Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Otthon tartja az őzet évek...

Otthon tartja az őzet évek óta, kihez fordulhatnék? (történet alul)

Figyelt kérdés
Mostanában jutott tudomásomra, hogy az egyik vadász otthon tart egy őzet évek óta, házi kedvencként, a lakásában. Én úgy gondolom, hogy egy őznek a természetes élőhelyén kellene lennie, főleg, hogy zavartalan körülmények között élhetne a környéken a hegyekben, erdőkben. Extrém esetben (ha elvesztette a mamáját és már nem tud szocializálódni, megélni a "vadonban") egy vadasparkban is jobb helye lenne, mint egy családi ház nappalijában. Nagyon felháborító,hogy bárki megteheti ezt manapság, akinek egy kis protekciója/vezető pozíciója van a vadász társaságnál. Hozzájuk sajnos nem fordulhatok, mert valószínűleg tisztában vannak a helyzettel, mégsem tesznek ellene semmit. Kihez forduljak? Szeretnék egy jobb sorsot biztosítani annak a szegény állatnak.
2017. márc. 19. 23:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező.

Valószínűleg megvan az oka. Vadászati szakhatóság engedélyével tartható bizonyítottam elárvult őzgida.

Mondok néhány példát:

1. A sutát kóbor/kóborló vagy rapsic kutyák elejtik. (mi is mentettünk ki gidát aminek a száját marta szét a kutya)

2. Valami betegség miatt árvult el. (vagy a suta vagy a gida betegsége)

3. Lelkes "állatvédők" akik meglátnak egy magányos gidát és "ők megmentik" címszóval megfogják elmozdítják onnantól kezdve az suta már nem tekinti utódjának.

Ha jobb sorsot akarsz a gidának akkor törődj a magad dolgával és ne próbálj meg segíteni mint a harmadik esetben.

Ha állatkertbe/vadasparkba kerülne valószínűleg egyhamar elpusztulna. Láttam már szarvast hasonló esetben és a többi szó szerint kivégezte.

2017. márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!


Köszönöm azoknak, akik értelmes, emberhez méltó hangnemben tudtak válaszolni a kérdésemre.

Feltettem egy kérdést, nem azt vártam, hogy engem fogtok szidni. Tanácsot kértem.

Ha valaki, bárki normális hangnemben elmagyarázta volna, hogy valószínüleg ennyi idő után nem tudna már szocializálódni, nem lenne sehol jobb helye, csak rosszabb, úgy is megértettem volna. Nem vagyok őz szakértő (ahogy gondolom sokan mások sem, akik válaszoltak), ezért tettem fel a kérdést. Sok más állatnál lehetséges, hogy átszoktatják bizonyos körülményekre, ezért gondoltam, hogy talán ennél a helyzetnél is lehetséges.

Vettem így is a lapot, hagyjam szegényt úgy ahogy most van. Csak közben kicsit megdőlt az emberekbe vetett hitem.. ha valaki valamit nem tud, tanácsot kér, nem kioktatást arról, hogy mekkora idióta amiért egyáltalán felemrült benne a segíteni akarás.

2017. márc. 20. 16:47
 13/27 anonim ***** válasza:
61%
Nem tanácsot kértél, hanem ártani akartál, holott gőzöd sincs a dologról. Ha tanácsot akarsz, nem azt kérdezed, hogy hol lehetne feljelenteni.
2017. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Az itteni vadászok is neveltek már fel őzet. Volt, amikor visszaengedték az erdőbe és utána az volt a szórakozása, hogy fellökte a dűlőn kapáló nénit és "megtámadta" az embereket, de igazából csak erőszakosan kaját akart tőlük kérni. Ez persze egyáltalán nem vicces, főleg, ha te vagy a néni helyében...

Simán el tudom képzelni, hogy az őzike nagyon jól érzi magát a vadásznál. Van mindig élelme, biztonságba van és lehet, hogy még társasága is van a többi állat személyében.

2017. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
56%

"Olyan a fogadj Isten, amilyen az adjon Isten."


Te ha tehetted volna, ártottál volna valakinek, aki a világon semmi rosszat el nem követett, mert te felháborodsz azokon a csúnya, protekciós, összetartó simlis vadászokon, és te zokon veszed, hogy ezen itt néhányan (mindenki) felháborodott?


