Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Azt olvastam, hogy Magyarorszá...

Azt olvastam, hogy Magyarországon a rókák hordozzák elsősorban a veszettség vírusát. A kérdésem az az volna, hogy ők nem pusztulnak el tőle? Rájuk nézve nem halálos?

Figyelt kérdés
Megköszönöm, ha bárki érdemben tud erre válaszolni.

2018. máj. 27. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De elpusztulnak egy idő után, ha elhatalmasodik rajtuk a betegség.Viszont ma már a vadászok finom falatokba rejtve kihelyezik nekik az ellenszert, amit remélhetőleg jó szaglásuknak köszönhetően meg is találnak, így sokkal kevesebb a veszett róka.
2018. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

De. Ők is elpusztulnak tőle. De mint a legtöbb betegségnél, előtte egy ideig fertőznek.

Az elhullott vadat éppen ezért nem célszerű fogdosni, megnyúzni, trófeaként hazavinni, mert nem lehet tudni, hogy milyen betegséget hozunk vele haza.

2018. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1: Nem a vadászok helyezik ki, hanem repülőről dobálják le nekik, és orális vakcinációval "oltják" be őket. Ezt tudom, csak hogy képes a veszettség így terjedni, vagy életben maradni, ha amúgy olyan gyors lefolyású betegség...
2018. máj. 27. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A veszettség akár hónapokig is lappanghat egy állatban úgy, hogy nem mutat semmilyen tüneteket, de ettől még fertőzhet.
2018. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó. Szóval akkor a lényeg, hogy a rókák is elpusztulnak benne, de olyan sokáig tart a fertőzöttség a halálig, hogy maga a vírus túléli, és tud terjedni. Jól értem?
2018. máj. 27. 22:10
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdés amúgy onnan eredt, hogy a macskánkat elég brutálul megharapta egy másik macska. (A mienk műtött lány, a támadó valszeg hím.) Elkezdett bennem mászni a vezérhangya, hogy vajon miért támad meg egy hím macska egy műtött nőstényt. És filóztam, hogy mi van, ha veszett. Bár az állatorvos azt mondja, hogy ennek nagyon kicsi az esélye. Szóval ennyi, és köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 27. 22:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A vírus nem éli túl, mert nem élőlény, viszont egy fertőzött állat nem hal meg azonnal, ahogy megfertőződött, hanem ahogy jár-kel, érintkezik más állatokkal (legfőképpen nyállal) terjeszti a vírust akár hónapokig.

1.5 nem csak a rókák terjesztik a betegséget, hanem minden emlős állat képes rá

2. A macskák nem emberek, nem emberként viselkedni. A kandúrok nem udvariaskodnak a lányokkal, nem tudják mi az, hogy műtét.

Valószínű terület vitájuk volt és ezért kaptak össze.

3. A macskád rendelkezik veszettség elleni oltással? Ha igen, akkor nincs miért aggódni.

2018. máj. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A rókákat vakcinázzák,ezen felül a vírus lappangási időben is fertőz.

Viszont a denevérek is terjesztik eléggé, kb 80%-uk túléli a fertőzést

2018. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!