Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lehet tenni valamit a szaporít...

Lehet tenni valamit a szaporítókkal?

Figyelt kérdés
Gyakran nézegetem, hogy milyen eladó kiskutyák vannak, puszta kíváncsiságból. Ritkán találok olyat, ahol egy embertől lehet venni több fajta kutyát, most találtam olyat, ahol 4 fajta kiskutya van. AZ ilyen ember már szaporítónak számít? Állatvédők se tudnak mit csinálni?
2017. okt. 23. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit lehet tenni, hogy nem veszünk tőlük kiskutyát, és erre próbáljuk buzdítani embertársainkat is. Azért vannak szaporítók, mert kereslet van az általuk árult kutyákra. Ha nem lenne kereslet, nem lenne kínálat sem. Ezt értik meg sokan nehezen, vagy leginkább sehogy.
2017. okt. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az állatvédők általában minden a saját pénzükből, vagy adományokból tesznek. Az útiköltséget, az állatok orvosi ellátását, etetését, tehát mindent. Sajnos sokan helyhiányban küzdenek, így sok lehetőségük nincs a szapis kutyák segítésével kapcsolatban. Arra kényszerülnek ,hogy válogassanak, és a nagyon súlyos helyzeteket (lásd söjtöri szaporítótelep) van kapacitásuk megoldani.


Amit te is, én is, bárki tehetünk, hogy nem vásárolunk soha szaporítótól kutyát, és ahol csak lehet, hirdetjük ennek a veszélyeit. A tudatlan embereket fel kell világosítani a tenyésztő és a szaporító közti különbségekről. Én a fotelharc mellett plakátokat is csinálok, és még iskolába járok, de igyekszem az intézményen belül is terjeszteni a dolgot. Illetve régről ismerek egy embert, aki szaporító, de 10 éves lehettem, mikor láttam a kutyáit, akkor nem tudtam mit tenni, de nemrég bejelölt Facebook-on ismerősnek. Nemsoká lesz lehetőségem kideríteni, most milyen helyzetben vannak a kutyái, ha szükséges, próbálok intézkedni, ha kell, megkeserítem az életét. Plusz ha még Facebook, sok adok-veszek csoportban benne vagyok, ahol ha látok szaporítót, annak vagy írok privát üzenetet, kifaggatom, vagy nyilvánosan kioktatom és alázom meg, hogy nehogy vegyenek tőle kutyát.


Ezeket bárki megteheti. :)

2017. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az állatvédők nem hatóságok. Ugyan olyan emberek mint te vagy én. Nem tehet se többet sem kevesebbet mint te.
2017. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az nem számít szaporítónak ha mondjuk 4 - fajta kutyát tenyészt, de a szaporítók nem adnak törzskönyvet , a képeken lehet látni, hogy ha sovány a kiskutya koszos a kiskutya akkor szaporítós. A képeken a hátterek a legárulkodóbbak!
2017. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!