Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutya, macska veszettség...

Kutya, macska veszettség elleni oltás megtagadása?

Figyelt kérdés

Akik ellenzik az állatkísérleteket és végletekig állatjogi aktivisták, vegánok, azok meg szokták tagadni az oltásokat? Vagy a magyar törvények vagy a saját házi kedvencük élete erősebbek a saját erkölcsüknél és beadatják a vakcinát? Esetleg én vagyok nagyon eltájolva?


Mert azt olvastam, hogy a vakcinát így állítják elő:

a, humán diploid sejteken

b, tisztított csirkeembrió sejteken



2017. jún. 15. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
A vegánok tartanak egyáltalán kutyát vagy macskát? A leghulladékabb tápok is tartalmaznak 2-4% húst vagy állati származékot. Salátán pedig egy ragadozó nem él meg.
2017. jún. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Van vegán kutya és macskatáp
2017. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Van vegán ismerősöm, aki a kutyáját és macskáját Barfoztatja, gondolom az oltást is beadatja nekik...

Ezt egy kicsit nehéz elképzelni, megérteni, de ő valahogy le tudta magában rendezni azt, hogy miatta nem fog semmilyen állat szenvedni/meghalni, de a kutyája úgymond nem ő és szüksége van a húsra, ezért meg is kapja.

De sok vegán szülő főz húst a gyerekének és a terhesség alatt visszatér ő is a húsevésre.

Akit meg tényleg ennyire elhivatott vegán, az nem macskát és kutyát tart, hanem lovat meg nyulat.

2017. jún. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Vegánoknak van egyáltalán házi kedvencük, mert az ellentmondana az életfilozófiájuknak.
2017. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Az állatkísérlet és állatjogi aktivisták nem hiszem hogy elleneznék az oltást, elvégre nem kísérlet és az állat jóléte miatt van, a vegánokat nem tudom, de akkor saját magát se oltassa be gyermekbénulást és egyéb finomságokat okozó betegségek ellen ,tudod, a fair play kedvéért. Amúgy szerintem sok vegán nem tudja hogy ezek benne vannak.

Amúgy meg nem tudom fontosabb-e egy csirkeembrió pár sejtje mint egy emberi élet mert ha az oltatlan kutya megmar valakit abból ugyebár elég komoly baj lehet, ha más nem is, nem hiába nincs a wellness-programok között a veszettség elleni oltás.

2017. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az állatkísérlet ellenzők tehát csak a folyamatban zajló kísérleteket ellenzik, de a korábbiakból fakadó hasznos dolgokat elfogadják?

Az állatjogi aktivistákat azon csirkeembriók jogai nem érdeklik? Nem véletlen, hogy az abortuszt is sokan ellenzik, mert az a néhány sejt nem sokára egy egész lény lenne. Megkérdezni ugye nem lehet, vannak-e már érzései, meg akar-e halni...


Amúgy a veszettség gyógyíthatatlan és 5-10 napon belüli halálhoz vezet, ha már megjelentek a tünetek, csak az oltás indokoltsága kedvéért.


Számomra kicsit visszás a helyzet, hogy valaki azt mondja minden életet tisztel én meg szar alak vagyok mert ezt vagy azt megveszem, megeszem és hogy ezért valamelyik állat szenved vagy szenvedett, de együtt tud élni azzal hogy tömegesen pusztítja a szúnyogot, legyet, pókot (nem cuki állatkát), mert az bejött a házába és bánthatja őt vagy a zöldségen nevelt házi kedvencét, legyen az kutya, macska, hörcsög vagy teve.


Reméltem, itt majd valaki tisztázni tudja nekem ezt a kérdést.

2017. jún. 17. 02:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó hírt kihagytam: ha harapás/marás után mázlid van, egy 7 napos hasba adott injekció kúrával megúszod.
2017. jún. 17. 02:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!