Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan lehet állatbarát módon...

Hogyan lehet állatbarát módon kilakoltatni a nálunk tanyát vert egércsaládot?

Figyelt kérdés
2017. dec. 14. 13:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Élvefogó csapdával összefogdosod őket, aztán jó messzire elengeded ugyan ott, hátha megtalálják egymást ☺
2017. dec. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Macskával. Akkor mondjuk nem az egerek barátja leszel, hanem a macskáé. Viccet félretéve sok sok olyan csapdát lehet venni ami élve fogja el őket. Belerakod a finomságot, aztán, ha megfogta akkor ott engeded ki, ahol akarod. Arra viszont érdemes figyelni, hogy az egerek általában nem egyedül laknak. Egy csapda nem old meg semmit. Kell vagy 6-8. Mindenféle sarkokba elrejtve. Költségesebb mint a macska.
2017. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%

Ha igazi állatbarát lennél, nem kényszer-kilakoltatáson törnéd fejed.

Könnyen megelőzheted, hogy az egerek a tulajdonodban kárt tegyenek: AJÁNDÉKOZD NEKIK!

2017. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nincs egyedül az egér...Most már vannak fiókák is, kb 5 cm-s kicsi egeret is láttam ma.


Macskát nem tudok tartani, mert van egy kisebb kutyafalkám. Megölni nem igazán akarom az egereket, de kellemetlen lakótársak, egész éjjel rágnak, és ha ez nem lenne elég, még össze is piszkolnak mindent.

2017. dec. 14. 14:11
 5/27 A kérdező kommentje:
3-as, jó barát vagyok, de azért nem ajándékozom a tulajdonomat a barátaimnak. :D
2017. dec. 14. 14:14
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

[link]


Így. Ne tegyél vizet a vödörbe, és nem pusztul el. Utána csak kiöntöd belőle valahol jó messze.

2017. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó, a vödörből simán kiugrik az egér. ☺ mikor az 1m magas szemetesvödörből ugrott ki csak néztem. Pedig az puccos fehér egér volt nem is az edzett utcai ☺
2017. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként tud úszni az egér, csak 1-2 óra alatt kimerül a vízben.
2017. dec. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%
Ha elég magas a vödör, nem ugrik ki. Youtube-on bőven találhatsz videókat erről a csapdáról.
2017. dec. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak egyesével tudod őket befogni, de az sem baj

max ha mindenképp együtt akarod elengedni őket, akkor a már befogottakat tedd egy terráriumba vagy ilyesmi


én így fogtam egeret: egy virágcserepet (nehéz fajtát) vagy befőttesüveget ki kell támasztani egy fél dióval. A dióbél a cserép belseje felé nézzen. Az lényeg, hogy az egér így bemegy a cserép/üveg alá, és onnan próbálja kihúzni a dióbelet. Amint viszont sikerül kihúznia, az már nem támasztja a cserepet, és leesik, az egér pedig alatta marad. Ha látod már hogy lent van a cserép széle a földön, akkor szinte tuti, hogy bent van az egér. Ekkor a cserép alá kell csúsztatni egy kartonpapírt vagy valamilyen vékony táblát, és azzal együtt kivinni az erdőbe vagy ilyesmi és ott elengedni.

2017. dec. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!