Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mérgezik a macskákat! Mit...

Mérgezik a macskákat! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek eltűnt rgy macskája. A másik előkerült,de úgy néz ki patkánymérget kajált. Ma derül ki pontosan. Ez cirka 20.000ft + a lelki része. A szomszéd mérgezi őket. Jelezték a helyi civil állatvédőknek,de ők lerázták. Mit lehet tenni? A macskák kinti macskák és nem lehet szellőztetés nélkül bezárva a macskákkal élni. Anyagilag sincsenek erre felkészülve. Nem beszélve a traumáról,amit egy szeretett állat elvesztése okoz.

2017. jún. 13. 08:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Rendőrségi feljelentés
2017. jún. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagyok az erőszak híve,de megvárni a szomszédot amikor épp hazaér és sz**rrá verni a mocskos állatkínzót.
2017. jún. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

ÉS ha a saját telkén van, A macska meg rájár a méregre? A szomszéd tudta nélkül?


Akkor is följelenteni? Először beszélj vele, Akár vehetsz neki olyan dobozt amiben a macska nem fér hozzá, és probléma letudva

2017. jún. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Egyetértek a #3-assal, nem biztos, hogy direkt mérgezi. Simán ehetett mérgezett állatot.


Mellesleg azért van-e valamelyik macskatartónak lelkiismeret furdalása, hogy az állata átjár máshoz (= birtokháborítás) és odasz*rik más kertjébe. Mi is ott tartunk, hogy nekünk kell venni ultrahangos macskariasztót, mert amióta nincs kutya, az idegen környékbeli dögök átjárnak ide sz*rni, ahol a másfél éves gyerek játszik az udvarunkon. Ezért elnézést kér valaki? Állja a költségeket?


Aki macskát tart, az tartsa a saját birtokán, ha meg nem tudja - mert ugye drága a macska "szabad lény" - vegye tudomásul, hogy bármikor elcsaphatja egy autó, ehet mérgezett egeret, stb. Ja, és szégyellje magát minden macskatartó, akinek a kedvence másoknak kellemetlenséget, kárt okoz. (Tudom, úgysem fogják...)

2017. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,nem lehet patkánymérget,csak úgy kitenni.Kizárólag dobozban.Attól,hogy ha megeszik egy egérméreggel mérgezett egeret a macska,nem lenne szabad,hogy ennyire beteg legyen tőle.A szomszéd egy rosszindulatú ember.Szerintünk direktbe tette ki és azért is,hogy a macskák ne járjanak oda.
2017. jún. 13. 09:41
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Túl sok a "szerintem", meg a "talán" a történetben...

(ahova egy patkány befér, oda egy macska is.)

2017. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%

Amennyiben lehet, szembesíteném a dolgokkal.

Ha tudod, hogy úgyis hárítani fog, és nem lép a dolgok érdekében, akkor valahogy gyűjts bizonyítékot, hogy szabályellenesen rakja ki a mérget.


A 4.-est meg meg tudnám fordítani: ha már kertes házban laksz, akkor számolnod kell azzal, hogy bemegy a macska. Én pl. azt utálom, amikor a darazsak meg a cserebogarak repülnek be a portánkra, mégsem tudok mit csinálni. Ez ilyen. Egyébként amikor másfél éves voltam, a mi portánkon is jártak idegen cicák, simogattam kecskét, nyuszit, lovat, stb. mégis itt vagyok úgy, hogy még sosem kellett befeküdnöm a kórházba.


Igen, a macska esetében valóban számolni kell azzal, hogy fogyó jószág, de szerintem teljesen más, amikor kiugrik egy kocsi elé, és az már egyszerűen nem tud fékezni, meg más az, amikor valaki szánt szándékkal méreggel várja a cicát.


A szomszéd miért nem tud riasztót vásárolni? Vegyen ő is méreg helyett azt.

2017. jún. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Nincs olyan hogy csak dobozban lehet patkànymérget kirakni. Hiszen van olyan is amit a csomagból darabonként is lehet szórni. Szóval ez nem igaz. Amúgy a mi macskánk otthon rendesen etetve van, és az egeret csak megfogja esetleg, de nem eszi meg. Mert a konzervet jobban szereti. Szóval esetleges megoldás a macska túletetése hogy máshol ne kelljen neki. Amúgy sajnos nem lehet mit tenni hiszen a patkányokat írtani kell. Én is szeretem a macskám de sajnos benne van a pakliban sok minden. Nem tilthatom meg a szomszédnak hogy egeret patkányt írtson főleg a saját portáján.
2017. jún. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
#7-es, rossz a hasonlat, van egy kis különbség, a macska valakinek a tulajdona, a kedvteléséből tartott állata, amiért ő a felelős. Elég kitekert hasonlat vadállatokkal összehasonlítani. Én a kutyámért büntetőjogi és anyagi értelemben is felelős vagyok, ha ha kiszökik és megharap valakit, átmegy valahova és szétszedi a csirkéket, nem oltatom, nem chipeztem, stb. A macskatartó miért felelős, mi kérhető rajta számon?
2017. jún. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Így járt. Ha zavar a macskák korai halála valakit, az tartson szobacicát. Ha szerinte a macska helye a kertben van, akkor ne nyavalyogjon, ha "fogyó eszköz". Azért még kéne érteni a másik oldalt is. Nem egészséges egy kicsi gyereknek a macska sz@rban játszani, ráadásul oltatlan kerti macskákéban. Enni sem szeretne az ember olyan zöldséget, gyümölcsöt, hogy mellé sz@rt a macska.
2017. jún. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!