Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Érdeklődni akarok kutya...

Érdeklődni akarok kutya szaporitás büntetik? Nem szeretnék szaporítani csak van egy pár ismerősőm és ezzel szeretnék tisztába lenni

Figyelt kérdés
ha büntetett akkor hogyan van ez az egész? mármint ha van egy kutyád és adnak érte dupla annyit mint amit ér ? az büncselekmény ? vagy ha több van viszont jó körülményekbe vannak ?

#szaporítást #büntetik ?
2017. febr. 27. 00:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Gyakorlatban soha semmi büntetést nem kapnak érte sajnos, pedig kijárna nekik egy jó nagy tökön rugás.
2017. febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
ezek szerint akkor nem jár érte börtönbüntetés ez egy pl megveszi 100ezeré és tovább adja külföldön 600ezeré akkor ezek szerint nem számit büncselekménynek ?
2017. febr. 27. 17:56
 13/17 anonim ***** válasza:
Gondolom, ha van valamiféle szerződés, akkor nem, ha aláírja, hogy neki megfelel minden, akkor oké. De miért?
2017. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A tenyésztő nem kap pénzt. Drágán adja a kutyákat, de még így is dolgoznia kell mellette, nem tudja csak a kölykök árából fenntartani magát. (mert sokat költ a kutyákra, minden alom előtt orvosi vizsgálatok, szűrések, ultrahang, újra és újra, plusz minőségi etetés, oltások, papírok kiváltása, versenyek)
2017. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
utolsó előttinek válaszolnék ahogy említettem van egy ismerősöm akiről épp téma van, viszont ő elég rendesen gondoskodik az állatokról tiszták, legdrágább kaja oltások stb.. igaz hogy egy időután el adja őket gondolom ebből él és szerettem volna megtudni hogy büntetett-e vagy sem
2017. febr. 28. 01:17
 16/17 anonim ***** válasza:

Akkor büntetendő, ha nem fizet az eladott kutyák után adót. Szóval csak annyira számít bűncselekménynek, mintha festő lenne és a bevétele után nem adózna.


Az olcsón veszi, drágán adja témát pedig ha büntetnék, már megszűntek volna a kisboltok és a hipermarketek. Gondolod, hogy pl a Tesco maga állítja elő az a sok fajta tejet, gyümölcsöt, telefont, játékot stb. ? Nem, hanem nagy tételbe veszi őket és egy jó kis haszonnal pedig továbbadja.


Ilyen esetben inkább úgy kell tekinteni a kutyákra, mint a tárgyakra. Ami persze nagyon rosszul hangzik, de én sem nagyon tudom elképzelni h hogy lehetne ezt másképp csinálni. (mármint az adás-vételi folyamatot)

2017. febr. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
igen értem de azért egy részt van jó része is nem rossz állapotba vannak hogy csak vannak és kész tényleg gondosan vannak el látva mindennel akár ételtől akár tisztaság részéről
2017. febr. 28. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!