Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet ezzel kezdeni? Mit...

Mit lehet ezzel kezdeni? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Kertvárosi részen lakok a családommal és egy kutyával. Az utca maga nem a legújabb és van benne pár már kissé szenilis nyugdíjas. Egyik nap kaptunk egy levelet, hogy a kutyánk nagyon sokat ugat, kezdjünk vele valamit. Elég abszurd a kérés, mivel az utcában van jópár állat, nem csak kutyák és vannak a mi kutyusunknál hangosabb élőlények is (itt most emberekre gondolok részben). Nem nagyon foglalkoztunk a dologgal, mert hát mit tudnánk kezdeni egy házörző kutyával, ha ugat (azért ő nem az a fajta kutya, aki éjt nappalá téve ugat). A mai nap folyamán megállított az a bizonyos szomszéd, hogy kezdjek a helyzettel valamit, különben ő fölakasztja magát. Próbáltam udvariasan elmagyarázni neki, hogy jó pár kutya él az utcában, nem hiszem, hogy ez az egy okozná minden baját. Nem hiszem, hogy sikerült meggyőznöm... Viszont most nagyon féltem a kutyusunk, nehogy megmérgezze vagy valahogyan ártson neki. Kamerák vannak a házon, viszont az nem segít, ha már megtörtént a baj. Van valakinek valami ötlete? Mással megtörtént ez már? Mi lett a vége? Előre is köszönöm :)

2017. okt. 9. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Tanítsd meg a kutyusnak, hogy ne szedjen fel földről semmit, ne fogadjon el idegentől kaját.


Remélem nem lesz baj, de tartsátok a szemeteket a szomszédon. Nem normális...

2017. okt. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, mekkora a kertetek. Nem lehet valahogyan elrekeszteni a kutyát a közvetlen utcafronttól, tehát áttelepíteni egy hátsó udvarba, vagy valami kerítésszerűvel elhatárolni (hátrébb)? Amíg elül a vihar. Biztos, ami biztos.
2017. okt. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%

Ha rendesen lemozgatnád a kutyát, akkor nem ugatna annyit. (Ez gyorsabb, mint lenevelni az unatkozó ugatásról).

Vagy beengeded a lakásba.

2017. okt. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 EvaSz86 ***** válasza:
60%
Az első válaszolóval értek egyet. Tanítsd meg a kutyádnak, hogy csak azt eheti meg, amit te adsz neki. Ha nem megy egyedül, vidd el suliba. A szomszéddal meg ne foglalkozz. Én külföldön élek, itt jogszabály van arra, hogy még társasházban sem jelenthetnek fel a kutyaugatás miatt, de azért itt más a mentalitás. Itt alapvetően a gazdik is figyelnek arra, hogy a kutya ne zavarjon másokat. De könyörgöm...a kutya ugat...ez van. Szerintem, ha nem lenne a kutya, akkor találna mást, ami zavarja őt. Ha legközelebb szól, akkor mondd azt, hogy már rajta vagy az ügyön, így lenyugtatod, és kész.
2017. okt. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban tanítani kell hogy senkitől semmit ne fogadjon el csak tőled. Az meg hogy mennyire van lemozgatva nem hiszem hogy befolyásolja. Sokat túrazok a kutyával olyankor akár 30kmet és agyban is farasztom még is ugat úgy hogy a hátsó udvarba van. Igaz nem sokat de ugat pedig minden nap van séta vagy futás és nem egy háztömbnyi hanem legalább 10km. Az ilyen fenyefetést meg rögzíteném.
2017. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, beszéltünk állatvédőkkel is, azt mondták ilyen esetben sajna nem nagyon lehet semmit tenni. A hétvégén neki is látunk a tanításban, hogy ne fogadjon el senkitől semmit. Az ugatáshoz csak annyit, hogy ő nem ugat "csak úgy", hanem ha jár valaki az utcában (gyalogos, biciklis, autó, stb...) arra reagál, nem csak úgy a vak világba. :)
2017. okt. 11. 18:23
 7/8 A kérdező kommentje:
Valamint a házba nem engedjük be, egyszerűen mi azt valljuk, hogy az állat nem a házba való. Ezzel nem szeretnék senkit se minősíteni,mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hogyan tartsa az állatait, el tudom fogadni, hogy máshol bent lehet a házban/lakásban.
2017. okt. 11. 18:27
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Akkor lehet a mamika a házatok előtt mászkál aztán azt ugatja a kutya neki meg nem tetszik. Rokonomnál ugyan ezt csinálták a kutyát is megmérgezték de felépült rá egy hétre betörtek a műhelybe. A dolgot ott bukták el hogy a kutya emlékezet rájuk és már az 50 kilot elkerülte. Azóta nincs panasz a kutyára érdekes módon.
2017. okt. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!