsorgó kutyáját odahozta hozzánk, hogy ismerkedjenek a kutyák :) Azt szoktam mondani, hogy bizalmatlan a kutyám, meg egyébként is sietünk. Ilyenkor elköszönünk és kész.

Arra vigyázz, hogy ha beszerzel egy ilyen spray-t, csak olyan legyen, ami nem okoz károsodást! Az enyém kifejezetten állattámadás ellen van kitalálva. Annyi a hatása, hogy talán 2-3 percig tartó erős könnyezést vált ki, annyi idő alatt az ember el tud szelelni kutyástól.

Azért gazdival közlekedő kutyánál nem biztos, hogy jó alkalmazni, nehogy te is kapjál egy nagy pofont :)

2016. okt. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Vigyázz a paprikasprével mert utcán nem is hordhatnád elvileg /támadó fegyvernek v. minek minősítve../ az állatspréj más. Ha véletlen embert fújsz le garázda leszel.:)

Van ilyen kezdeményezés hogy sárga sálat kötnek a pórázra azzal jelezve hogy a kutyulink nem barátkozik. Napersze ha el van engedve a másik minek:((..

Én is fel szoktam venni a kutyámat de simán rámugrálnak a dögök:((

2016. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Amúgy meg közterületnek minősül -utca, stb.-, kötelező a póráz, nem azt mondom hogy hívj rendőrt:D..de basszus tényleg vicces hogy rettegni kell..
2016. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én kis köveket tartok a zsebemben és max. megküldöm a támadót. Spray is jó (akármilyen jó szagos) vagy vizes flakon. A kutyám 40 kg, nála csak kisebbek próbálkoznak általában, azokkal szemben fel tudunk lépni határozottan (a támadót szoktam félteni), de egyszer jött felénk egy vicsorgó ló méretű kutya az alkesz gazdája 1 utcával odébb, háát, akkor volt halálfélelmem.
2016. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Erről a sárga szalagról én is hallottam, de szerintem kevesen tudják, hogy mit jelent :( még a kutyatartók közül is.

A paprikaspray-ből bizonyos fajtákat nem lehet használni, de a kicsi kiszerelésű, állattámadás ellenit igen. Nyilván csak indokolt esetben, veszélyes állat ellen :)

Én amellett vagyok, hogy ha ott van a gazdi, akkor az az első, hogy vele egyezkedik az ember...

2016. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#5-ös voltam. Nem paprikaspray, hanem valamiféle riasztó spray, ami nekem van. A paprika spray tényleg illegális!

Vannak legálisan használható dolgok, de vásárláskor érdeklődni kell, hogy jogszabály szerint melyik az a termék, ami közterületre vihető!

Ami még nagyon hasznos, előttem egy válaszoló már leírta, hogy határozottan kell a közeledő kutyához állni. Ha pánikba esik az ember, azt megérzik a kutyák.

2016. okt. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!