Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van két tengeri malacom, fiúk...

Deer5 kérdése:

Van két tengeri malacom, fiúk és külön ketrecben vannak egymás mellett. Szénát is sokat kapnak. Pár hete elkezdtek vakarózni. Előszőr a forgácsra gyanakodtam, hogy atkás lehet, mert poros a forgács. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A forgácsot leváltottam macskaalomra, de továbbra is vakaróznak. Megfürdettem őket állatkereskedésben kapható atkaölő szerrel (azt javasolta az eladó hogy meg kell ismételni egy héttel később.)Ötlet?

2017. aug. 23. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mi az az atkaölő szer? Ilyen? [link]


A macskaalom nem jó a lábuknak (ráadásul ki is száríthatja a bőrüket), legalább tegyél rá fürdőszobaszőnyeget...


Szerintem vidd el őket állatorvoshoz mielőbb.


Azért vannak külön, mert nem jönnek ki egymással?

2017. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A szer amit vettem 650 ft, és pár ml-es üvegcsében van, ha belekeverem 1l vízhez, akkor fehér lesz tőle a víz. Pontosan nem emlékszem a nevére sajna. Igen azért vannak külön mert nem jönnek ki, pedig egy helyen voltak a kereskedésbe. Hozzáteszem, napi 2x kaptam enni zöldséget,gyümölcsöt. Illetve sok szénát kapnak amit meg is esznek.
2017. aug. 23. 20:38
 3/17 A kérdező kommentje:
Amúgy egészen elvannak az alommal, de a ketrec egyik felében egy cserép van benn. (nyáron ezt hűtöttem és ezen hűtötték a hasukat). Jóformán a cserepen vannak mindig. A nagyobbik malacka elég erősen vakarózik, enyhén hullik a szőre. A másik malac fehéres, neki is enyhén hullik a szőre, viszont neki a füle tövénél nincs szőr, mert kivakarta. Véres sebet nem láttam egyiken sem.
2017. aug. 23. 20:44
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem tudnál utánanézni mi az a szer?


Amikor hazaértél velük egybe raktad be a ketrecbe őket?

(Mekkora a ketrecük?)


A széna mellett kapnak tengerimalac tápot?


Tessék egy tanács a profiktól: [link]

2017. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azért elvinném őket az állatorvoshoz, ők legalább valamennyire értenek is hozzájuk, nem úgy, mint sok állatkereskedő... A kereskedéses malacok többsége atkás és/vagy korpás szőrű. Ezek kezelést igényelnek.
2017. aug. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Együtt voltak egy hatalmas fa ketrecben ami eredetileg 2 szintes volt, vadászgörények voltak benne, ki lett fertőtlenítve minden. És biztos nem amiatt van, mert rá jó pár hétre kezdtek el vakarózni. Kapnak tápot, amiben van nyúltáp, szotyi, tökmag, mindenféle aszalt gyümölcs. Külön-külön van ketrecük és elég nagy. Az a probléma hogy mezőgazdaságban dolgozok, és reggel 7-től este 6-7ig. Sajnos hétvégén is. Nem tudom mikor lesz szabadidőm. Talán 3-4 hét múlva a hétvége.
2017. aug. 23. 20:53
 7/17 A kérdező kommentje:

Közbe kiderítettem: a szer neve NEOSTOMOSAN.

[link]

2017. aug. 23. 20:58
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a hatalmas faketrecben voltak együtt, de valamiért különválasztottad őket.

Összeverekedtek talán?


Ezt a tápot ajánlom: [link]


Vagy ezt: [link]


Az internetről is meg lehet rendelni, kihozzák házhoz.

Nyúltáp, szotyi, tökmag felejtős, a tengerimalacok nem magevők!


Remélem azért mielőbb eljutsz velük egy állatorvoshoz.


Ne feledd, azért adok tanácsokat, hogy a malacaidnak minél jobb legyen, és egészségesek legyenek, nem kioktatásból írkálok.

2017. aug. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én ezt ajánlom, az állatorvosom is ezt adta a tengerimalacom kezdődő atkásságára: [link]


A tied az nem rágcsálóknak való, hanem kutyának, meg egyéb nagytestű állatnak. Egy ilyen szer akár halálos méreg lehet egy tengerimalac számára. Szóval vigyázz vele!

2017. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi segítséget is. Hát amúgy tök jól elvannak a táppal szeretik meg eszegetik. :)


Valamelyik este azért csinálok egy lakhely fertőtlenítést, mert azt nem csináltam, ahogy most gondolkodok.

[link] Ilyen ketrecben vannak. (és minden nap kiengedem őket futni)


Amúgy foggalmam sincs, azért írtam, mert szerintem a kajájuk megfelelő (sőt néha sokat is kapnak) mennyiségben és minőségben is. A helyük szintén kifogástalan.

2017. aug. 23. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!