Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van két tengeri malacom, fiúk...

Deer5 kérdése:

Van két tengeri malacom, fiúk és külön ketrecben vannak egymás mellett. Szénát is sokat kapnak. Pár hete elkezdtek vakarózni. Előszőr a forgácsra gyanakodtam, hogy atkás lehet, mert poros a forgács. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A forgácsot leváltottam macskaalomra, de továbbra is vakaróznak. Megfürdettem őket állatkereskedésben kapható atkaölő szerrel (azt javasolta az eladó hogy meg kell ismételni egy héttel később.)Ötlet?

2017. aug. 23. 20:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Egy tengerimalacnak minimum 100 cm hosszú és 50 cm széles ketrec kell. Ha együtt van kettő egy ketrecben akkor minimum 120 cm hosszú és 80 cm széles.

Mennyi idősek a malacok? (ezt el is felejtettem kérdezni).


Az lehet, hogy jónak tartod az eledelt amit etetsz velük, de azért nézz körül a neten más tengerimalacosok mit használnak. Nekem anno akadt bele tengerimalacomnak a fogába kukoricadarabka, meg szotyi, mert az ilyen olcsóbb tápokban ezek vannak, és mivel a tengerimalacnak ezek nem jók, az emésztésüknek se tesz jót hosszútávon.


Ha esetleg mégis kipróbálnád az általam javasolt tápokat, akkor fokozatosan szoktasd hozzá őket, azaz keverd a régivel. Aztán a régit egy hét múlva már el is lehet hagyni.


Mennyit foglalkozol velük egy nap, ha még futtatni is van időd?

2017. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Fiatalok a malacok. 1 éves körüliek. Hát reggel és este kicsit kiveszem őket meg futtatom őket. :) Mindenképp kipróbálom a tápot csak az lenne az elsődleges cél hogy ne vakarózzanak.
2017. aug. 23. 21:22
 13/17 anonim ***** válasza:

Egy olyan szabály amit sokan nem tudnak, két azonos nemű malac közt minimum fél év kell, hogy legyen. Ezáltal sok esetben a rangsor eleve eldöntött, a fiatal behódol az idősebbnek. (Bár vannak kirívó esetek amikor ez sem működik). :(


A vakarózást csak az állatorvosi vizsgálat segítségével lehet "megszüntetni". Az a lényeg, hogy a forgácsot és a macskaalmot cseréld le! Vagy a forgácsot ne, de tegyél rá fürdőszobaszőnyeget, így a forgács pora nem irritálja őket. Naponta le kell sepergetni a kakit, a pisi az úgyis átszivárog a fürdőszobaszőnyeg lyukacsos részein le a forgácsba. De a macskaalom nem jó a talpuknak.

Sokan megmikrózzák a forgácsot, hogy a forróságtól a benne lévő atkák elpusztuljanak, nos ez nem tudom mennyire hatásos.

2017. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Állatorvoshoz nézz el inkább, én anno elvittem apatkányomat azzal hogy sebesre vakarta az egész hátát és fejét és ott ki is gullott a szőre, mondták ez lehet élősködő (sok féle), bakteriális fertőzés és allergia is, de mégha sikerül is élősködőre fordítani az univerzális csepp nem biztos hogy eltünteti, szerencsére atka volt, 2 alkalom cseppentés elég volt de van még egy csomó más lehetőség.

Amúgy a malacok füle tövében alapból van egy kopasz pici folt, ha ott szép puha a bőr akkor normális.

2017. aug. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Amúgy az ilyen tökmag, szotyi, aszalt gyümölcs táppal az a baj hogy az aszalt gyümi hízlal, a közhiedelemmel ellentétben a tengerimalac pedig nem magevő hanem fűevő rágcsáló ezért a mag is max nasi kell hogy legyen mert hízlalnak mint a fene.
2017. aug. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segìtséget, ma viszem őket fél 6 ra kisállat orvoshoz. :)
2017. aug. 24. 13:54
 17/17 anonim ***** válasza:
Mit mondott az orvos?
2017. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!