Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ilyen h*lék akik menhyen...

Miért ilyen h*lék akik menhyen dolgoznak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Még jó... multkor szegény kutyusunk átment a túlvilágra,és elhatározuk egy idő után hogy menhelyes kutyust hozunk ki,nempedig tenyésztőtöl. Ugye nekünk dupla portás telek van meg a szüleim is idősek már ők is a felnőtt kutyához húzódtak mint újra egy kölyköt felnevelni, a nagy terület miatt kellett volna is egy nagytestű házőrző,(nem olyanra gondolok hogy kiteszik egy bekerített részre és csak enni adnak nekik,rendes családtag lett volna!) bementünk és a nő egyből monda hogy reengeteg kutyájuk van és hogy sajnos mennyit el kell altatniuk mert többség a szaporítókat támogatja és kutyából náluk mint a temger..

kérdezősködött rólunk meg eljött megnézni a helyet (addig oké nem ezzel volt a bajom) aztán meglátta a boxot.. és egyből az állatkínzás olyan helyre nem adja pedig ha nekünk nem hisz körbekérdezősködhetett volna a szomszédoknál hogy hozzánk elég sűrűn (napi szinten) jönnek kamionosok és csak arra az időre lett volna becsukva hogy ne üssék el, nem ő nem...

aztán mondta is amikor ott voltunk (itt elég hülyének néztem) hogy kiadtak egy ivartalanított idős tacskót egy öregembernek 2 évig nála volt.. majd vissza kellett venniük mert

1 lakásban tartotta

2 nem volt x területű az udvar

És így 😳 ..

Komolyan 2 év után ránéznek akikhet kiadták a kutyát és terület miatt elveszik? Egy olyan bácsitól akinek mindene volt az a szegény kutyus?

Komolyan nem értem.. valaki mondja már el ezeknek a felfogását..

Nemhogy örülnének hogy tök jó helye van a kutyusnak és nem kell megölni.


2018. nov. 25. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Vannak gyökér emberek. Keress másik menhelyt esetleg fajtamentőket. Vagy jófogáson rossz körülmények között tartott ingyen esetleg "olcsó" (max.5000ft) jelképes összegért vihető kutyust. Mintha menhelyről hoznád és igy is megmentesz egy életet mert ha a cigány nem talal neki gazdát kirakja a sovány kutyáját.

Esetleg facebookon vannak talált kutyusok akikre vigyáznak a megtalálok rövidebb ideig.

2018. nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos egyre több az ilyen "látszat" menhely, akiket csak az adomány érdekel! El kell híresztelni ezeket az eseteket!
2018. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Első körben tanulj meg írni és érthetően fogalmazni, mert nehéz kibogozni mit is akarsz mondani.

Másodszor pedig keressetek egy normális menhelyet, nem mindegyik ilyen. Ha elmondod merre laktok, segíteni is tudunk hogy hová menjetek.

2018. nov. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

kedves 3! szerintem érthetően fogalmaztam mert te is ki tudtad szűrni amit szerettem volna mondani meg az előtted szólók is

másodszor meg tanulj meg nem vádaskodni/okoskodni mert nem tudod hogy felénk úgy esett az eső és olyan hideg volt hogy nem is nagyon láttam meg le is volt fagyva a kezem.

De hogy ezt tisztáztuk szívesen várom segítséged ha tudsz bács-kiskun megyében lévő menhelyek nevéről mert én csak egyről tudtam.

2018. nov. 28. 12:35
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"nehéz kibogozni mit is akarsz mondani."

Tudsz szöveget értelmezni? Nem azt mondtam, hogy nem megy, hanem hogy NEHÉZ.

Hol vádaskodtam? Annyit mondtam, hogy nem minden menhely ilyen, ezt most épp kifogtátok. Te viszont szépen általánosítottál egyet... A frusztrációdat ne itt vezesd le.

Ha bács-kiskun megyei menhelyek NEVÉRE vagy kíváncsi, Google a barátod. Ha TAPASZTALAT érdekel, akkor meg azt kérdezd. Látod? A fogalmazás sokat számít.

2018. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!