Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mennyire tartod humánusnak a...

Mennyire tartod humánusnak a beteg állatok elaltatását?

Figyelt kérdés
2018. febr. 3. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Annyira, mint az emberi eutanáziát. Ha nagyon szenved, fájdalmai vannak, nem képes önállóan ellátni magát, de mondjuk lenne még egy-két éve így hátra, inkább az altatást választanám, hiszen az úgy már nem is élet.
2018. febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha már nem lehet segíteni,a szenvedését rövidíti meg.
2018. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Amennyire az embereknél tartanám az eutanáziát. Ha már menthetetlen valaki, és csak szenved, hagy válassza ezt az utat az örökös fájdalom helyett. Remélem hogy ha én egyszer ilyen helyzetbe jutok, akkor lesz módomban dönteni hogy akár a halált is választhassam.
2018. febr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha már nem lehet rajta segíteni és szenved, folyamatosan fájdalmai vannak, akkor szerintem ez a legjobb megoldás.

De persze én megnézetném több dokival is,ha ilyen helyzetben lenne valamelyik állatom. Nehéz kérdés,de ha nincs más megoldás:(

2018. febr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Én azt nem tartom humánusnak, amikor egy súlyosan beteg vagy sérült állatot az önző gazda mindenáron életben tart, akár műtétekkel, amikor már nem nagyon, vagy csak rengeteg szenvedés árán van lehetőség arra, hogy az állat valaha is teljes életet élhessen.
2018. febr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmi gondom vele.
2018. febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
55%

12 évig volt kutyatársam, nagyon szerettem őt. Beteg lett, fokozatosan romlott az állapota, végül lebénult, már nem bírt lábra állni, ezen a ponton döntöttem az altatás mellett. Úgy éreztem, megszakad a szívem, mégis helyesnek éreztem a döntést és több év távlatából utólag is annak látom.


A kutyák nagyon erős kapcsolatot tudnak kialakítani az emberrel. Egy farkas, amikor eljött az ideje elvonul és meghal. Nem küzd feleslegesen az életben maradásért. Egy kutya, akit szeretnek, érzi a kötödést és a gazdája fájdalmát ezért sokkal tovább küzd és szenved, mint egy vadon élő állat.


És még valami. Én az altatáson végig bent voltam vele. Bár mennyire fájt, hogy el kell engednem mégis szép volt. Előtte szenvedett, nem ott és nem akkor.

2018. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
76%
Mennyire tartod humánusnak, hogy nem tudod a jövőt és úgy csinálsz valamit? Nehéz döntés
2018. febr. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Hogy jön ez ide? Az állatorvosok SEM hülyék. az hogy az ember nem tud meghozni egy ilyen döntést nem azért van mert "nem tudja a jövőt" Hanem mert gyáva megkímélni az állatot a kínhaláltól. Ezért is remélem hogy a saját életemről majd én dönthetek, és nem kell szenvednem csak mert a családra hagyok egy ilyet.
2018. febr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!