Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Biokertészként épp rostáltam...

Biokertészként épp rostáltam a komposztot, amikor találtam egy sündisznót. Össze van gömbölyödve - biztosan a téli álmát aludta. Mit tehetek hogy életben maradjon?

Figyelt kérdés

Össze van gömbölyödve, és nem tudom hogy milyen mélyen volt..

Sajnos a következő napokban az egész komposztot át akarom rostálni, illetve forgatni - így jelenleg oda nem tudom visszatenni..

Arra gondoltam egy kis helyen, dobok rá ilyen szemesebb állagú komposztot (ami nem ment át a rostán) hátha az elég melegen tartaná hogy kibírja a telet..

Csak nem tudom milyen mélyen temessem be hogy még kapjon levegőt is..

Tippek?


2019. jan. 15. 11:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg a paradicsompalántáknak most még eleve korán van - legfeljebb a magot lehet ilyenkor vetni, ha van nagyon világos helyed palántát nevelni.

KEzdetben - az elsö hónapban - meg böven elég nekik a síma kerti föld, komposzt csak akkor lesz szükséges, ha bimbókat kezd hozni.

Mellesleg éppen a paradicsomnak böven elég, ha nem komposztot teszel alá, hanem komposztálni való növényi részeket, mert úgy sokkal jobban fejlödnek!

Több, mint 20 éve biókertész.

2019. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

# 11

Ma vagy holnap ültetem el a magokat, mert van egy fajtám (paradicsomfa) amit már ilyenkor jó elültetni, hogy legyen jó nagy gyökere. (Van jó világos hely is - igen.)

Eleve 1/3 rész komposzt, és föld keverékébe ültetem el őket - külön egyesével. Így lesz jó gyökérzetük, és nem sínylik meg annyira a kiültetést.

De mindenki úgy csinálja ahogy akarja :)

2019. jan. 15. 13:37
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A paradicsom nem védett állat, ellenben a sünivel
2019. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Faj*
2019. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Majd átadom a paradicsompalántáknak az üzenetet - hogy azért nem sikerült megfelelő tápanyagtartalmú talaj kevernem nekik - mert élőlényeket veszélyeztetek, azzal hogy komposztot merek rostálni.."


ILYEN hozzáállással NE NEVEZD magad BIÓkertésznek! Ez ugyanis NEM CSAK azt jelenti, hogy a növényekhez nem használsz vegyi anyagokat, hanem AZT IS, hogy véded a természetet, beleértve az állatokat is, a VÉDETT állatok meg kiemelt helyen kellene, hogy álljanak.

Emellett éppen biókertészként tudnod kellene, hogy a sün nagyon hasznos állat a növénytermésztés szempontjából is, ezért fokozottan oda kellene figyelni, hogy ne árts neki (meg a többi élölénynek sem a kertedben/komposztban!

2019. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A komposztban az a baj, hogy másfajta állatok is telelnének:sünön kívül gyíkok, békák is.Ezért sehogy se jó, ha ilyenkor télen a legnagyobb hidegben zavarod meg őket, mert nem tudnak hova menni és megfagynak.Jól írja előző.
2019. jan. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Jó. Rendben. Akkor sima kertész vagyok. Minden estere úgy érzem megtettem minden tőlem telhetőt hogy megmentsem a sün életét.
2019. jan. 15. 14:05
 18/19 anonim ***** válasza:
Ezt még talán nem láttam itt tanácsként, de át is lehet teleltetni a sünit. Nekem épp telel egy a garázsban, igaz őt ősszel 2 hetes korától tápszereztem és tápláltam fel, mivel kicsi volt elengedni, ezrét átteleltetem. Nem kell neki semmi, télen elég egy nagy dézsa, teletöltöttem levelekkel és ő abba bevermelt. Ételt italt raktam be neki, mert úgy vettem észre hogy időnként pár hetente felkel, de egyébként ez teljesen helyt áll így, amíg kitavaszodik. Azt mondom, ha van lehetőséged fagymentes helyre vinni próbáld meg azt, mert az eltemetés nem a legjobb megoldás.
2019. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
#18 Köszönöm. Ez jó ötletnek tűnik!
2019. jan. 15. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!