Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan lehet állatbarát módon...

Hogyan lehet állatbarát módon kilakoltatni a nálunk tanyát vert egércsaládot?

Figyelt kérdés
2017. dec. 14. 13:55
1 2 3
 21/27 Pukimaci88 válasza:
Macska a legjobb. Esetleg kotorék és/vagy vadászkutya.
2017. dec. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Nálam egy egér sincs, mióta macskák vannak a házban. Annyira ni.cs, hogy az anya a szomszédból hoz egeret, ha meg akarja mutatni a kölykeinek.

A kutyák sem okoznak gondot. Három is van, és meg lehet tanítani őket, hogy a házhoz tartozó macskákat ne bántsák.

2017. dec. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
75%

Mi mező mellett lakunk és nekünk is ezerrel jöttek befelé, nagyon idegesítő volt, de mi sem tudtuk kipaterolni őket. Egérfogóval semmire sem mentünk, mert először is visszajönnek, másodszor meg olyan sokan voltak, hogy örök életünkbe fogdoshattuk volna őket, nem fogynak el. Hoztunk 2 macskát a házhoz, 2-3 nap alatt eltűnt az összes. Azóta, ha egy esetleg betéved azt elkapják. Ha macskát nem akarsz akkor kérj valakitől használt almot és tedd fel a padlásra, vagy ahol tanyáznak, szerintem az is elég vagy kér kölcsön egy macskát és járasd körbe a házban, hátha elriadnak tőle. Ha már macskaszagot éreznek elhúzzák a csíkot. Szerintem egy próbát megér, jobb ötletem nekem sincs, főleg ha olyan helyen laktok, mint mi, hogy folyton van utánpótlás.


(Mielőtt valaki beleköt, nem kizárólag egérfogó helyett van macskánk, ivartalanítva vannak és rendes körülmények között élnek.)

2017. dec. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 gabesz147 ***** válasza:
48%

Az egérlyuk két oldalára tegyél diót és mogyorót, keresztbe meg egy pengét.

Kidugja a fejét az egér, néz jobbra, néz balra, melyiket egyem meg előbb?


Másik változat:

Csak egy jó éles penge, az egér kidugja a fejét, néz, jobbra, balra:

- Se dió, se mogyoró?


Komolyabban, a rokonom két éve a szomszéd macskáját eteti, nem engedi be, ajtónyitásra mindig ott van a kis jószág, addig semmi nem használt, azóta nincs egér.

A macskaalom se rossz ötlet, amit előttem javasoltak. A szag a lényeg.

2017. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
51%
Azért az tudod,hogy sok betegséget terjesztenek, és a kakiját akár meg is eheted véletlenűl.
2017. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
34%

youtube.com: home made mouse trap


Élve fogó csapdát kell állitani. utána a cincogóékat oda lehet kínálni Miáúúú-nak. konyhakészen már nem mindig eszi meg.

2017. dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Ez így nagy csapdahelyzet, mert ha azt akarod, hogy ne legyenek egereid, akkor a kilakoltatassal is sérted a személyes jogaikat. Esetleg készíts egérlakhelyet a szomszéd iskola padlásterén és etesd öket ott.
2017. dec. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!