Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miert ekkora parasztok az...

Miert ekkora parasztok az aktiv allatvedok? Mi ertelme az agresszionak?

Figyelt kérdés

Csak hogy a sajat peldamat bemutassam. Amikor fiatal voltam, kaptam egy kutyust, es szerettem volna kiskutyakat, kitettem az expressz.hura vagy mar nem is tudom mi volt akkor es forumokra. Es sorban jottek az anyazos, szemetkedo kommentek, hogy miz kepzelek, mit szaporitok, mennyi menhelyen levo kutya van, hat dogoljek meg... Csak szeretnem jelezni, hogy 11 voltam es ezelott sosem hallottam az ilyen dolgokrol es ezek fontossagarol. De ezek utan, szerintetek erdekelt az uzenet tartalma? Anyukam szepen mindet torolte es valaszul annyit irt, hogy nem szegyellitek magatokat igy irni egy kislanynak?


Szerintetek ezeknek a leveleknek mennyi hasznul volt? Csakmert 2x szulettek kiskutyaink. Es egyszer sem jutott eszembe, hogy ez rossz dolog, azokat az embereket meg betudtam rosszindulatu bunkoknak es kesz. Szerintetek eljutott hozzam az uzenetuk? HAT NEM!


Mert erre senki sem kivancsi. Csak mondani szeretnem, hogy ezzel soha semmit sem fogtok elerni, kedves allatvedok, mert meg az anyukamat sem erdekelte mit irtak, amint a tragarsagokat latta. Persze evekkel kesobb egy nagyon kedves, turelmes onkentes nenivel talalkoztam az utcan es sokat meselt, tanitott ilyesmikkel kapcsolatban (egyutt setaltattunk kutyat sokszor) es ertettem a dolog lenyeget es teljesen igazat adtam neki.


En megertem, hogy unalmas ezt minden embernek ismetelni, de szerintetek barmit is elertek az agresszioval es szemetkedessel? Mert hiaba van igazatok, igy senki sem hallgatja meg!!! Erre senki sem kivancsi abban a stilusban, ahogy a legtobben irnak!! Kozossegi oldalakon meg csoportosan tamadtok egy emberre, aki csak annyit ir, hogy sziasztok, valakinek nincs kanja a szukamhoz? Nem eri meg inkabb szepen elmagyarazni??? Mint ratamadni es lassuk be, ket uzenet utan en sem olvastam tovabb, mert en nem voltam kivancsi ezekre.


Szoval, ennek mi ertelme amit csinaltok? Lehet jobban erzitek magatokat, hogy na ennek most jol megmondtam, vagy vallon veregetitek magatokat, hogy na ez sem fog kutyat szaporitani.. Dehogynem! Ahogy enis, hu.lyenek tartottam az osszeset es ugyanugy lettek kiskutyaink...



2016. jan. 2. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Sokszor elmagyarázni egy fél országnyi majomseggnek, akiknek a háromnegyedének föld hullik a szájából, ha lehajol, hogy miért rossz a szaporítás... Igen, nagyon idegesítő dolog. Te is inkább adnád tovább a tudásodat, mint hogy itt anyázol.

Valakinek így, valakinek úgy kell elmagyarázni a dolgokat, és van sajna, aki semmiből sem ért. És sajnos ez utóbbiból van nagyon sok... :P

2016. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De akkor inkabb irna valaki egy beszedet, amit nyugodt allapotaban irt es masolgatna oda mindenhova vagy ilyenek... De ez nem megoldas, mert ezaz, hogy a majomseggek nem a bantast akarjak hallgatni... Maximum a joindulatu segitsegeket.

En senkit sem piszkalok semmiert, en nem vagyok ilyen ramenos es "hit terjeszto", mindenkinek maga dolga, ha ilyen emberrel talalkozom megprobalom elmagyarazni, de sosem eroltetem, es erdekes modon sokkal pozitivabb visszajelzeseket kapok, mint akik csak nyomjak a tragarsagokat

2016. jan. 2. 22:40
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Valahol igazad van.

Csak tudod, az állatvédők is emberek, véges türelemmel és tele hibákkal. :) Amikor látsz kínok között elpusztulni kutyákat, amik a szaporítók áldozatai... amikor szenvedni látod őket... és mindezt nem egyszer, nem kétszer. Most őszintén, neked soha nem gurulna el a gyógyszered?

Azért ilyenek sokan, mert már annyi szart és szenvedést láttak, mert sajnálják szerencsétlen beteg, kidobott, rettegő, menhelyeken élő állatokat, és már nincs idegrendszerük és türelmük az emberekhez.

Akkor éreznénk jobban magunkat, ha nem is kéne elmagyarázni senkinek ezeket, mert az emberekben lenne annyi felelősségtudat és lenne annyi agyuk, hogy mielőtt kutyatartásra (vagy más állat) adják a fejüket, előtt felelősen tájékozódnak az állattartás mibenlétéről, az állat igényeiről stb.

