Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek a Wegera György...

Szerintetek a Wegera György jó ember?

Figyelt kérdés

voltak ezek a perek, miszerint kamu állatmentő, aki csak az adományokért van a kutyákkal satöbbi. de állítólag meg hamisak a vádak és a Csutkarozi nő a bűnös, valamint állítólag van egy gúnyoldal, ahol Wegerát szidják és mint kiderült más állatvédők hozták létre, hogy kisemmizzék a palit, mert féltékenyek az adományok miatt

szerintetek van igazság alapja annak, hogy megkukultak az állatvédők és az összes a pénzre hajt, illetve annak, hogy Wegera állatkínzó?

mert én nem tudom eldönteni, hogy mi leeht az igazság. de nem bírom lképzelni egyik állítólagos állatvédőről sem, hogy ilyeneket képes lenne megtenni.


2018. dec. 31. 07:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Engem már régóta nem foglalkoztat a dolog, de van egy kutyamentő barátnőm (nevet most nem szeretnék írni), általa ismertem meg a dolgok valódi oldalát és azt kell mondjam, ez az ember egy nagy kamugép. Lájkokat meg nézettséget vadászni van esze, de valódi segítséget nem nyújt az állatoknak. Nehéz elképzelni annak, aki nincs benne a dologban, de az az igazság, hogy vannak az állatvédők meg vannak azok a netes állatvédők, akiknek csak a szájuk nagy (rosszabb esetben el is teszik a begyűjtött pénzbeli adományokat), de közben semmit nem tesznek. Ez van, az állatvédők közt folyamatosan megy a balhé és nehéz kiszűrni ki az, aki valóban az állatokért van, nem pedig pénzért/elismerésért, pláne ha akkora nézettséggel rendelkezik, mint a Wegera. Persze, hogy sokan hisznek neki.

Én voltam igazi állatmentők társaságában és az a helyzet, hogy a Wegera csak egy lájkvadász, akinek addig fontos a kutya, amíg liveol. Nem féltékenyek rá, nem kisemmizni akarják, hanem felnyitni a követői szemét.

Az, hogy az összes állatvédő pénzre hajt csak, természetesen nem igaz, de meg kell válogatni, hogy kinek adományozunk. Elég szar helyzetben van az állatvédelem.

2018. dec. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Wegera egy kirakatbaba. Gyártja az érzelgős videókat és élő bejelentkezéseket. Szídja az összes állatvédő szervezetet. Gyűjti az adományokat de a pénzzel nem tud elszámolni. Kihasználja, hogy a 40+-os nők nagy részének tetszik amit csinál, egész fan klubja van. A saját kutyájának az ellátására és felszerelésére is adományokat gyűjt, holott azt neki kellene állnia szerintem. Nagyon nem megyek bele a témába de az szerintem minden elárul, hogy a többi állatvédő szervezet elhatárolódik tőle és az állatorvosok ""rettegnek"", hogy egyszer hozzájuk tér be. Az egyik kilinkát már megpróbálta lejáratni, ekkor a fanklubbja is résztvett a lehúzásban, a rendelő facebook oldalán szídták az egész helyet, holott azt sem tudták, hogy mi történt, teli lett 1-es értékeléssel.
2018. dec. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

György felvette a kesztyűt az igazi fekélyekkel az állatvédelmen! Naná, hogy ha kibuknak a valós dolgok az adakozók, a civilek stb elpártolnak a bűnszervezeti állatmentőktől! Épp ideje volt! És naná, hogy ez nem tetszik azoknak akik X éve az állatok nyomorán nyerészkednek!:D Ezért mindennel bepróbálkoznak, de hiába! Az idejük véges és nem csak Gyuri lép fel ellenük, nincs egyedül!


A valóság kifog derülni, sok csontváz fog kihullani a szekrényből, a folyamat már elkezdődött!

2018. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
utolsó, én is így látom, minél több videót nézek és minél többet olvasok a témában, annál inkább azt látom, hogy nem Wegera a rossz a történetben.
2018. dec. 31. 14:03
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Én laikusként annyit látok Wegerából, hogy:

1. elvállal olyan beteg állatokat, amelyeket esélye sincsen megfelelően ellátni

2. aztán adományokért sír

És ennyi nekem untig elég. Gondoljunk már bele, hogy ezzel milyen példát mutat az embereknek!


Az már csak a hab a tortán, hogy teljesen átláthatatlan, hogy milyen kutya van éppen a gondozásában és holt tart a kezelésük.


