Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Most akkor kinek van igaza?...

Most akkor kinek van igaza? Wegerának vagy Csutkarozi menedékének és a veszprémieknek?

Figyelt kérdés
Olyan nehéz eldönteni, hogy kinek hihet az ember...
2017. okt. 15. 22:37
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
85%

Kérlek magyarázd el nekem, hogy Szatmári hogy jön ebbe a történetbe? Amikor az ő nevén sosem volt a kutya (megjegyzem, Wegeráén sem, miért?)? Ő csak egy ideig gondozta és kezelte. Akkor miért is ő lett kikiáltva főgonosznak? Nekem sem tetszik ahogy reagált, de ha belegondolok ő is ember. Kíváncsi lennék, hogy mondjuk te, utolsó, ezzel az elvakult látásmódoddal meddig bírnád ha valaki módszeresen nyilvánosan lejáratna. Mikor fakadnál ki?


Az igaz, hogy azért kell Shiva, mert pénzt hoz a házhoz. Pont ezért kell Wegerának is.

2017. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
23%

Csutakroziék ritka gusztustalanul akarják minden platformon lejáratni Wegeráékat.

Shíva imádja őt, és a bíróság is neki ítélte és Szatmáriék kezdtek el kiabálni az ítélet hirdetés után, hogy kutya lopás meg ilyenek.

Facebookon külön oldalt csináltak ahol gúnyolódhatnak Wegerán és a támogatóin.

Undorító ez a lejárató kampány

2017. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Tényleg nem szép dolog a csúfolódás, de egyáltalán nem alaptalan.

Én már sajnos tudom az igazságot.

Nyom nélkül eltüntetett kutyák, folyamatos kéregetés, és semmi visszajelzés arról, hogy mire költötte a befolyt pénzt. Semmilyen kutyáról nem ad infót, ha rákérdeznek, tereli a szót, vagy simán nem is válaszol. Magam is írtam privát üzenetet, mert segíteni akartam egy kutyusának, de arra sem vette a fáradságot hogy válaszoljon, 2 hónap alatt egyszer sem! Bárki kérdez, vagy szóvá teszi kételyeit, azonnal törlik, tiltják. Külön fizetett személyzetet tart fenn erre a célra, nehogy egy, az igazságot felfedő komment napvilágra kerüljön. Fizetett hirdetésekre költ és lájkokat vásárol.

Továbbá minden képen látszik, hogy a kutyája lába rettentően csúnya sebes, mert hagyja hogy tökön paszulyon át vonszolja magát az utcán is, és látszólag semmivel nem is kezeli, hogy jobb legyen neki. Saját bevallása szerint fél év alatt csak 2-szer (?!) vitte le sétálni azt a szerencsétlen kutyát. De persze a kocsikra gyűjti a pénzt, de minek is? Már van kettő de azokat sem használják. Undorító, hogy még a gyönyörűen összehozott videóban is, amelyikben a lebénult kutyájáról mesél, látszik, hogy kint maradt az egyik lába a tartóból, és horzsolta végig ahogy futott. Nem érdekelte. De ha már ennyire nem vigyáz rá, legalább kötözze és kenegesse neki. Egy szemernyi szeretetet nem érez iránta. Valamelyik élő videónál nem úgy pózolt a kutya ahogy ő akarta, egyszerűen csak arrébb lökte. Semmi érzelem. Neki csak eszköz. A saját kutyáitól elkülönítve tartja. Egy forró nyári napon képes bent hagyni a kocsiban, persze a saját kutyáit kivitte magával. A kutyát elvitte ugyan magához még a legelején, miközben fogalma sem volt arról, hogy kell kiüríteni a hólyagját. Emiatt kb. két teljes napig nem is pisilt a kutya.

