Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki állatvédő, az a legyet...

Aki állatvédő, az a legyet vagy szúnyogot sem csapja le? Nem kötekedésképp kérdezem, de akkor hogy tesz különbséget állat meg állat között? Az, hogy az egyik cuki, a másik meg nem?

Figyelt kérdés
2017. okt. 20. 10:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Én is kérdeznék egyet. Ha bántasz egy állatot, akkor hol teszel különbséget? Szóval mondjuk te, kérdező, megölöd a csótányokat? És ha erre igen a válasz, akkor a gyerekeket is megölöd, ha elmész egy ovi előtt és útban vannak? Vagy miben teszel különbséget?
2017. okt. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%

Én a 9-es válaszolóhoz hasonlóan szoktam eljárni. :)

És állatvédőnek tartom magam.


A kérdésre válaszolva viszont: mindenkinél van egy mérce. De biztos nem az alapján tesznek különbséget két állat között, hogy cuki vagy nem.


"Csak azt nem tudom ki határozza meg, hogy kié a tartalmasabb élet. Mert ha valaki lecsap egy legyet egy légycsapóval, az kb. olyan mintha én lecsapnék egy macskát egy markolóval."


Tanultál biológiát? Akkor biztos tudod, hogy a légy és a macska idegrendszeri fejlettsége között milyen különbségek vannak. Egy gerinces, emlős állatra már okkal mondhatjuk, hogy gondolkodik, még ha nem is olyan szinten, mint mi. A kutyák például 2-3 éves kisgyerek értelmi szintjén állnak. Az ilyen fejlettségű állatok már tulajdonképpen hozzánk hasonlóan élik meg a fájdalmat is, ez például egy rovarról nem mondható el, a viszonylag alulmaradott fejlettségű idegrendszere miatt.


Véleményem szerint, egy igazi állatvédő igyekszik minden állatot óvni, és nem pusztít el feleslegesen egyet sem. Valahol persze meg kell húzni a határt, ha pl. kullancsról vagy bolháról van szó, amik a kutyának ártanak, és veszélyeztetik az életét, akkor nyilvánvaló, hogy a kutyát kell megmenteni (lásd: fenti magyarázat a fajok különböző fejlettségi szintjéről). Egy kutya többszörösen érző lény mint pl. egy kullancs, ráadásul ártatlan, ő a szenvedő fél, tehát ha választani kell akkor nyilván a kutyát mentjük. Meg ebben benne van egy kis emberi elfogultság is, hiszen ő a társunk, hű szolgálónk már évezredek óta. Ennyit megérdemel. És ha belegondolsz, ez a logikus: miért hagynál hosszasan szenvedni egy kutyát pl. egy kullancs miatt, amikor a kullancsot ha gyorsan elpusztítod, az viszonylag humánus neki is, és a kutya sem szenved tovább.


Nem tudom, ki hogy van vele, de én így teszek különbséget, minél fejlettebb egy állat, annál inkább képes a fájdalom érzésére és szenvedésre is. De persze, mint mondtam, ettől függetlenül nem szívesen bántok semmilyen élőlényt, mindig a humánus megoldást igyekszem választani.

2017. nov. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az állatvédők az "védik" amit látnak meg kevés van belölle.

A bálna állományt 1év alatt lenulláznánk,ha nem lenne kvota.


Viszont legyet,szúnyogot pláne csótányt lehetetlen kiírtani.

Utobbi azután is él 2hétig,hogy levágják a fejét.


A többi:kutya,macska. Az emberek többségének van velük kellemes élménye. Meg amúgyis emberközeli állatok. Minke bántasam ha ő sem bánt.

A haszonállat az megint más. Abból is van elég,és eleve ezért tartják/tartjuk.

2018. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!