Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egyik ismerősömnek vemhes...

Egyik ismerősömnek vemhes lett a kutyája, és mivel kellemetlen lett volna neki egy egész halom kiskutya érkezése, az állatorvos kiműtötte a kölyköket az anya hasából és megölte őket. Hogy tehet ilyet egy normális ember?

Figyelt kérdés

És most nem tudom, mit gondoljak, eddig nagyon állatbarátnak ismertem ezt az illetőt, de ez a húzása a kölykök megölésével most nagyon kiborított. Simán eladhatta volna őket, más hogy örülne egy kutyának!

Szerintetek megéri a feljelentést? Ez benne van az állatkínzás kategóriában?


2017. febr. 25. 05:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%

Ez pont olyan, mint az abortusz körüli viták terhes nők esetében. Abszolút véleményfüggő.


Valaki úgy véli, hogy teljesen normális elvetetni egy élőlényt, aki még meg sem született, mások pedig gyilkosságnak tartják.

Ez mind attól függ, hogy ki mit gondol arról, hogy hol kezdődik az élet.


Ez nem minősül állatkínzásnak, hiszen az abortusz is megengedett, tehát nem ütközik törvénybe. Sajnos vagy nem sajnos, mindenki döntse el magának. Én most inkább nem foglalnék állást ezzel kapcsolatban.

2017. febr. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
A kegyetlenség az lett volna, ha hagyja megszületni a kölyköket, és akkor öli meg őket. Vemhesen ivartalanítani teljesen törvényes dolog, nyilván előbb jobb lett volna, de ha már így alakult, akkor az ismerősöd még mindig a jobb megoldást választotta.
2017. febr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Jól tette, azzal hogy elaltat 12 meg nem született kölyköt, 12 menhelyen/sintérnél/utcán sínylő kutyának ad esélyt.
2017. febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Miért lettem lepontozva? :(

#12 vagyok

2017. febr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%

#12-es Azért, mert az állatvédők rosszul vannak attól, ha valaki az embert egy kalap alatt meri emlegetni az állatokkal, neadjisten bizonyos szituációkban föléhelyezik az emberiséget az állatokkal szemben. Azzal hogy ezt az esetet összefüggésbe hoztad az abortusz-vitákkal, instant lepontozás jár, legalábbis itt, a GYK-n.


A Kérdező meg valószínűleg nagyon gyerek még, és nagyon szomorú, hogy már ilyen fiatal korban arra viszket a foga, hogy valakit rohanhasson és feljelenthessen, mert szerinte rosszul cselekedett. Kismillióan leírták már, hogy rosszul gondolod, Kérdező, mert az ismerősöd helyesen járt el...szóval nem én leszek a kismillióxn-edik, aki megpróbálja ezt megértetni veled.


Tedd túl magad rajta, simogasd meg otthon a saját kutyád, és hagyd békén az ismerősödet, meg az állatorvost. Majd, ha felnősz, rájössz, hogy butaság ez a hozzáállás.

2017. febr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
40%

#16 Köszönöm, most már értem.


De amúgy direkt a kérdező kedvéért jöttem evvel a példával, mert egyértelmű, hogy ő is így áll hozzá a dologhoz. Ezért közelítettem ilyen felfogással, hátha így jobban megérti majd a dolgot.

2017. febr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
31%

De amikor egy 12 hetes sejtcsomost mutenek ki a nobol akkor habzo szajjal vedekeztek, hogy uristen mekkora kegyetlenseg!!

Hozzatennem, hogy szerintem is inkabb most mutsek ki abkiskutyakat, minthogy a sinter telepen szenvedjenek.

2017. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17%

Azért kíváncsi lennék ennek a nagyon sok "emberbarát" válaszolónak az állatokkal szemben, mennyi emberen segítettek eddig életük folyamán...

És mennyi állatnak okoztak kárt.

Ja, így már érthető.

Retkes bugrisok vagytok.

2017. márc. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Te meg szánalmas vagy utolsó.
2017. márc. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Régebben falun a nemkívánt újszülött kutyákat,macskákat megfojtották,agyonverték. Ez semmi ahoz képest.
2017. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!