Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek jó ötlet lenne....

Szerintetek jó ötlet lenne. De nem tudom hogy a gazdája oda adná-e mert azt mondja hogy kel mert őrizni-e kell a házat nem tudom hogy őrzi a házat ha láncra van csappva?

Figyelt kérdés
A szomszéd kutya mindig láncon van hetekid nincs ohton a gazdája igy inni és enni sem kap.Ezért a nyári szünetben amikor sök időm lenne rá meg kérdezném hogy nem-e oda adná nekem mert mi tudunk róla gondskodni de viszont mivel nincs vele foglalkozva elég vad morgós....Van két másik kutyám 2 szer át jött a szomszédból és nem bántották egymást.elsőnek szájkosárral engedném össze okát meg séálni is szájkosárral meg a simogatás-t fésülés-t stb....jó ötlet lenne befogadni?

2017. febr. 22. 19:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
11%
Akkor szerinted ha 1km es lancra rakom az se jo neki? Jolvan akkor.
2017. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
13%
Arrol ne is beszeljunk, hogy van akinek akkora az udvara mint amekora helyen mi tartottuk. Azt a kutyat mi fogadtuk be. Csak ugy beraktak kicsi koraban a keritesen a menhelyen egy 2nm-es ketrecben jobb lett volna neki? Meg meg akkora se.
2017. febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

10: nagyon jól tudom, hogy drága is egy rendes kerítés meg nem is pottyan le az égből. mi is most csináltattuk meg. igaz minket azért sürgetett az idő, mert a kutya már itt volt (pont a kerítés miatt 2 hónapig bent lakott).

csak azt mondom, hogy nem kötelező kutyát tartani, ha nem tudja valaki biztosítani a helyét. nem vagyunk egyformák, de nekem nem lenne szívem láncra kötni

2017. febr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12: azért viszont megemelem a kalapom előttetek, hogy egy ott hagyott kutyát befogadtatok és nem dobtátok vissza az utcára vagy bárhová
2017. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%
kennelbe ugye szabad tartani?na most mi van ha az a kennel kisebb mint a láncon nyujtott tér?ezen gondolkozott már valaki?és most nem erre a kutyára értem,hanem a 10 méteres láncra,azért belegondol valaki ilyenkor a dolgokba,hogy 10 m nyi lánc,teljes ellátás stb,annyira rossz sora csak nem volt,csak tudnám miért unatkoznak az állatvédők,de sokkal jobb lenne az a név hogy kutyab**i,ugyanis a menhelyeken ezrével vannak ellátva a kutyák és macskák de a sertés,a baromfi és stb telepejen meg ezrével vannak kínozva és hullanak el,ezért járna inkább a szátok!
2017. febr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Mar en se tartanam. De mas vilag van azota. Boldog volt, minden keppen jobb volt mint a menhelyen.
2017. febr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Most kêt kutyank van. Agyban alszanak velem. :)
2017. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Sajnos pár ember úgy gondolja, hogy a ház kötelező kelléke a kutya, mert ő őrzi a házat.... általában ilyen helyeken manapság már az udvaron van, lánc nélkül, de ha nagyon nem nevelődött meg magától, akkor kikötik, vagy becsukják a hátsó kertbe....


Egyszerűen nem bírom megérteni ezt a gondolatmenetet, de ahogy látom, ez van.


Első körben próbálj meg beszélni a gazdával, mert lehet, hogy ő is így gondolkodik a kutyájáról és akkor nincs mit tenni...


Amúgy szerintem ha le van fárasztva egy kutya napi szinten, nem okoz neki egyáltalán törést, ha a nap maradék 20 órájában ki van kötve(lásd: szánhúzókutyák). A probléma az, hogy a mozgatás ilyen helyeken kiesik...

Bár én sosem tennék ilyet, mert nem azért tartok állatot, hogy minél jobban elszigeteljem magamtól, hanem, hogy minél közelebb tudhassam magamhoz és minél szorosabb legyen a kapcsolatunk.

2017. febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon messzire el kóborolt és már ahol láttuk nincs ott lehet el ment annál is messzeb vagy el ütötte egy kocsi
2017. febr. 27. 11:01
 20/21 anonim ***** válasza:
Oh szegény. :(
2017. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!