Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavát akarok venni ha nem...

Csivavát akarok venni ha nem törzskönyves attól még fajtatiszta? 35 ezerért venném

Figyelt kérdés

2016. jún. 23. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ne támogasd a szaporítókat
2016. jún. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak fajtajellegű keverék. Ilyesmit menhelyen is találsz rengeteget csak nem kell ennyit fizetni.
2016. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem törzskönyves, akkor nem fajtatiszta, bármilyen fajta lehet benne, ráadásul akik így árulják a kutyákat, legtöbbször a szülőket sem szűretik betegségekre, így nagy valószínűséggel beteg is lesz a kutya, és a 35 ezer Ft többszörösét fogod orvosnál hagyni.

Ha nem szánsz rá annyit, amennyibe egy fajtatiszta kutya kerül, keresd fel a fajtamentőket, vagy menhelyt.

2016. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem, a hatályos jogszabályok szerint (bár ez talán nem rég változott, nem sikerült kövessem most naprakészen) törzskönyv nélkül fajta jellegű keverék. Illetve versenyekre nem járhatsz vele (max. hobby kategóriában, de pl. tovább tenyésztésre nem kapsz minősítést). Amúgy "biológiailag" lehet fajtatiszta (de ezt nem garatnálja semmi). Úgyanígy nem garantálja semmi azt, hogy megfelelő szülőktől származik... Ilyen esetben inkább fajta mentők vagy menhely, olcsóbb, és semmivel nem lesz rosszabb a kutyád.
2016. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, törzskönyv nélkül nem számít fajtatisztának. De ez a kisebb baj. A nagyobb az, hogy egy ilyen divatfajtánál rengeteg betegsége, rövid élete, rossz idegrendszere lehet az ilyen szaporított kutyáknak. Érdemes inkább rászánni a pénzt, és normális tenyésztőtől venni, minthogy legyen egy beteges, fajtajellegű keverék kutyád, akire lehet, hogy a törzskönyvezett kutya többszörösét költöd majd az állatorvosnál.
2016. jún. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék és nem is szeretek szőrszálhasogató lenni, de a kérdezőt teljes mértékben megértem. Szeretne egy fajtatiszta, egészséges csivavát, de egy kifejezetten társasági, ölebnek szánt kutyáért hatalmas összeg az, amit egy átlagos tenyésztő (hozzáteszem jogosan) elkér. Talán tényleg jobban megérné menhelyeken kutakodni, fajtamentőkkel felvenni a kapcsolatot! Szaporított, labilis háttérrel rendelkező csivavákkal tele van MO, talán a lelkiismeretednek is jót tenne, ha mentenél egy kutyust. Sok sikert!
2016. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a törzskönyv a drága, hanem a vizsgálatok, az orvosi ellátás a szukának a vemhesség alatt, majd a kiskutyák ellátása, oltása 8 hetes korig.

Aki 35 ezerért ad el egy kiskutyát, az biztos nem vizsgáltatta ki a szukát a vemhesség előtt, nem adatta be a herpesz elleni oltást, nem vitte orvoshoz a vemhesség alatt, nem vitte orvoshoz a fialás után, nem adta meg a kölyköknek a megfelelő ellátást (chip, oltás, féreghajtás).

Ha mázlid van, egészséges kutyát veszel, de erre kevés az esély. Aki 35-ért adja el a kölyköket, az a szülőkre se költött többet, hiszen akkor nem ennyiért adná.

Ha nincs mázlid, és beteg kutyát veszel, akkor több törzskönyves kutya árát fogod az orvosnál hagyni.

Ha nincs pénzed törzskönyves kölyökre, honnan lesz az orvosi ellátásra? Amikor 100 ezrekbe kerül, hogy járni tudjon? Egy patellaficam gyógyítása műtéttel 120-150 ezer.

Ha nem ragaszkodsz törzskönyves kutyához, akkor inkább keresd a fajtamentést. Az a 35 ezer, amit a kutyára szánsz, mehet nekik, hidd el, nagyobb segítség a kidobott kutyáknak, mint a szaporítónak.

2016. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs pénzed fajtatiszta kutyára, akkor a szaporítós kutya állatorvosi kezeléseire/gyógyszereire se lesz pénzed.

szerintetek miért van annyi kidobott csivava? azt is megvették több tíz ezerért. csak éppen kiderült,hogy mennyire beteges és kva sokat kell rákölteni. ezért sokan kidobják ,beviszik menhelyre.

úgyhogy én spórolás szempontjából nem venném meg a szaporítósat. sajnos többel kötöd be.

de ha már minden áron nem veszel tenyésztőtől,akkor én is azt ajánlom, hogy ments egy csivava jellegű kutyust. ne támogasd közvetlenül a szaporítókat.:(

2016. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
En sokszor hoztam menhelyrol kutyákat 25 éves vagyok es mar 2 kutyát mentettem meg úgy hogy az utcán volt kidobva en pedig befogadtam azóta sajnos mar nem élnek közöttünk de szép életet biztosítottam nekik , en úgy hiszem hogy mentettem meg életeket azáltal hogy befogadtam őket es bármikor képes lennék új kutyát befogadni ha az utcán találom kihajítva, viszont fajtatiszta kutyát szeretnek most , amit találtam az 55 ezer Ft-ba kerül képes vagyok többet fizetni érte es en vinnem orvoshoz is sűrűn kezelésekre , köszönöm a többi hozzászóló véleményét , tapasztalatát .
2016. jún. 25. 11:51
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vegyél drágábban, és nem kell orvoshoz hurcolni folyton.
2016. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!