Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti mit gondoltok erről,...

Ti mit gondoltok erről, Állatbarátok?

Figyelt kérdés

Elkeseredettségemben írok nektek:a minap a környékünkre vetődött valahogy egy pici vörös cica.Egy magas orgona bokron rekedt.Sajnos mikor leakartuk szedni,persze leugrott és elfutott. Azóta nem találom(ez másfél napja volt),mindenhová becsöngettem nem látták-e,vagy hogy megtudjam tartozik-e valahová.Persze teljesen ki vagyok borulva,folyton a sírás folytogat.Sajnos azt tapasztalom az embereket nem nagyon hatja meg egy kis állat ÉLETE,és még mindíg nem fogják fel,hogy az IVARTALANÍTÁS milyen fontos.

Nagyon sokan rendkívűl rossz körülmények között tartják az állatokat,egy tisztességes EDÉNYKÉT sem képesek az állatnak adni, hogy a FEKHELYRŐL,ÉLŐSKÖDŐK elleni védelemről már ne is beszéljek!!!

Nekem 3 cicám van,kettőt az utcáról fogadtam be, egyet pedig a menhelyről hoztam.Nagyon szeretem őket és igyekszem feledtetni velük azt,hogy valaha rossz soruk volt.Természetesen ivartalanítottak,és attól függetlenül,hogy kertben tartózkodnak,évente egyszer kozmetikushoz viszem őket,rendszeresen féregtelenítve,bolhátlanítva vannak és oltást is adatok nekik. Éjszakára soha nem hagyom őket kint,van egy kis kuckójuk,ahová estére bezárom őket kajával, meleg kosárkájukkal.(Tévedés,hogy a macskának kint a helye éjjel-nappal!Szoktatás kérdése.)Úgy érzem,ha ennek a felét megtenné mindenki(kozmetikushoz vinni őket nyilván túlzás-tudom!!), akkor talán nem látnék az utak mentén olyan sok elpusztult macskát(vagy éppen kutyát).

Kérlek titeket,aki úgy érzi,hogy van abban igazság amit írok,terjessze másoknak,hátha többen,többet tehetnénk azért,hogy változtassunk ezen!!!Nap-mint-nap összeszorul a szívem,amikor azt látom,hogy már megint 5-6 kiscicát fialt éppen egy macska,akinek még csak gazdája sincs!Köszönöm,hogy elolvastad!


2013. aug. 26. 21:11
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Mi is most találtunk 5 kiscicát a lovarda mellett kidobva, ha akkor nem lovagoltunk volna arra, akkor most nem élnének. Kidobták őket étlen, szomjan ráadásul olyan helyen, ahol nem nagy esély lett volna a megtalálásukra. Engem nagyon elkeserít amikor ilyennel találkozom, de sajnos ezen addig nem lehet változtatni, amíg az emberek nem változnak.
2013. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
52%
Persze arra nyilván magasról teszel, hogy az a tojás ketreces tartásból származik-e, vagyhogy a disznó milyen körülmények között tengődött. Ezek után csodálkozol, hogy más tesz a kismacska életére, mikor te ugyanúgy teszel arra az állatra, ami nem érdekel? Akkor miről beszélünk? Először saját magadban kéne a hibát keresgélni mások helyett, mert te is megtehetnéd, hogy magad neveled a disznót és akkor legalább emberi bánásmódot kap.
2013. aug. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
18%

döglött macska akkor is lesz az út szélén mert a kandúrok kóborolnak és kimennek az autók elé

egyébként a világ túlságosan pörög ahhoz, hogy ilyenekkel foglalkozzunk

tudom, hogy érző lény meg minden de az embernek sokszor magára sincs ideje, nemhogy az állataira

2013. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
A második választ adó "Intelligens" egyénnek: VEGETÁRIÁNUS vagyok.És te?
2013. aug. 26. 21:31
 5/43 A kérdező kommentje:
A harmadik választ adónak: pont az ilyen gondolkodású emberekről írtam....Ezért van probléma.
2013. aug. 26. 21:36
 6/43 anonim ***** válasza:
19%

hármas vagyok

jó, most még gyerek vagy, nincs nagyon más dolgod

az én gondolkodásommal nincs különösebb gond szerintem, csakmert belátom, hogy teszik mindenki egy kismacskára pl

te is lázadozhatsz, de ez nem lesz jobb

én személy szerint elvagyok mellettük, nem rúgok beléjük, ugyanakkor észben tartom, hogy egy állat és nem ember

vigyázz, ne legyél elvakult állatvédő

2013. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Hármasnak:csak tájékoztatásul:felnőtt vagyok,(35 éves)és képzeld:csalásos ember,munkahellyel,számlákkal,és számtalan felelősségel,problémával az életemben!!

De úgy érzem feladatom az is,hogy példamutatóan viselkedjem egy következő generáció számára az élet minden területén, és ebbe beletartozik

az is,hogy tisztelem az Életet!! Minden élőlény ÉLETÉT!!!A tisztelet pedig nálam ezt jelenti. Ha ettől egy magadfajta "gyerenek" tart,ám legyen! Viszont nyugodt lélekkel hajtom álomra a nap végén a fejem.Mert három állattal kevesebb a szenvedők sora.

2013. aug. 26. 21:54
 8/43 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Mi lett a cicákkal? Elvittétek magatokkal?

Ugye nem hagytátok ott?

2013. aug. 26. 21:57
 9/43 anonim ***** válasza:
46%

csalásos ember vagy? xD

jó, nem csúfolódásból írtam, csak vicces :D

nyilván családosat akartál írni

tényleg ne haragudj de olyan 10 év körülinek saccoltalak és szerintem más is aki olvasta

nem sok 35 éves nő sír napokon át, csakmert látott egy gazdátlan kismacskát és nem találja azóta

nem tudom eldönteni, hogy örüljek e, hogy van aki ennyi idősen is így gondolkodik vagy inkább sajnáljalak miatta...

2013. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Nos,én sajnállak,amiért ilyen érzéketlen vagy egy állattal szemben. Ugye nincs semmilyen háziállatod?(kérlek,mondd,hogy nincs...)
2013. aug. 26. 22:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!