Mikor már az ezredik embernek magyarázod el, hogy miért nem szaporítson, vagy miért ne vásároljon szaporítótól, vagy más téma: miért oltasson, miért sétáltasson, miért hülye a kutyája, miért támad, miért rombol stb. stb., és ezért csak a bunkóskodást kapja cserébe vissza sokszor, hát elfogy a türelem.


Tehát, de egyrészt igazad van: jobban megéri szépen elmagyarázni, csak ez nem mindig megy a gyarló embereknek, amit a fentiek után azért gondolom megértesz valahol.


Másrészt nincs igazad, mert az lenne a normális, ha a gazdák előre tájékozódnának, és el sem kéne magyarázni nekik (sem szépen, sem csúnyán) ezeket a dolgokat.

2016. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy en teljesen megertem mit miert tesznek, DE! Gondolj bele en kapok egy kiskutyat 20 ezer forintert, kiteszem a netre, nezzetek milyen cuki. Erre valaki odairja hogy bal.f.szok a szuleid hogy szaporitotol vettek szerencsetlent, szendednek a szulei, szornyu helyrol lehet ha valami fajtatiszta feleseg es husz ezerbe kerult, stb... Na ezt most halalos leki nyugalom kozepedte egy ilyet kapni... Erted? Mar nem is szamit a mondanivalo, csakhogy ram tamad egy idegroncs bolond ember es nezek, hogy ennek meg mi baja? Es innentol elveszikaz uzenet tartalma, csak a gonoszsagot latom, hiaba igazat mond. Aki nyilvan idiota es sokadszorra sem erti es belekot a szep, turelmes beszedbe, arra masabb ratamadni, mint egy naiv emberre. Tehat szerintem egy naiv buta emberre tamadni nem ugyanaz, mint egy vitatkozo ertetlen gyokerre...
2016. jan. 2. 22:55
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Értem, amit mondasz, de sajnos az igazság akkor is az példádnál maradva, hogy balf.szok, akik 20 ezres fajtajellegű keveréket vesznek, fajtatisztának gondolva, és ezzel támogatják a kutyagyáros szaporítókat. Ezt persze ki lehet fejteni szebb hangnemben is, de a lényeg ettől nem változik.

Gondolkozni, tájékozódni kellene élő állat beszerzése előtt: ha így tennének az emberek, akkor ez a probléma nem is létezne, amiről írunk.

2016. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
En elso kutyam elott minden kutyas ujsagot nezegettem, de sosem tajekozodtam, csak annyi jott at, hogy aranyosak, kell veluk jatszani, etetni oket, meg bekakilnak, szoval takaritani... Egy ev kellett mire rajottem hogy alapbol kell egy kutyanak adni fereghajtot, nem csak ha az orvos fergesnek iteli, mert az semmit sem szolt rola!!! Pedig oltaskor kene!! Szoval ezek utan kezdett el erdekelni mit nem tudok meg es nem csak a kutyam fajtajanak, de minden kutyas dolognak utana neztem... :) viszont a legtobb dologra maganak kell rajonnie az embernek, mert nem kap kulso segitseget, max szidast
2016. jan. 2. 23:33
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó, te 11 éves voltál, de a szüleidnek azért több eszük lehetett volna. A nevelésed része kellett volna, hogy legyen, hogy elmagyarázzák, hogy miért nem szerencsés, ha egy hobbitartó (legtöbbször nem megfelelő szülőktől) almot hoz le.


Igaz, a durva megnyilvánulásokra nem mentség egyesek sötétsége:S, legfeljebb magyarázat.


A három "legelrettentőbb" példám innen a gyakoriról ez a kettő - mindháromnál igyekeztem a lehető legkulturáltabb és legtürelmesebb formám hozni, és a véleményem érvekkel alátámasztani (amúgy egyáltalán nem tartom magam "állatvédőnek", csak szeretem az állatokat, és sok van / volt belőlük itthon, sokat olvastam sokféle fajról, ezért úgy érzem, sok esetben képes vagyok érdemben hozzászólni a adott témához):

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..

(14-es az én válaszom)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__5903651-egy-..

(10-es az én válaszom - meg is kaptam, hogy milyen hülye vagyok:S)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__7042997-egy-..

(6-os az én válaszom - itt meg okoskodó gyökér voltam:S)


Jellemzően először udvariasak voltak a válaszolók, idővel lettek egyre keresetlenebbek a hozzászólások. De a kérdezőkről általában a szép szó éppúgy lepergett, mint a keményebb megnyilvánulások. Nemegyszer épp a kérdező kezdte a vagdalkozást. Idővel tényleg elgurul a gyógyszer, és azt mondod, "ilyen nincs, feladom"... De ettől azért az ember még a tudtára akarja adni a kérdezőnek, hogy nem helyes, amit csinál (főleg, ha az állata életével játszik)!

