Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki állatot kínoz az emberre...

Aki állatot kínoz az emberre is veszélyes lehet?

Figyelt kérdés
Félnem kell egy olyan embertől akiről tudom, hogy állatokkal kegyetlenkedik? Bosszút állhat rajtam, szólok az állatvédőknek? Egyszer megfenyegetett, hogy rámgyújtja a házat, mert kifejeztem a nemtetszésem az ellen amit tett. Komolyan kell venni, hogy az életemre törhet?

2017. máj. 24. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyilkosok általában állatkínzással kezdik. Ez tény.

Ettől függetlenül az illető nem feltétlenül fog legyilkolni téged. Egy állattal ugyanis következmények nélkül kegyetlenkedhet, emberért már börtön jár. Ez azért elég sok mindenkit visszatart. Ha te vagy a tegnap kérdező: ha az állatvédőknek szólsz, nem fog kiderülni, hogy te tetted. Sok embernek nem tetszik az állatknzás.

2017. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vedd föl a következő fenyegetést, és akkor egyszerre mehet a rendőri feljelentés ÉS az állatvédők. :D
2017. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem én vagyok az a kérdés. Viszont nem lenne nehéz kikövetkeztetni, hogy én szóltam. Köztudottan támogatom a lómentőket, és van egy saját lovam is. Az illetőnek felajánlottam, hogy megveszem a lovát, de csak irreálisan magas áron hajlandó eladni.
2017. máj. 24. 14:37
 4/13 A kérdező kommentje:
Telefonnal felvehetem? Az nem sérti a személyi jogait? De ennek nagy családja van. Azok sem normálisak.
2017. máj. 24. 14:39
 5/13 LYendry Winner ***** válasza:
100%
Aki állatot kínoz,az bűncselekményt követ el,és 3 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható..szóval igen, szerintem az ilyen ember mindenképp a társadalomra is veszélyesnek tekinthető (normális ember nem kegyetlenkedik állattal sem)..
2017. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez konkrétan a szomszédom. Nem messze van az ő telke. Rá is látok. És nekem nincs családom, csak az élettársam. Ketten vagyunk ők többen. Túlerőben. A következő szomszéd egy gyenge, idős asszony. A közelben más nincs. Csak messzebb. Ha nagyon ugrálok, az biztos, hogy bosszút áll valahogy. Legfeljebb a család. Ezek nem magyarok. Könnyen rájönnek, hogy mi voltunk akik jelentettük. Van ott 4 nagyobb gyerek, a férj, az asszony, egy nő, aki valami rokon lehet, meg a nagyszülők és haverok gyakran jönnek oda. Úgy gondolom, a közelükben lenni is veszélyes. Nem hogy felvenni egy fenyegetést. Így is sok okot adtam a gyanakvásra azzal, hogy oda mentem párszor. A párom lebeszélt róla hogy hagyjam inkább rájuk. Csak hát szemet szúr a dolog nagyon. Nem tudom, érdemes e tenni így bármit, vagy néha el kell engedni az ilyet?
2017. máj. 24. 15:19
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha készek vagytok ti is vállalni a konfrontálódást, akkor a Betyárseregtől tudtok segítséget kérni. El fognak jönni, át fognak menni, segítenek majd értesíteni állatvédőt-rendőrt, amire éppen szükség van.. és kicsit elbeszélgetnek majd a "nem magyar" szomszéddal abbéli értelemben, hogy a jövőben milyen bosszút is forralnának ellenetek. De tényleg csak akkor segítenek, ha ti is vállaljátok az arcotokat, és nem a hátuk mögé akartok bújni.
2017. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ez már tényleg komoly lépés lenne, szóval mielőtt hozzájuk fordulnátok, érdemes lenne arról tájékozódni, hogy tényleg állatkínzás történik-e, vagy csak kapott a bordáira egyet a ló a seprűnyéllel nevelő célzattal amiért goromba volt a gazdájával.


Szóval az állatvédők csak akkor tudnak tenni bármit is, ha a lovaknak nincsen megfelelő elhelyezésük (se egy karám, se egy box vagy állás, nincs rendesen almolva, nincsen mozgatva - értsd: szinte mindig csak benn áll a "helyén", stb.), ha nincsenek rendesen etetve (ezt a legkönnyebb megállapítani: csontos, fejét lógató, fénytelen tekintetű, borzas szőrű (ami utalhat arra is, hogy nem féregtelenítettek), kedvetlen állat valószínűleg nem sok táplálékhoz jut hozzá.. Illetve ha a bántalmazásnak látható nyomai vannak, mert akkora állat a gazdája, hogy sebesre verte a lovát, az is könnyű szitu már... de főleg az első kettő esetében tudnak intézkedni az állatvédők.

2017. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Betyátsereg? Róluk nem hallottam még. Hol érhetem el őket? Van facebook elérhetőségük? Esetleg videót lehet küldeni nekik erről? Titokban egyszer sikerült egy rövid videót készíteni a lóról.
2017. máj. 24. 15:32
 10/13 A kérdező kommentje:
A ló sánta, könnyes a szeme, nagy púp van a marja fölött olyan másfél ökölnyi. A ház udvarában van és egy fa alá áll be. Sovány, de szénája vize van. Bár a bála szét van barnulva a szabad ég alatt tartják. Lótetű is megjelent arra azt néni szomszéd mondta. A lótrágya az nincs eltakarítva rendszeresen. A sörénye csúnya sáros és az egyik szemét belepik az apró legyek. Az szőre pedig matt, a sár meg a trágya rajta áll foltokban. És szürke a ló. Látványos. A vize nem tudom mennyire friss. Van rajta 1 kötőfék és ennyi.
2017. máj. 24. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!