Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyáim megöltek egy...

Ha a kutyáim megöltek egy másik kutyát az udvaromon, feljelenthet a másik kutya tulajdonosa?

Figyelt kérdés

Jöttem hazafelé munkából és az elektromos kapunknak kell egy kis idő hogy kinyíljon, kb 2 perc, ezért az utca elején már szoktam nyitni (kb 2 perc mire odaérek), 2 malim van, vizsgásak, a kapu egész nap nyitva is lehet, sétáltathatnak kutyát, jöhet postás, hiába erős védő van bennük, a kapu vonalán nem mennek ki, fogni is csak a vonalon belül fognak (házi training volt rá), ki se törnek, semmi. Amikor befordultam az utcába láttam hogy jön egy pali egy stafival póráz nélül (én feltételeztem hogy behívható a kutya, elvégre póráz nem volt rajta), kicsit gyorsítottam és ahogy elkezdtem beállni, a stafi berohant az udvarra, neki a fiatalabbik kutyámnak (1,5 éves, még kajla, ráadásul vele komolyabban tréningezek mert versenyezni szeretnék vele, eddig csak BH-ja van).

A két mali mire kiszálltam a kocsiból elintézte a stafit, tényleg egy pillanat alatt történt az egész, annyi volt hogy kiszálltam a kocsiból és már ordítottam is rá a kutyáimra hogy "ereszd" és nyilván nem is tartották ki a fogást, de akkorra már mindegy volt.

A pali őrjöngött mint az állat, perrel fenyegetőzik mert elvileg valami nagyon durva kiállítási kutyát sikerült kipurcantani, követeli rajtam a kutya árát meg perelni akar. Létezik hogy ebből lehet valami baj? Mármint értitek, ha milliókat ér a kutyád, legalább neveld meg, vagy tegyél rá pórázt...az meg a másik, hogy magánterületre jött be, nyilván sajnálom a kutyát hogy elpusztult, de nem az én hibámból.



#kutya #perelés #magánterület #kutyagyilkosság
2016. jún. 22. 15:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
1%
A te hibád is mert ha lattod hogy setaltat valaki egy kutyat akkor nem nyitom ki a kaput meg oda nem érek ... stafi tulaja is hibás de lehet hogy csak barátkozni akart a stafi ok meg tamadtak szoval nem jol tanitottad meg a kutyáidat .. szerintem probald per nelkul megoldanuli..
2016. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

közterületen nem sétáltathatja póráz nélkül. már itt megbukott az érvelése. de a másik dolog,hogy a kutyája ment be a te magánterületedre. a te kutyáid nem mentek ki a kertből. akkor nyerhetné meg a pert,hogyha ő szépen pórázon sétáltatja,amikor a te kutyáid kirohannak az útra és megölik. na akkor vétkeztél volna te, mert a te felelősséged,hogy a kerten belül maradjanak .

de így esélye nincs feljelenteni.

arra viszont vigyázz,hogy esélyes,hogy a faszi bedob valamilyen mérget a kutyáidnak. én egy jó darabig elzárva tartanám őket.

2016. jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 Szilvi & Argos ***** válasza:
87%

Mivel ő póráz nélkül sétáltatott, s támadta a Te kutyáidat a saját területeteken, ő a hibás elsősorban.

De necces a szitu szerintem :(

Tanú gondolom nincs, így 1-1 az állás...

Keresd meg Dr. Pozsonyi Anikót, kutyákra specializálódott ügyvéd!!!

2016. jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%

2# vagyok. ez olyan, minthogyha egy macska bemegy a kutyás kertbe és a kutyák megölik. a cica gazdájának a felelőssége, nem a kutyáé. a kutyás gazda nem tett semmi rosszat, a saját kertjében volt a kutya.

itt is ez a szitu.

2016. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ügyvédtől kérdezd meg. Mert én tuti nem perkálnék a csávónak egy forintot se, az fix. Minek sétáltatja póráz nélkül ha nem tudja kordában tartani? Mi se vittük el soha póráz nélkül a kutyát mert tudtuk hogy bármikor nekimegy egy másik kutyának. És sajna neki lett volna baja, nem a másiknak.
2016. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, a pali hibája, hogy a kutyája bement más kertjébe.
2016. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
5%
A kérdező is fura miért nyitja ki a kaput ha valakit lát hogy poráz nélkul sétáltat mért nem birta ki varni azt a 2 percet amig oda ér kocsival es meg varni hogy elmenjen a stafi az 3-5 perc neki életbe vágo volt .. Mert azt hitte hogy a staffi jo nevelt tudjatok hol kell hinni a templomba akkor is csak az elso sorba.
2016. jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
96%

Ja igen és ha éppen megáll a ház előtt a kutya? :D

Meg ahogy a matektanárom mondta régen, hogy ha valamiben nem vagy biztos hogy merre konvergál, helyettesíts be egy k**va nagy számot és meglátod. Ebben a helyzetben képzeld el, hogy 100 gazdai felváltva sétáltatja a kutyáját póráz nélkül és így felváltva érkeznének a ház elé. Nos a te elméletedben nekem tilos kinyitnom a kapumat, amikor a kutyáim meg vannak nevelve, hogy ők nem mennek ki, mert ott egy kutya póráz nélkül? És meg kell várnom minden alkalommal hogy elsétáljanak és 100 méterre legyenek? xDDDD Ne nevettess már. Igen így belegondolva egyértelmű hogy a csávó hibája.

Ja meg ennyi erővel amerikában is majd én nem nyitom ki az ajtómat, mert lehet hogy valaki be fog futni és a bátyám meg lelövi, mert jogában áll a támadót lelőni. És akkor engem visznek a böribe szerinted, mert kinyitottam az ajtót, amikor egy ember sétált és én azt mertem feltételezni, hogy nem fog berohanni mint egy őrült? :DD Persze ez egy kicsit más tészta mert most egy kutyáról van szó és nem emberről, de azért érted hogy mekkora hülyeséget mondasz?

2016. jún. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Kamerafelvétellel tudom bizonyítani, hogy a staff bejött, de ember legyen a talpán szerintem, aki abból kiveszi hogy melyik kutya melyik. Az meg a másik, hogy lehet én fogok perelni, mert sérült a kölyköm is, meg ki tudja hogy fog mondjuk egy ilyen után versenyezni, lehet egy életre betett neki. Arról nem is beszélve, hogy örülhet a fazon hogy arra már nem kapcsoltak be a kutyák hogy itt hadonászott a pórázzal, mert elég rosszul jár ha a két cápa úgy dönt hogy komolyan gondolja és nem csak elkezdik fürkészni, hanem rá is mennek. Egyébként én a mérgezéstől nem félek, nem esznek fel semmit.
2016. jún. 22. 16:05
 10/43 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen nyilvánvaló, hogy a pali hibája. Ha még látszanak a vér és a dulakodásnyomok, akkor azonnal fényképezz, bár nem hiszem el, hogy bárki neki állna ilyen röhejes helyzetben perelni.
2016. jún. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!