2016. jan. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem ingem, nem is veszem magamra.


1. Miért te szerinted ezzel kéretlen szófosással elértél valamit?

[link]


2. Kellene néhány dolog az állatvédőknek:

- Kezeltetni az érzelmi kimerültségüket.

Magyar kifejezés, ha jól tudom, nincsen rá, viszont igenis valós probléma: [link]

- Megérteni, hogy nem nekik kell megmenteni az összes állatot. Pláne interneten nem :) Ha úgy érzik, hogy nem tudnak megfelelő stílusban kommunikálni (gurul a gyógyszer), akkor lépjenek hátra, engedjék el azt a problémát. Vannak rajtuk kívül még sokan, akik kedvesen, udvariasan, birkatürelemmel el tudják magyarázni ugyanazt.

- Találni egy helyet, egy közösséget, ahol nyugodtan kiadhatják a gőzt, tapasztalatot cserélhetnek, röhöghetnek egy jót, anélkül, hogy túl sok emberrel konfrontálódnának. (Tavaly, külföldön ilyen volt a Furbaby Jesus facebook oldal - már megszűnt, a tumblr-t még meg lehet találni -, visszafogottabb, de legalább még működik a Shit People Say To Animal Rescuers.)


3. A szüleid két esetben is butaságot csináltak.

Egyrészt, mivel egy 11 éves gyerektől nem várható el, hogy utánanézzen bármilyen háziállat vásárlásának, tartásának, szaporításának/tenyésztésének, illetve, ha utána is néz, MEGÉRTSE, amit hall, olvas, ez az ő felelősségük lett volna.

Másrészt, egy 11 éves gyereket mindenféle felkészítés, oktatás, megbeszélés nélkül internetezni, fórumozni engedtek. Fórumokon, a gyakorihoz hasonló kérdezős oldalakon, sőt, akár facebookon is név, arc és felelősség nélkül sokkal, de sokkal bunkóbbak az emberek, mint a való életben. (Rád meg nincs rád írva, hogy hány éves vagy.) Ezt egy gyerekkel simán meg lehet beszélni.

2016. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

1. Te feladtál egy hirdetést (ebbe ne is menjünk bele, hogy egy kiskorúnak mennyire kéne vagy nem kéne hirdetéseket feladni...) de mondd csak, honnan kellett volna tudniuk az állatvédőknek, hogy egy kis buta 11 éves gyerek adta fel, aki annyira alulképzett volt, hogy még ennyit sem tudott? Már ne is haragudj, de egy 11 éves gyerek már hosszú évek óta tisztában van ezekkel a dolgokkal.

2. És itt jön képbe a szülők felelőssége. Normális ember már a kezdetektől úgy neveli a gyerekét, hogy ilyen alapvető dolgokat elmagyaráz neki, főleg ha eljut arra a szintre, hogy beszerez neki egy kutyát. Az a minimum hogy előtte, és azután is, mikor már megvan a kutya, nagyon sokat beszélget róla a gyerekkel, és minden tudnivalót átad neki.

Anyukád nem csak ezt mulasztotta el, de aztán engedte hogy feladj egy ilyen hirdetést, és végül, mikor jöttek rá az állatvédők (nagyon is helyesen!) még neki állt feljebb, hogy az ő kislányával hogy merészelnek így beszélni.

Sajnálatos, hogy a ti családotokban (és sajnos még nagyon sok családban) a felelős állattartásnak nyoma sincs.

2016. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na pont az ilyen utolso valaszolo feleket gyujtanam fel;) mer hogy majd 11 evesen annyit tud egy gyerek.. TE 11 EVSEN A VILAGODROL NEM TUDTAL! Ahogy ense... Es nem minden csalad allatmanias annyira, hogy minden teren erdekelje oket az allattartas.. Pl a szuleimet sosem erdekelte a tenyesztes igy nem is tudtak hogy van jofajta es rosszfajta tenyesztesi lehetoseg. Ok annyit tudnak, etetni, jatszani, setaltatni, nyiratni es szeretgetni kell a kutyat. Aki nem merul bele ebbe a vilagba, az honnan tudna? Elromlott a kocsink, gyere mar at, nezz a motorhazteto ala es mond meg mi a baja, aztan javitsd is meg! Ez kb ugyanaz.. Felszinesen te is ismered a jarganyt, tudod a markajat, hogy kell vezetni, lemosni, tankolni, de nem tudod vsakugy es nem is erdekel, ahogy sok mas embert sem, hogy hogyan jon letre es hogy kell javitani.. De az okoskodas az megy:)))
2016. jan. 18. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!