Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti hordanátok ezt a kabátot?

Ti hordanátok ezt a kabátot?

Figyelt kérdés

Most kaptam ajándékba egy kabátot, ami nagyon drága volt, és nagyon tetszik, kivéve azt, hogy a gallérján igazi nyusziszőr van...

Lelkiismeret furdalásom van, hogy ilyet hordjak, mert én magamtól nem vennék ilyet semmi pénzért... ti mit tennétek?


2016. nov. 4. 17:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon le leszek pontozva, de (és kérek mindenkit, ha nem értetek egyet velemi, ne üvöltsetek le hanem érvekkel támasszátok alá a saját véleményeteket, köszönöm) az a nyúl a legnagyobb valószínűséggel húsnyúl volt. Véleményem szerint, hogy ha már szegény lulinak így-is úgy-is az volt a sorsa hogy tányérra kerüljön, akkor megadhatnánk azt a "tiszteletet" hogy minden hasznos részét felhasználjuk. Tiszteletben tartom a vegetáriánusok/vegánok döntését, de az emberek másik fele értelemszerűen nem az, azaz eszik húst. Szerintem pont az lenne rossz, ha fognánk a szőrét és kihajítanánk a francba.


Mint mondtam, a nyúl húsállat. Ha kimondottan a szőréért tenyésztett állatról lenne szó (például ezüstróka) aminek a húsát nem fogyasztjuk, na, akkor azt én sem helyeselném.


Amúgy a múltkor olvastam egy indiános könyvet, részletesen le volt írva hogy az elejtett vadnak melyik részéből mit csinált, nem hagyott semmit kárba veszni.

2016. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%

11-esnek "sajnos" igaza van.


A nyúl szőre csupán melléktermék, a húsáért ölték meg, nem a bundájáért.

2016. nov. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Oké. De mi lett volna, ha én egy Canada Ghoose (pontosan nem tudom a nevét) kabátot kapok?

Mert köztudott, hogy azok a kabátok farkas bundát használnak a szőrmerészre, és hát nem éppen kedvesen elkérik az állattól a bundáját... :(

Valószínűleg nem sok darab készült az én kabátomból, magyar üzlet, és a boltban sem volt olyan túlzottan sok, mint más boltokban...de engem akkor is zavar.

(de például ott vannak a kutyáim, akik nyersen esznek, nyulat és mindenféle finomságot kapnak, ott is sajnálom az állatot, amiért levágták, de ez más, ez az élet rendje, hiszen húsevők a kutyák, de én boldog vagyok igazi szőrme nélkül is :))

2016. nov. 10. 22:08
 14/20 anonim ***** válasza:
24%
A nyúlnál melléktermék a bunda, a farkasnál nem, annál nagyon, nagyon rosszul érezném magam ha olyat hordanék.
2016. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Igen, hordanám.
2016. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Jajjj ne foglalkozzál már ilyesmivel ki mit mond, ha jól néz ki amúgy tetszik akkor hordjad és kész! Ebből ne csinálj lelkiismereti kérdést, van egy jó cuccod és kész. Hordjad ha szép, persze!
2016. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

ha a kutyákat nyúllal eteted, akkor nyulas kabátot is hordhatsz. eddig tetszett hogy milyen érzékeny vagy a nyúlszőrrel szemben, de bármennyire is szeretem a kutyákat, nyulat soha nem adnék nekik, nálunk az ünnepi kaja.


Mondom, megértettelek, de hogy nyulat kutyának, na ez már csavar. Egy disznóból ennének egy évig, így vagy több száz nyúllélek is rámehet a kutyusokra.


És akkor egy nyúlbunda miatt aggódsz. Nem értem.

2016. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Disznót nem ehetnek.

Csirkére, pulykára, libára és kacsára allergiás. Marad a marha és nyúl.

Húsevők, így nekik a fennmaradáshoz szükséges a hús, nekem viszont nincs szükségem se a húsára se a szőrére.

2016. dec. 15. 16:05
 19/20 anonim ***** válasza:

A kutya húsevő.


Az ember viszont mindenevő.


Ez nem azt jelenti, hogy akármit ehetünk, hanem mind a kettőre - állati és növényi táplálékra - egyaránt szükségünk van.


Nincs igazuk a vegánoknak - el lehet ugyan répán meg főzeléken tengődni, de az állatokban fontos zsírsavak és egyebek találhatóak meg, amiket a növények nem tartalmaznak.

2016. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Aha
2021. febr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!