Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek kutyám bolhás?

Mit tegyek kutyám bolhás?

Figyelt kérdés
Na szóval le írtottam bolha porral de hiába akkor is vakarozik szegeny kis szerencsétlen kis kutyus meg fűrdetni nem szeretném mert a hajszárítottol fél a fűrdetést nyáron tervezem..
2016. nov. 25. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg szappannal megmosni, olyannal amit te is használnál, én egy szőlőmagolajos szappannal és ilyen juhtejes szappannal fürdettem meg, aztán jöhet a kutya vagy babasampon, mindkét esetben jó habosra dörzsölöd a szőrébe, aztán pedig sűrű fésűvel kifésülöd, zuhanyrózsával meg lemosod róla, aztán ezt megint megismételheted másik vízbe, esetleg ha szereti a vizet, akkor maradhat raja kis ideig, úgy hatásosabb.

Aztán fogsz pár törülközőt, és jól megtörölöd, aztán lehet bent is pár órára, vagy ha benti, akkor nincs baj, csak takard be, bújj mellé, vagy konvektor, kályha közelébe rakd.

2016. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

AZ én kutyám nyáron volt először bolhás 7 éves létére. Azonnal állatorvoshoz mentem (persze nem vittem), és tőle kértem szert. Adott egy cseppet, ami gyakorlatilag 24 óra alatt kiölt minden bolhát, és nem tértek vissza.


Ugye azt tudod, hogy nem csak a kutyát, hanem a környezetét is, sőt a helyét is kezelned kell?

2016. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Mosógép, 50 fok, 15 perc.
2016. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as: :D


FYPRYST

A kutya (macska) tarkójára kell fújni belőle. gyorsan kiviszi a bolhákat és és nem egyszeri védelmet ad, hanem hosszabb ideig benne marad az állat bőrében (vagy vérében). Szerintem bármelyik kisállatos boltban kapsz ilyet, én is ott vettem. Van nyakba cseppentős is, de annak nem vagyok biztos a nevében. Talán Frontyl.


És igen. Érdemes porral megszórni a fekhelyét is.


Az állandó vegyszeres fürdetésnek nem vagyok nagy híve. A kutyáknak is (mint nekünk is) van egy természetes védelme a bőrén.

2016. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Vannak bolha nyakörvek vagy amit az előttem válaszoló írt cseppek. Bármelyik állatos boltban kapni. Egyébként én régebben az állatorvosomtól vettem valami sampon féleséget. Nem volt valami jó szaga de bolhát, kullancsot mindent kiírtott a kutyámból. Az is jó.
2016. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fürdetés csak átmenetileg nyújthat megoldást...

Régen, amikor a most 8 éves kutyám 2 éves volt, egy Unióból tiltott szerrel próbálkoztunk. 1000 Ft volt a bolhaírtó, 4 ampulla volt benne. Este egy ampullányit a tarkójára, és másnap, valamint azután méh 5 hónapig a bolhák teljesen eltűntek a kutyiról/ból. ;-)

2016. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.. bolhanyakörvet fogok venni.. :)
2016. nov. 26. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!