Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tehetnék a lovakért,...

Mit tehetnék a lovakért, milyen szervekhez fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés

Párommal strandolni voltunk, és tök véletlen találtunk 3 lovat egy karámban. Nagyon szeretem őket, ezért közelebb mentünk, akkor tűnt fel, hogy elég szörnyű állapotban vannak. 1 anyakanca, még fél éves sem lehet a csikója és van egy idősebb, ránézésre 1-1,5 év körüli csikó. Az anyakanca borzalmasan sovány, a bordáin zongorázni lehetne, a csípője 15-20 centire kilóg. A másik kettő viszonylag még jó kondiban van, de a pici még szopik. Izom egyiken sincs. Patáik szerinte az elmúlt fél évben, vagy még régebben nem láttak kovácsot, berepedezettek, már kezd visszapöndörödni. A karámjuk pici, egy darab legelni való nincs benne, a tránya viszont vastagon, közel 20 centisen fedi a karám 3/4 részét, beleértve a beállószerűséget is. Egy moslékoshordó tetejét levágták, azt nevezték ki itatónak, mondanom se kell, hogy csont száraz volt, ráadásul mikor meglöktem, egyből rohantak oda, szóval szomjasak voltak. Ma visszamentünk, hogy rájuk nézzünk, ballonokban vittünk vizet, hátha ugyanaz fogad minket. A helyzet annyit változott, hogy egy kupac széna van a karámon kívül letéve. 40 l vizet vittünk, megitattuk őket, azonnal el is fogyott mind, hoztunk még egy adagot, azt is benyomták. A telek előtti háznál megpróbáltam bekopogni, de senki nem nyitott ajtót. Szomszédok nincsenek, így velük nem tudtam beszélni.

Kit kereshetek ilyen esetben? Ha a rendőrségre bemegyek, feljelentést teszek, kivizsgálják az ügyet? Ha igen, vigyek fotókat, akkor hamarabb lépnek, vagy kit keressek? Tényleg rossz a helyzet... :/



2015. aug. 29. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Én az állatrendőrséget javasolnám,persze szerintem nincs ilyen Magyarországon. Mindenképp jelentsd fel a rendőrségnek, szerintem ilyen komolyságú ügyekkel biztos foglalkoznak. Nézd meg van- e valami nyoma a háznak, hogy laknak benne, azt is fényképezd le, s nézd meg, nincs - e név kiírva. A lovakat, valamint az "istállójukat" is fényképezd le! Valószínű, a "tulajdonosukat" már feljelentették párszor. MENJ A RENDŐRSÉGRE, ÁLLJ KI A LOVAK JOGAIÉRT! Remélem sikerrel jársz, SZÖRNYŰ, HOGY ILYENEK VANNAK.
2015. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Visszamentünk tegnap is, 3x itattuk meg a lovakat. Ma is voltunk már egyszer. A helyzet változatlan, a házban senki nincs, itt a nyaralónk környékén körbekérdezgettem, valami olyasmiket hallottak, hogy a bácsi meghalt, a lánya gondozza az állatokat, de ezt többedik kézből jövő infóként tudták csak mondani, úgyhogy ki tudja, mennyi igaz belőle. Már kiderítettük a helyi rendőrség címét, tegnap nem volt félfogadás, csak telefonos bejelentéseket fogadtak a központi számon, úgy gondoltuk, jobb személyesen feljelentést tenni, várunk ma délutánig és úgy megyünk be személyesen. Képeket készítettem, jól láthatóak a lovak, az is, hogy a karám körül van fű, csak bent nincs, a rengeteg trágya, valamint jobban megvizsgálva a földből kiálló éles fadarabok, nagyobb darab fémek, a karámfából kiálló szögek... remélem lépnek az ügyben, de figyelemmel is fogom kísérni a fejleményeket személyesen is.
2015. aug. 31. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!