Egy személyes videós beszámoló is felkerült az egyik gerincsérült kutya befogadójától, amiben a tapasztalatairól mesél: https://www.youtube.com/watch?v=KR0gvhVkn30


A legfelháborítóbb, hogy az emberek még fizetnek is neki azért, hogy ezt csinálja. És ha bárki pénzügyi vagy bármilyen más elszámolást szeretne, egyszerűen letiltja az oldalról. Mert ugyebár mindig azok a legveszélyesebbek, akik kérdeznek. Mert ők azok, akik gondolkodnak is, nem pedig csak vakon beállnak a sorba a többiek mögé, akik bármit elhisznek ennek az embernek. Korrekt szervezeteknél úgy szokás, hogy kiírják a számlaszámot és hogy mire gyűjtenek, és mennyit. Aztán kitesznek egy posztot a már befolyt összegről, illetve egy végső posztot, ahol azt írják, "meglett a teljes összeg, köszönjük". Hát ilyet tőle nem sűrűn látunk. Csak a saját lebénulz kutyája a sztár, mert miatta folyik be az a sok pénz. Tehát őrá szüksége van, mert hát valamiből/valakiből meg kell élni. A többi kutya pedig csak addig jó, amíg az első néhány szomorú fotójuk miatt küldik rájuk a pénzt, aztán viszont ők mennek a süllyesztőbe, vagy ki tudja hova, mert sosem tudjuk meg. Nemrég mentő autóra is gyűjtött pénzt, sajnálok mindenkit, aki küldött is rá neki, ennyi erővel a wc-n is lehúzhatták volna azt a pénzt. Jó lenne, ha az emberek észre vennék, hogy míg mások tisztességes ember módjára dolgoznak és pénzt keresnek, ő más emberek pénzéből él. Elég pár kép vagy videó néhány szomorú ábrázatú kutyusról, és már több százezrek befolynak a számlájára. És érdekes módon, még mindig jönnek az újabb posztok, hogy nincs elég pénz erre meg arra, és küldjenek még. Mi lett a milliókkal, amit ezidáig begyűjtött? Nyilván sosem fogunk hallani róla. Biztos költ valamennyit a kutyákra is, mert anélkül nem tudná őket életben tartani, meg valamivel maga mellett kell tartani a támogatókat. Valami eredményt néha azért muszáj felmutatnia.


Aki még többet szeretne megtudni a történetnek erről az oldaláról, viszont elege van a gyerekes gúnyolódásból, annak szívesen ajánlom figyelmébe ezt az oldalt. Itt kulturáltan hangot adhat a véleményének mindenki, a rajongók és az ellentábor is. Továbbá érdekes információmorzsák is derülhetnek még ki:

[link]


Köszönöm annak, aki végigolvasta!

2017. dec. 9. 03:33
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értettem, hogy a saját kutyájának miért gyűjt pénzt. Az én gondolkodásmódom szerint legalábbis ez úgy működik, hogy ha van egy kutyám, akkor érte én vagyok a felelős és minden költségét én állom. Mert oké, nem lehet minden mentett állat orvosi költségét kifizetni, ilyenkor megértem az adománykérést. De ha valakinek nincs pénze egy kerekeskocsira, akkor hogy gondolta, hogy megfelelően el tudja látni a lebénult kutyust? Szerintem is pénzlehúzás az egész de nem is érdekelne ha a sok hülyét átveri de így konkrétan a segítségre szoruló kutyáktól veszi el a pénzt.
2017. dec. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fél olyan szinten van most, ami rettenetesen káros az állatvédelemnek. Az igazi, őszinte állatvédelemnek. Nem a pénzlenyúlós, feszt kunyerálósnak.

Semmi gond nem lenne Wegerával, ha valóban az állatok, és a sérült kutyák mentése, rehabilitálása lenne az amit csinál, nem pedig jelentgetne 5 percenként élőkkel a facebookján (szerintem néha már többet foglalkozik azzal, mint a kutyákkal) nem csinálna minden bolhából elefántot, és nem lenne ennyire nyilvánvaló a pénzhajhászás, de ezt is elnézném, mert nem ő az egyetlen, magát állatvédőnek valló, akit csak a pénz mozgat.