----

Nem érdekel, ki kezdte, ki a "bűnös", letiltottam az összes marhát a feedemről, inkább támogatom a helyi állatvédő szervezetet, akikkel van SAJÁT tapasztalatom és csendben, magas színvonalon végzik a munkájukat.

2018. dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

Igen a legesélytelebb kutyákat (akiket máshol elaltatnak simán) befogadja, és utána/közben adományt kér! MINT minden alapítvány, egyesület stb. Ez a normális! Hát szerinted mi a francból kezelné akkor őket? Nincs ingyen az orvos, a táp, a kiegészítők...nem milliomos szeretet szolgálat senki!!

Ezeknek az állatoknak a költségei 5x annyiba kerülnek, mint ahol csak egészséges, de kóbor állatokat befognak, kiraknak egy kennelbe és rájuk tarhálnak! Most meg remegnek a félelemtől, hogy vége a "jó világnak"! Ez az igazság, ezért kitalálnak, kifordítanak, bepróbálkoznak mindennel, ennyi.


Persze bele lehetne menni abba, hogy miért kell 100ezreket költeni egy "esélytelen" kutyára ha azon 20 másikat lehet segíteni...hát ezt majd eldöntik az adományozók!


Persze senki sem tökéletes, Gyuri sem az, de messze jobban teszi a dolgát, mint a többiek.

2018. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Épp ezaz, az összes ilyen egyesület adományokból él, mindegyik sír az önjelölt befogadókért meg a többszázezrekért, ha épp olyan kutyáról van szó.

Ő volt az egyetlen ember, aki a minimális esély ellenére vállalta, hogy megpróbálja rendbe hozni a kutyát, mert az összes többi csak azt nézte, hogy kicsi esély, drága kezelések, ergo, ha a kutya mégsem élné túl, az mekkora veszteség lenne már, így rátukmálták egy igazán szerető emberre, akiről tudták, hogy úgysem mondana nemet. De ő sem Isten, hogy ennyit saját pénzből tudjon fizetni, de attól még nem az adományozókon élősködik, főleg, hogy nagyrészt meg se kapta, hanem elsikkasztották. Akkor ki a az élősködő meg állatkínzó meg stb ?

2018. dec. 31. 15:02
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Ennyi.:)
2018. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Jajj hagyjuk már. A saját kutyájának a kocsija olyan állapotban van/volt (már nem követem az eseményeket), hogy a kutya konkrétan húzta magát az aszfalton, tiszta seb volt a lába és ezt elnézte hónapokig. 2 gerincsérült kutyát utaztatott egy kocsi hátsó ülésén mindenféle rögzítés nélkűl, ráadásul bent is hagyta őket az autóban pedig má kora nyár volt, hálisten nem volt kánikula. Facebookon pár éve egy olyan videót tett közzé, amiben próbalt haverkodni, bújni, játszani a kutyával, össze-vissza gyömöszölte, holott a kutyán teljesen latható volt, hogy feszült, nem tetszik neki, hogy az arcába másznak és konkrétan az "vártam", hogy mikor szakad el nála a cérna. A kedvencem mégis az volt, amikor felkergetett egy német juhászt az autópályára (ez már nem csak a kutyára hanem az emberekre nézve is veszélyes volt), ahol el is ütötték a szerencsétlen kutyát ÉS EZ VÉGIG KÖZVETÍTETTE FACBOOK LIVE-ON. A telefonnal a kezében rohant a kutya utan és pánikolva ordibált neki.

A reménytelen gerincsérült kutyakról pedig nem tudni semmit. Megmenti őket, jön a poszt, hogy mennyi pénz kellene és több infót nem tudni. Hol vannak azok a kutyák, ki fegyülei őket egész nap, milyen körülmények között élenek, ki látja el őket, milyen gyakran viszik őket orvoshoz, mennyire fájdalmas nekik a puszta létezés, kocsi nélkűl hogyan sétálnak? Tudnak egyedűl vizelni, székelni egyáltalán? Ja igen azt majdnem kihagytam hogy a sajá kutyáját sem vitte el gerincvizsgalatra (MR), akkor vajon a többi kutyával hogy bánthat?

2018. dec. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Veletlenűl elküldtem.

Egy gerincsérült kutyát folymatosan kellene hordani fizikoterápiára de erről sincs infó.

És igen én is azt mindom, hogy ha a kutya élete végéig erős fájdalmakkal élne, akkor jobb neki az eutanázia. Nyilván ha "csak" a mozgásában gátolt akkor azt meg lehet odlani.

2018. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!