Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Feljelenthet e miatt? Csak a...

Feljelenthet e miatt? Csak a kutyák és macskák száma van meghatározva /m2?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon rosszindulatú alsó szomszéd, akit sajnos eláztattunk a mosógéppel.

Még fel sem sikerült nekem sem takarítanom rendesen, már csengettek is. Ajtót nyitottam, majd a szomszéd (köszönés nélkül) berontott az ÉN lakásomba, jóformán félrelökött, és már kereste a beázás okát. Mondtam neki hogy mint látja a probléma már megoldódott, és sajnálom a kellemetlenséget, természetesen minden költségét állom. De a szomszéd itt nem távozott…..szétnézés közben sikerült észrevennie a 600 l-es akváriumot, és megkezdett hüledezni, hogy én ezt mégis hogy gondoltam? Ha ez ereszteni fog meg stb…és már nyitott is be a szobába !(nem kért rá engedélyt) ahol a papagájok közbe ordítottak az idegen hang miatt és már folytatta is hogy nem egészséges ennyi álltatot itt tartani és hogy én ezt nem tehetem meg?! mert hogy ez állatkinzás?! és hogy a törvény sem engedi?!

Na persze az első sokk után még normális hangnembe megkértem a távozásra, de csak fújta a magáét nem írom le az egészet, de sikerült nem kicsit összevesznünk. Most perrel fenyeget, hogy feljelent állatkínzásért.

(csak a tisztázás kedvéért 1 cicánk, 2 egerünk, 2 papagájunk és egy teknősünk van)

Azóta a fél lépcsőházat próbálja ellenünk uszítani. Olyanokat hallunk vissza h azt mondja mindenkinek ha megbetegszik mondja az orvosnál hogy „mivan a lakásunkban” mert őbiztos benne hogy mi terjesztünk vmi fertőzést mert hogy ennyi állatot nem higiénikus együtt tartani 65 m2-en.

Egyik állat sem büdös, nem a saját mocskában él és köszönik szépen jól vannak.

Van olyan bíróság ahol komolyan fogják venni? Tudtommal csak a macskák/kutyák száma van meghatározva /m2.


2017. jan. 26. 15:51
 1/9 $$$$$ ***** válasza:
100%
Nyugi semmi bajod se lehet. Nem tudnak belédkötni ha az állatok tényleg jol vannak tartva :) .
2017. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Normális tartás esetén esélytelen, hogy tudjon lépni.

[link]


Tulajdonképp minden le van írva. Amúgy nem határozhatja meg, hogy mennyi állatod lehet, mert az állatot a törvény "tárgyként" (is) kezeli, tehát nem szabhatja meg a lépcsőház sem, hogy te vihetsz e oda állatot, vagy sem.

2017. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 $$$$$ ***** válasza:
100%
Nyugi semmi bajod se lehet. Nem tudnak belédkötni ha az állatok tényleg jol vannak tartva :) .
2017. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 $$$$$ ***** válasza:
Bocs hogy ketszer is elküldtem csak rossz a net valamiért és be bugolt XD
2017. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond, a gyakori a rossz, én 15 percig nem láttam a kérdésem....=D
2017. jan. 26. 16:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

haha

tegyük fel ha tartanál vagy 100 macskát

vagy kutyát

na ilyen esetben tudnának szolni


hogy el kellene vinni belőlük stb


addig a szomszédodnak nincs is esélye


inkább mondd meg hogy nem te hivtad be a lakásba

hanem berontott

te tudnád beperelni

nézd meg te is


és egy jogász is elmondja a te bele egyezéseden kivül

nem léphet be

csak az ajtóba szabadott volna álljon

na ezt mond el neki szépen


magánlaksértés ez már

2017. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért van a mi ajtónkon rács meg lánc :/


Pont hogy ő sértett törvényt, papírok nélkül még a rendőr sem nézhet körül nálad, hát még egy civil.


Az állatokkal semmi baj, ha ki is hívna valakit, akkor is csak az ő képébe röhögnének.

2017. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Általában nem ajánlott sok állatot egy légtérben tartani de ha pl egérke a hálóban, papagáj a nappaliban, teknős a konyhában, macska meg mondjuk az előszobában tanyázik senkinek egy büdös szava nem lehet.

Ha nagyon megunnám elvinném az állat kompániát orvoshoz aki hivatalos iratot állít ki arról hogy az állat egészséges, közösségre ártalmatlan, majd ezeket mind szépen kiszögellném a faliújságra vagy a szomszéd ajtajára hogy ha valami szutykot kap el papírod van róla hogy nem az állataidtól, ezek után dobálózhat nyugodtan.

2017. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, persze nem kötelező így tartani őket csak mondom hogy így már tényleg sehol senki nem tud belekötni de persze mondjuk ha a macska bemegy a többihez vahy a szoba 2 sarkában van az egér meg a teknős szintén senkit se fog érdekelni.

Amúgy ja, magánlaksértésért simán fel lehet jelenteni, ha meg az állatoknak normális méretű életterük van semmilyen törvény/jogszabály nem áll a rendelkezésére amivel kiszúrhat veled csak a mocskolódása.

2017. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!