Megbocsájtanám azt is, hogy nem ért még annyira az állatmentési helyzetek különböző protokolljaihoz-ha hajlandó volna tanulni, fejlődni. Ez az igazi bajom. Amatőr, aki profinak hiszi magát. Ez irtó veszélyes ám. Beismerné, hogy igen, elb@ctam amikor az autópályán kergettem a kutyát, sajnálom. Nem pedig orrát felhúzva, köpködné a másik felet, vagy éppen akármelyiket, mert nincs ma már olyan szervezet, akivel ne került volna összetűzésbe, amatőrsége, tapasztalatlansága, nem-tudása okán.

NEm tudom mit szeretne elérni azzal, hogy rengeteg, nagy múltú szervezetnek nekimegy.


A veszprémi állatvédőkkel nekem nem volt kapcsolatom, viszont ahogyan ők is reagáltak a helyzetre, elképesztő. Túl sokat foglalkoznak ezzel az üggyel, Csutkarozit meg nem is értem hogy került az egész történetbe.


Összességében ez a marakodás, ellenszenvet vált ki belőlem az összes szereplő felé, mert az egyik nem ért az egészhez, de járatja a száját, a másik fél ért hozzá, de olyan szintre leüllyed, ami már szerintem nem megengedhető egy nagy múltú szervezet nevéhez. Emberek. Egy csónakban evezünk, ugyanúgy nehéz sorsú állatokat mentünk, miért kell beleállni a másikba? MIért kell piszkálni, kikezdeni a másik szervezetet, kicsinyes sértegetésekkel üzengetni, miért nem lehet összefogni, megtisztítani az állatvédő közösséget az adományokért élőktől, a nem az állatokért őszintén dolgozóktól, és tisztán az állatokért tenni, legyen az gerinctörött kutya, kóbor macska, félig agyonvert ló?


Shíva szemmel láthatóan jól van. Ez a hype a szerencséje, nem mondom azt, hogy akármelyik menhelyen nem gyógyult-e volna, nem nézne-e így ki. (Ezt sose fogjuk már megtudni.) De a kutya állapota kis öröm az ürömben, szvsz.

2017. dec. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 zsuzsabazsa ***** válasza:
16%

18/26 Időpont 2017-11-07 23:17

---------------

Mivel bujkálsz és név nélkül írsz, azért tájékoztatnálak, hogy a Shíva sikkasztási pert Szatmári percdíjas jósnő elvesztette mint az eszét.

Szatmárinál soha egy percig sem volt Shíva, sőt soha nem is latta, csak fotókról és videókról.

Hiába mondta neki régebben Gyuri, hogy menjen el és látogassa meg. Szatmári mindig azt mondta, hogy őt nem érdekli a kutya.

A Székesfehérvári becsületsértési tárgyaláson aminek a felperese szatmári jósnő volt azt szintén elvesztette szatmári.

Ugyanott Shíva velünk volt és Gyuri hiába mondta megint szatmarinak, hogy..... gyere ide, simogasd meg Shívát, mert még sosem láttad élőben.

Erre szatmári nemhogy odajött volna, hanem leszarom a kutyákat szóval a kocsijába vágódott és elhajtott.

2018. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 zsuzsabazsa ***** válasza:
16%

Kérdező!

Ha nem vagy képben, csak morzsákat szedsz össze innen onnan, akkor ne kérdezz.

De ha te nem kérdezel akkor kénytelen vagyok én.

Linkelj be egy olyat az elmúlt egy évről ahol te azt láttad, hogy Wegera György pénzt kér Shívára.

Most megmondom neked, hogy olyat nem fogsz találni.

De ha olyat allítasz ami nem fedi a valóságot az már becsületsértési perhez vezethet.

Hiába nincs kint a neved a rendszer jegyez minden regisztrálót

2018. jan. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. Pár hónapja/ hete tett fel videót, hogy új kocsi kell neki.
2018. jan. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Zsuzsababa!


Ad 1)

Ha nem tűnt volna fel eddig, ez egy anonim fórum, tehát mindenki névtelenül, vagy nickname használatával ír ide. Vagyis mindenki bujkál.


