Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Akik tiltakoznak az állatkísér...

Akik tiltakoznak az állatkísérletek ellen, mégis milyen alternatívában gondolkodnak?

Figyelt kérdés
Gyógyszerek tesztelését pl akkor min kéne végezni? Növényeken? Gombákon? Vagy embereket kéne tenyészteni a teszteléshez?
2017. jún. 26. 10:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetne javítani a felderítési arányon, kaphatnak 10 évet feltételes szabadlábra bocsátás nélkül, de akkor sem lehetne MINDEN kísérletet rajtuk végezni. Nem akarom őket támogatni, néhány kozmetikai kísérlet végigmehet rajtuk, de az összes nem. Vannak, akiket ártatlanul ítélnek el.


Nekem az egerek megették a karácsonyi csokimat, és egyébként is a kamra tartalmától híznak kövérre. Van, akinek a cipőjét rágják meg. A patkányok is pusztítják a készleteket. Ezek után ne használjuk fel őket? A kísérleti állatok 95%-a egér, 4% patkány, a többi faj a maradék 1%-ból kerül ki.


Kóstolási kísérlet: megeszik-e a kóstolók a saját fajuknak szánt élelmet, mennyire ízlik nekik.


Etológiai kísérlet: viselkedést vizsgálnak, jutalomfalatok meg minden.


Tanulási kísérlet: ez már lehet fájdalmas, de kevésbé fájdalmas is. Itt is lehet jutalomfalatokat kapni. A fájdalmasabb részéhez inkább patkányokat használnak.


Genetikai kísérlet: Tenyésztésről szól, öröklődést vizsgál, más fajokra át nem helyezhető, ősöket ismerni kell. Lehet fájdalmas, kellemetlen is, amikor betegségeket vizsgálnak.


Gyógyszerkísérlet: itt elég sok egészségügyi probléma adódhat, ide kellhetnek olyan állatok (ideértve néhány embert is), amelyeknek ismerjük az élettörténetét, családfáját, satöbbi. Fájdalmas lehet, szenvedést okozhat.


Kozmetikai kísérlet: kellemetlen, fájdalmasak lehet, vigyázni kell, hogy maradandó károsodást ne okozzon. Különben további pénzbe fog kerülni szabadulás után, különösen, ha ártatlan volt. Azért vádolhatod a bíróságokat azzal, hogy hagyják őket futni, mert nem akarnak ártatlanokat elítélni. Ez még inkább így lenne, ha kísérleteznének rajtuk. A bíró is hibázhat.

2017. júl. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Azokon akik bőrtönbe kerültek a saját hülyeségükért.
2017. júl. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nemhogy a bűnözők nem lennének elegen, de kihalna az emberiség. Bármilyen új anyagnál, ami a testünkbe/re kerülhet, meghatározzák a veszélyes/halálos dózisokat többféle, nagyszámú állaton, többféle időtávon, ez szó szerint arról szól, hogy kinyírják az állatokat. Ezt nem lehet pótolni semmivel és pontosan az a célja, hogy emberekkel ne kelljen kísérletezni a várhatóan halálos vagy súlyos károsodást okozó dózisokkal. Igen sok ígéretes anyagról derül ki, hogy a humán tesztelés fázisába el se juthat, mert túl veszélyes. Százmillió állat hal meg így évente, többségük kísérleti patkány/egér, amiket direkt erre tenyésztenek. Ennyi veszélyes bűnöző természetesen nincs, közelítőleg se.
2017. júl. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 lilababzsak válasza:

[link]

[link]

Az alternatív kísérleti módok, például a szöveteken való tesztelés, teljesen sterilek.

Az állatkísérletek 70-80%-át érzéstelenítő nélkül végzik, mert ha érzéstelenítve vannak, máshogy reagálnak az ingerekre.

Részlet az egyik linkelt cikkből: ,,az AFDA (American Food and Drug Administration) és a National Institutes of Health adatai alapján 100 állatkísérleten megfelelt gyógyszerből 95 megbukik az emberi tesztek során. Ha annak az elbukott 95 kutatásnak, meg az addig el sem jutott több tíz-, talán százezer kísérletnek az összegét az alternatív módszerekre költenék, sokkal előrébb járna már az orvostudomány, és nem egy ilyen megbízhatatlan módszeren múlna több millió, de talán inkább milliárd emberi és állati élet."

,,Az esetek többségében kutyákon, csimpánzokon, egereken, patkányokon és nyulakon tesztelnek, de előfordulhat az is, hogy halakon, lovakon, madarakon vagy macskákon végzik a kísérleteket, az esetek 70-80%-ában mindenféle érzéstelenítés nélkül."

Az meg, hogy a patkányok vagy egerek kártényonyak lehetnek az emberre, ne legyen kifogás arra, hogy ez miért elfogadható. Azok az állatok, akiken kísérleteznek, semmit nem vétettek ellenünk, főleg nem szándékosan, a kísérlet végén viszont megölik őket.

2020. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!