Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti hordanátok ezt a kabátot?

Ti hordanátok ezt a kabátot?

Figyelt kérdés

Most kaptam ajándékba egy kabátot, ami nagyon drága volt, és nagyon tetszik, kivéve azt, hogy a gallérján igazi nyusziszőr van...

Lelkiismeret furdalásom van, hogy ilyet hordjak, mert én magamtól nem vennék ilyet semmi pénzért... ti mit tennétek?


2016. nov. 4. 17:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Én odaadnám másnak, pl rokon stb, vagy elaadnám, hamár drága volt. Én biztos nem hordanám, rosszul lennék az érintésétől. :/ (tudod, vannak ezek a videók, ahol élve nyúzzák meg az állatokat... nekem mindig ez ugrik be az ilyenekről)
2016. nov. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem hordanám én sem.


Akitől kaptad, esetleg vissza tudja vinni az üzletbe, ahol vásárolta? Ha igen és tudnál vele együtt az üzletbe menni, akkor kicseréltethetnétek egy olyanra, amelyiken nincs állati maradvány... R. I. P. nyuszi.

Vagy visszaviszitek és visszakéritek a pénzt, ha még friss az ügylet, ez esetben viszont minél hamarabb érdemes megtenni ezt a lépést.


Nem tudjuk, milyen a viszonyod az ajándékozóval, biztosan nagyra becsül Téged, de annyira azért nem ismerhet, mert nem tudta, hogy állatbarát vagy.

2016. nov. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
igen, azzal a nyúllal valaki jóllakott, ezért volt tartva, neked meg lett egy szép kabátod. Ez az élet rendje.
2016. nov. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Biztos, hogy nem hordanék. Még a bőrcipők miatt is lelkiismeret furdalásom van.

Ha nem szeretnéd hordani és olyan viszonyban vagy az ajándékozóval, hogy meg tudod beszélni vele a dolgot, akkor udvariasan köszönd meg, és cseréljétek ki a kabátot. Ha nem, akkor add el.

2016. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
Ha tetszik, hordjad. Azt a nyuszit azért neveltek, hogy később levágják es feldolgozássak a húsát, szőrét. En is sajnálom szegényt, de neki nem lesz jobb akkor, ha visszaadod a belőle készült kabátot. Amúgy meg ha visszaadod, feleslegesen vágtak le, de ha megtartod, nyer egy icipici értelmet, hogy levágták a szőre miatt.
2016. nov. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

ha ilyen drága cuccot kaptál ajándékba,csak vagytok olyan viszonyba,hogy elmondd neki,hogy te ellenzed a szőrmét és nem szeretnéd hordani, nem -e lehetne kicseréltetni olyanra amin műszőr van?

hülyeségnek tartom amúgy,hogy ez lenne az élet rendje.. annak az állatnak igenis szüksége volt a szőrére..de nem, megnyúzták,hogy az emberek viselhessék.akiknek baromira nincs szüksége a szőrre.

+ 21. század.annyi jó műszőrmét lehet már kapni, fel nem tudom fogni miért van szükség igazi szőrmére.

szerintem próbáljátok visszacseréltetni,ha zavar téged. nem hiszem,hogy megsértődne az ismerősöd, ha elmondod neki,hogy mi a bajod vele.

2016. nov. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Elvből nem. Ha elképzelem, hogy a kiskutyám vagy kiscicám is lehetne ott kiterítve a gallért díszítve....
2016. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

#7- mert az sokkal jobb érzés, hogy vacsorára a kiskutyádnak szegény kis nyuszit szolgálod fel...(akkor már nem tökmind1 h hogyan hasznosítják a többi részét?)


ha tetszik hord, de ha erősebb a lelkiismereted add el.


bár az első mondatomból nem ez jött le, de vega vagyok. inkább éhen hallnék, minthogy megöljek egy állatot. ha viszont a kutyámnak kéne, gondolkodás nélkül megfognám a bökőt.

2016. nov. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Visszavittük, de azt mondták nem áll módjukban kicserélni, mert már hordtam, és nincs rajta a címke... (nem hitték, hogy nem hordtam, és a címkét vittem közvetlenül vele, a kezemben, csak rá kellett volna tenniük.)

Majdnem 50.000 volt, nagymamám vette, mert bár idős, azért sok esze van, és tudja, ez divat, direkt ebbe az üzletbe ment be, de azt nem tudta, hogy igazi szőr. Tudja, hogy nagy állatbarát vagyok, és ki is fejtette a véleményét az eladóknak arról, hogy egy műszörme is lehet olyan szép, ha ügyes kezekkel készül, mint egy igazi, ami miatt szenvedett egy állat.

De nagyim megtalálta a megoldást, ami végig itt volt a szemünk előtt. Mivel csak a kapucniján van, leveszem róla a szőrmét és hordom anélkül :) :)

Mert egyébként nagyon jó kabát, csak a tudat..

2016. nov. 6. 11:57
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

2. hsz. vagyok.

Hát, ami az első gondolat volt a kérdésed elolvasásakor, hogy nem-e levehető a szőr... de gondoltam, azt már biztosan észrevetted volna és fel sem tetted volna a kérdést.

No mind1, így legalább ismered a véleményeket a témáról. :-)


(A boltban picit erélyesebbnek lehetett volna mutatkozni, nem hagyni, hogy az eladók diktáljanak. Legközelebb vedd az irányt a Vásárlók könyve felé... akkor elkezdték volna mondani, hogy biztosan találnak megoldást és a végén visszaadták volna a pénzt - szerintem. Itt nem az volt a lényeg, hogy "nem vehetik vissza", hanem csak annyi, hogy nem állt szándékukban. Látták rajtad a bizonytalanságot, mert eredetileg tetszett neked a kabát, de volt azzal problémád is egy részletben és a bizonytalanságot - tetszik/nem tetszik - kihasználták.)

2016. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!