Ad 2)

Könyörgöm, Szatmári hogy veszthette volna el azt a pert, amiben ő CSAK TANÚ VOLT?! A felperes ugyanis a veszprémi egyesület volt...


Ad 3)

Wegera előszeretettel uszítja a népet Szatmári ellen, pont ezekkel a kifejezésekkel, mint amiket te is használtál. De kérdem én, milyen szempontból releváns az, hogy régebben percdíjas jósnő volt? Kinek fáj ez? Ha már ennyire szeretünk mások múltjában kutakodni, akkor mi a helyzet Wegera otthoni szaporulat ölkutyáival, amiket jófogáson árult? Vagy ez a viselkedés netán állatvédőhöz méltóbb? E fölött miért tudtok elsiklani olyan könnyen, ti Wegera-hívők, mint nagy állatvédők? Mert ez, akárhogy is nézzük, az állatok kihasználásának minősül, anyagi haszonszerzés céljából.


Ad 4)

Kit érdekel, hogy nem ment oda Shívához? Semelyik állatvédőnek nem kötelessége Wegera alapítványának a kutyáit babusgatni. Sőt, lehet hogy én sem mentem volna oda, ki tudja, hogy kitakarították-e rendesen a saját vizeletéből meg székletéből, amik a sebekkel borított hátsó lábaira ráfolyván, kimarták azokat?


+KÉRDÉS: Hogy a fenébe nem tűnnek fel senkinek azok a csúnya sebek szegény Shíván? Csak csúszik mászik a fűben amíg a sztárunk élőzik, széthorzsolja magát, még nézni is rossz.


Ad 5)

Pont azért kérdeztem, mert nem voltam képben. Tudod, ennek a fórumnak ez a lényege. :D De már nem aktuális, hiszen már nagyon is képben vagyok. Mert csak ennyi ideig lehet megvezetni egy épeszű embert...


+KÉRDÉS: Hogy lehet, hogy szinte minden állatvédő egyesülettel összetűzésbe kerül? Érdekes módon, amióta ő megjelent az állatvédelemben, mindenki csúnya, gonosz "bandita" állatvédővé vált, akik 2 mentés között is avval töltik az idejüket, hogy az ő becsületét a sárba tiporják. Hmm, csak nekem fura ez? De úgy is szokták mondani, hogy "ennyi ember nem téved". De persze nektek, talpnyalóknak hiába ugat az ember, (jaj, milyen jól illik ide ez a kifejezés :D) Wegera, aki szembe megy akár az egész világgal is, nektek akkor is ő a hősötök! A nagy múltú, sok eredményt felmutató szervezetek, (akikkel összetűzésbe került idáig) pedig mind bandita állatvédőkből állnak, akik csak a pénzt szomjazzák, emellett pedig szegény Wegera lejáratása laktatja őket jól nap mint nap.


Ad 6)

29-es már megválaszolta a Shívára gyűjtős kérdést, ezúton is köszönöm szépen neki!


Ad 7)

Sok sikert hozzá, hogy e-mail és nickname alapján lenyomozz valakit. A regisztrációkor ugyanis csak ezeket kell megadni. Ezt neked is tudnod kellene, ha már regisztráltál. :D IP cím lekövetéséhez pedig kétlem, hogy értesz, bár még avval sem az ajtóm elé lyukadnál ki. :D


De várj csak, most jut eszembe, hogy itt senki sem követett el becsületsértést, hiszen Wegera nem is létezik, ez csak egy álnév. Már ez is elgondolkodtató, hogy vajon mi késztet arra egy közszereplő "állatmentőt", hogy még a saját nevét se vállalja a publikum előtt? Így már joggal merülhet fel a kérdés, hogy mi az, ami egyáltalán igaz vele kapcsolatban, amit bátran el lehetne hinni neki?

2018. jan. 2. 04:01
 30/36 A kérdező kommentje:

A 3-as ponthoz csatolnám eme képet:

[link]

2018. jan. 14. 01:28
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!