Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » S. O. S. Azt bünteti a törvény...

Poyána kérdése:

S. O. S. Azt bünteti a törvény ha egy kutya folyamatosan ki van kötve egy méteres láncra?

Figyelt kérdés

Az utcánkban van egy olyan kutya aki egész nap láncon van és akárki ara megy megugatja.

El szeretném onnan vinni mert nem lehetett valami jó élete addig és nagyon sajnálom.

Talán a rendőrség segítségével el lehetne onnan hozni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. nov. 17. 08:41
 1/5 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Jegyzőnél jelentsd be...én úgy tudom, hogy folyamatosan nem lehet kikötve tartani a kutyát. Bár ez sajnos elég gyakran előfordul. Nem tudom, hogy minek az ilyeneknek kutya. Őket kötném láncra. Az más, ha a kutya nem szívleli az idegeneket, és ha jön valaki, akkor a gazda elzárja valahova...vagy ne adj' Isten megköti addig, amíg látogatók vannak. De ha a kutya következetesen nevelve van, akkor elég ha a gazdája rászól, és nem bántja az idegent. Hallottam már olyanról is, hogy mentő ment ki egy házhoz, és addig nem voltak hajlandóak bemenni, míg nem kötötték meg a kutyát, hiába bizonygatta a gazda, hogy nem bánt...én ezt is meg tudom érteni, nagy testű kutyánál, nyilván ha nem ismerik, akkor biztonságban akarnak lenni...szóval ha ilyen esetekben arra az időre megkötik, vagy elzárják a kutyát, ez szerintem rendben van. De folyamatosan...NEM. Ha tudsz rá időt szánni, menj be a jegyzőhöz. Intézkednie kell mindenképpen.
2017. nov. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szomszédé vagy 10-12 éve meg van kötve, a kutyaházba is alig fér bele, mert kb fele akkora, mint a kutya. Soha nem büntették meg érte.
2017. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen .az önkormányzatnál jelentsd be
2017. nov. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bollocks ***** válasza:
Fényképekkel és pontos hely megadásával keressétek a szurkolók az állatkínzás ellen fb-csoportot, nagyjából az egész országot lefedik, és ha komoly probléma van, intézkednek/segítenek az intézkedésben is.
2017. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!