Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatbarátok! Nálatok mi az...

Állatbarátok! Nálatok mi az ami még belefér?

Figyelt kérdés

Én állatszeretőnek tartom magam, állatok között nőttem fel. Haszonállataink is voltak és vágtunk is tyúkot, pulykát, nyulat stb. Pár éve már nem tartunk semmit (csak kutyát és macskát :D), de én mindig segítettem a vágásnál is, vagyis hát a "feldolgozásnál", és nekem teljesen normális volt ez mindig is. Kicsit sajnáltam őket, de ennyi. Mondjuk voltak kecskéink is, de amikor rájöttünk, hogy nem nagyon éri meg tartani, és le lettek vágva (ott nem voltam jelen) akkor őket azért tényleg nagyon sajnáltam, nem sirattam meg őket, de majdnem. De ettől függetlenül, a belőlük készült ételből ugyan úgy ettem.

Szóval nálatok mi az, ami még belefér?

Ha ilyen nagyon sötétzöldek válaszolnak az se baj, csak érdemben tegyék.


2018. febr. 7. 12:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Állatbarátnak tartom magam, de nem vagyok vegán, kevés húst azért eszem. A nagyüzemi állattartást teljes mértékig elítélem. Otthon tartunk csirkét, tyúkot. A saját tyúkjaink tojását fogyasztjuk csak és saját nevelésű csirke/tyúk húsát esszük. Sajnálom, amikor levágjuk őket, viszont abban biztos vagyok, hogy boldog életet élnek. Tiszta helyen vannak, szabadon kapirgálhatnak, mindig friss vizet isznak és a koszt is finom.

Ha nagy ritkán disznóhúst veszünk, azt csak házi vágásból olyantól, aki jól tartja az állatait.

Én magam nem tudnám elvágni egy állat nyakát, de a kopasztás és a feldolgozás szinte teljes mértékig az én feladatom.

Viszont megértem a vegánokat is. Túl sok az erőszak és a mértéktelen fogyasztás, ami miatt nagyon sok állatot tartanak embertelen körülmények között. Mindezt azért, hogy sok ember jódolgában hányásig zabálhassa magát. Aztán meg a sok ételmaradék a kukában köt ki. Ezzel pedig értelmetlenné válik az állatok halála.

Lehetne erről sokáig vitatkozni.

Valahogy úgy érzem, hogy nagyanyáink idejében, vagy még az én gyerekkoromban sem volt ekkora a pazarlás. Vasárnapra egy csirkét sütöttünk és abból jól lakott egy egész család. Nem ettük magunkat hányásig, de elég volt.

2018. febr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
19%
Ha igazazán szeretnéd őket nem ölnéd meg őket !te így ne nevezd magad állatbarátnak!mert nem vagy az még akkor sem ha annak tartod magad!ők nem holmi ézelek hanem érző élőlények van szívük talán gayobb is mint a tied!sőt biztos!!én vagyok az állatbarat aki meg egy hangyat is megsirat es nem pedig kecsket vág !mindjart besz@rok!
2018. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én valamiért az emlősöket jobban szeretem és nagyobb eq-t és iq-t rendelek hozzájuk, mint a madarakhoz vagy a halakhoz (a rovarokról ne is beszéljünk). Ezért se én, se az állataim nem eszünk emlőst. Persze, ha nem tolerálná a kutyám/macskám szervezete a csirkét, gondolkodás és lekiismeretfurdalás nélkül vennék neki birkás vagy mittomén milyen tápot.

Viszont nem vágtam még semmilyen állatot és szerintem nem is fogok.


Ha valaki tőlem eltérően gondolkodik, azt nem itélem el és nem szállok vele vitába.


Állatvédőnek viszont nem tartom magam, mert szerintem az egy életforma, ami bőven túlmutat azon, hogy szeretem az állatokat. Számomra az állatvédőség ott kezdődik, hogy ha meglátok az út szélén egy kiskutyát vagy bármilyen állatot, akkor azt gondolkodás nélkül hazaviszem, majd megszervezem, hogy megkapja a megfelelő ellátást.

2018. febr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
amíg valamibe van nézve az állat és volt mozgástere, szerelmi élete, normális takarmányozása az élete folyamán addig nincs bajom az elfogyasztásukkal.
2018. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!