Szeretnél jobb sorsot az állatnak? Adok egy halk tanácsot: akkor felejtsd el minél hamarabb, jó szándékodtól pedig tedd mentessé.

2017. márc. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem hagyd békén azt a családot ha nem szimpatikus az életvitelük,/ hogy egy őzikével laknak együtt.


Az őznek olyan mindegy, hogy hol él, hogy azt te fel sem foghatod.

Fektesd az erődet más értelmesebb célokba, pl: sportolj, olvass...


Hagy békén azt a családot/ Őzt!

2017. márc. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
pont 1 éve volt hasonlóval dolgunk,egy rakat hülye lány lovaglás közben talált egy gidát és természetesen összegogdosták,aztán hívtak hogy van egy gida,mit kéne tenni,a lényeg hogy én rögtön hívtam az egyesületet hogy csináljanak valamit mert 2 óránként szopnia kell vagy kaput neki,a vadászok kijöttek és azt mondták hogy tarthatnak őzet stb csak kell hozzá egy kis papírmunka (nem engedély) hanem valami más,CSAK nekik nincs kecsketejük ezért ott hagyták nálunk de előtte annyit mondtak hogy keressünk fel valakit aki elvállalja és suttyomban felneveli mert eredetileg nem volna szabad őzet tartani,a vége az lett hogy egy ismerős kecsketenyésztő elvállalta,majd fel is nevelte szépen a (bakot) majd szeptemberre elhagyta őt is,a lényeg hogy ha vadásznál van ne csinálj semmit ha meg háznál van és jó állapotba akkor se ugyanis minden vadnak gy áldás ha békében élhet! :)
2017. márc. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
18%

Fejemet fogom a válaszoktól... Te jó ég...


Az őz nem egy kutya hogy tök boldog és tök jó neki ha az ember mellett élhet az ember házában...

Az egy vadállat... Még ha valóban elárvult is akkor se a nappaliban van a helye hanem a kertben, egy elkerített részen ami sokkal inkább természetes környezete. Na meg azt nem tudom hogyan működik ez a része(nagyon rég volt már amikor néztem ilyen filmet) de minimális emberi érintkezéssel tehát nincs semmi babusgatás hanem csakis etetni jár ki hozzá még talán a vadonba is visszaszoktatható lett volna valahogy.


A kommentelőkre visszatérve... Nyugodtan vehetek egy lovat mondjuk egy pónit és tarthatom a nappaliban????????? Ígérem naponta egyszer kivinném kicsit sétálni.....

Ez pont ugyanolyan állatkínzás lenne mint egy vadállat esetében... Milyen élet lenne az neki????? NEM ott a helye, nem az az élete... Még egy lovat is x méretű kertben kell tartani ahol normálisan, fajra jellemzően viselkedhet és élhet. Hát akkor egy őz mennyire is való lakásba???



Kicsit eltérve a témától sok ember tart vadállatot anélkül hogy tudná. Papagájnak hívják azt a vadállatot. Még ezeknek a madaraknak is a legjobb egy hatalmas kinti röpde. Mert a lakásban sok dolog nincs meg vagy épp nehezen pótolható/megoldható pl. a napfény nélkülözhetetlen hatásai vagy a páratartalom, friss levegő vagy pusztán a hely. Ezerszer egészségesebb egy 20 négyzetméteres kinti röpde mint a szobában egy fél méteres kalitka napi 3 óra röptetéssel sőt a kalitkában való tartás állatkínzásnak minősül a madarak egészségére gyakorolt negatív hatásai miatt. Ugyanakkor a szobai röpde hiába tágas ha sajnos beltéren van... Egyre többen biztosítanak kinti helyet is számukra legalább addig amíg jó idő van aminek a madarak kifejezetten örülnek és az egészségükre is jótékony hatással van.

2017. ápr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
62%
te még nem voltál vadászaton,inkább legyen a nappaliba(bár nem tudom melyik hülye tarja ott az őzet) mint az erdőben,ma már nincs nyugodt erdő ahol élhetnének,tele vagyunk mezőgazdasági területekkel,ott az őz úgy is egy kártevő,az erdőbe hajtják,mi van abban rossz ha egy ember befogadja és boldogan él élete végéig úgy hogy nem a puskavég előtt táncol,és vagy él vagy hal
2017. ápr. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Te voltál vadászaton? Ennyi sületlenséget még soha nem hallottam.
2017. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!