Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szomszédunk lelövi a galamboka...

Szomszédunk lelövi a galambokat légpuskával ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Már a 4. galambot fogtam meg amit lelőtt a szomszéd, de elpusztult egyedek is szoktak heverni a kertünkben.

2018. jún. 12. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Vadgerlék, házi galambok vagy városiak? Érdemes feljelentést tenni és lekamerázni amikor csinálja. Ha városi galambokról van szó nem sok hozatja lesz, viszont ha vadgerléről vagy valakinek a posta galambjairól akkor esetleg foglalkoznak vele.
2018. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát városi gerlék, de szégény jószágok nem pusztulnak el a lövésbe sokszor hanem ott vergődnek a kertben valahol. Szárnyukat lyukasztja stb.
2018. jún. 12. 21:04
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Állatvédőknek jelezd. Vannak akik kimondottan madarakkal foglalkoznak.


Sose értettem milyen állatvédő az, aki egy cinegét megmentene, mert védett, de egy galambbal nem foglalkozik... Ugyanolyan érző élőlény mindkettő.

2018. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Ebben igazad van, de sajnos sok városban még irtják is a galambokat, így nem sokan foglalkoznak az ilyesmivel...én nagyon sok városi galambfiókát szedtem össze kiesve a fészekből, sőt van egy elütött és egy törött lábú városi galambom is aki azóta is itt él nálam. Hát mondanom sem kell hogy hülyének néznek sokszor az emberek, pedig én nagyon szeretem a galambokat.
2018. jún. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kimeríti az állatkínzás fogalmát. Lehet, hogy a hatóságnak joga van a túlszaporodott galambállomány ritkítására, de akárki, ötletszerűen nem lövöldözhet rájuk.

Állatvédőknél és az önkormányzatnál jelezd.

2018. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy galambokat irt, egy dolog.


De a lehető leginhumánusabb módon teszi ezt. Az állatok még hosszú ideig szenvednek, és csak azután pusztulnak el. Ha olyan a sérülés, akkor meggyógyítani sem nagyon lehet őket.


Mindenképp készíts felvételeket, Kérdező, és küldd el őket madárvédő szervezeteknek.

2018. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kecske.9000 válasza:
Jogilag semmit sem tudnál tenni,ha fejbelőné mert a galamb nem védett. Állatkínzásért mondjuk perelni lehet.
2018. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És az embereket lehet kínozni?

#3

"Állatvédőknek jelezd. Vannak akik kimondottan madarakkal foglalkoznak."


Jó lenne ha lennének ember védők is. Az emberek szenvedésével ki foglalkozik? Azok nem számítanak, mert lassan sokak szemében már egy ember kevesebbet fog érni mint egy állat. Érdekes hogy az egyik állatvédőt pont a szeretett védett oroszlánja tépte szét. Pedig óriási nagy volt köztük a szerelem.

2021. ápr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!