Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Valaki szerint bűn állatot...

Valaki szerint bűn állatot tartani egy lakásban?

Figyelt kérdés
Eddig nem tudtam, hogy néhányan ezt igy gondolják, (igaz, pl egy nagy kutyát én se tartanék otthon) nektek mi a vélleményetek erről?
2019. jan. 7. 19:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
18%

#10


Az miért bűn, ha az ember úgy ítéli meg, hogy nem szeretne non-stop kutyaszagot, és kutyaszőrt a házába? Van, aki ezt nem bírja elviselni. Többek közt én sem. Ha lefürödve végignyúlok a kanapén, ne a kutyám szaga és szőre ragadjon rám, hanem max a jóérzés.

Egy kicsit úgy írsz, mintha attól, hogy valaki meghoz egy egyoldalú szabályt a kutyájával szemben, ellenben megad neki mindent, ami kényelmessé teheti a kinti létet (normális ól/kennel, friss víz, télen többször cserélve akár langyosan, és megfelelő táplálék), az hiába töri magát, hogy az állata jól érezze magát odakinn, máris rosszabb gazdi Tenálad, vagy legalábbis biztostutira nem szereti annyira az állatát mint amennyire te.


Lehet, hogy rossz a következtetés, de ez süt a hozzászólásaidból, már rögtön a legelsőből is, és a későbbiekből is, ahogy a kinn tartós kutyagazdával nekiálltál vitatkozni.

2019. jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
37%

#11

Akit az ember szeret, annak az illatát is szereti, nem érzi büdösnek.

2019. jan. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

#11

Lehet, hogy rosszul követem az eseményeket, de a 10-es nem kötött bele senkibe.Őt találta meg a 7-9 és erre elmondta a véleményét, még csak nem is sértő módon.Nem tudom miért nem lehet normális módon a kérdésre válaszolni, miért kell mindig a másik hozzászólását bírálni?Neki ez a véleménye, neked más, nem kell védőügyvédkedned.

Kérdező!

Nem bűn állatot bent tartani, mindenki azt csinál amit akar, mindenki a saját dolgával foglalkozzon!

2019. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
23%

#12


Ebben is különbözünk. Nagyon szeretem a lovakat, lovagolok, sőt ebben a szakmában is helyezkedtem el. Szeretem a lóillatot is. De azért, ha hazaértem a tiszta házba, csak jól esik lemosni magamról a lószagot, nem lószagúan hempergek bele az illatos ágyba.


Imádtam a kutyámat is, rengeteg időt töltöttem vele, a kutya is rajongásig szeretett, volt rá precedens, hogy meg is védelmezett. Mégsem eresztettem be a házba soha, egész egyszerűen azért, mert a kutyaszag attól még nekem büdös.


Akkor most azért, mert nem szertném, hogy a takaróm vagy a kanapém lószagú/kutyaszagú legyen, te megvétózod azt, hogy én valóban szeretem-e az állatomat? Szerintem ez az arrogancia magasiskolája, és valahol csőlátásra mutat.

2019. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%

Sajnos erről az állatokat kellene megkérdezni, de Őket sosem kérdezik.

Én sajnálom az állatokat, mert nem értik, emiatt nem tudják mit tesz velük az ember. Vannak körülmények amikhez egy állat alkalmazkodik. Az Én macskám szabadon élt, ha akart elment, ha akart bejött és odabújt. Dönthetett. Szép élete volt. A szomszédom macskái bent vannak. Nem jöhetnek ki, 40 négyzetméter élettér. De ettől függetlenül jól érzik magukat.


Szóval az állatokat kéne megkérdezni...

2019. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem már eleve az megkérdőjelezhető hogy miért kell egyáltalán bármilyen állatot "tartani"? A saját szórakozásunk és érzelmi kielégítetlenségünk miatt ráveszünk egy állatot hogy velünk élje le az életét mesterséges körülmények között, mesterséges kaján élve ahelyett hogy szabadon élhetne a természetben. Nem fura egy kicsit? És milyen jogon? Mert megtehetjük?
2019. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!