Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tenyészállatot hol tudok...

Tenyészállatot hol tudok beszerezni?

Figyelt kérdés
Tenyészet elindításához hol szerzik be az állatokat?
2019. febr. 4. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen állatot szeretnél tenyészteni?

Nem mindegy, hogy nyulat vagy lovat.

2019. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől. Ritka fajtáknál jellemzően nem adnak el tenyésztésre ugyanabba az országba, ahol ők is tenyésztenek.
2019. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Rágcsálót!Hörcsög,tengerimalac,törpenyúl

Hüllők!kaméleon,agáma,szárazföldi teknős félék

Madarak!Ara papagáj (tudo hogy milyen állat!)

Tudom hogy ez mind külömbözik egymástól de szeretem az állatokat és ezek azok amihez értek is mert szeretem a kutyákat,macskákat is de tudom hogy azokat nem tudnám megfelelően gondozni és tenyészteni sem!Ezekkel az állatokkal már foglalkoztam!MINDEGYIKKEL!Dolgoztam papagáj tenyésztőnél is!És ezek az állatok már voltak egy háztartásban velem!Úgyhogy kifogásokat nem szeretnék mert ha nem is ismertek akkor azt sem tudjátok hogy értek e hozzá vagy nem!!

2019. febr. 4. 20:00
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
nem akarok kötekedni, de ha neked lenne jogosultságod, meg tenyésztői engedélyed, akkor tudnád, hogy honnan kell beszerezni. De ez egyértelmű. Ha dolgoztál papagáj tenyésztőnél, akkor gondolom szivesen elad neked egy jó példányt.... egyébként esélytelen, hogy ennyi állatot egyszerre tenyéssz....
2019. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha lenne tenyésztői engedélyem akkor nem kérdezősködnék itt!De nincs még!És nem szeretnék ennyit!Ezekhez értek és ezek közül szeretnék EGYET vagy max KETTŐT.Nem tudom hogy adna-e el nekem a "főnököm" mert az Andliában volt azóta meg haza jöttem.Vagy ez amúgy sem lehetséges itthonról?Tudom hogy szoktak hozatni valamilyen módon külföldről is de azt meg végképp nem szeretnék még most amikor csak beindítani szeretném az egészet.
2019. febr. 4. 20:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Először kell maga az állat és utánna kiváltani az engedélyt!Állatok nélkül nincs tenyészet!
2019. febr. 4. 20:32
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

4-es mondta egy szoval is a kerdezo hogy van engedelye? Latod, le irt mindent hogy ne kotekedjenek a tudatlanok de te megis probalsz a semmibe belekotni holott egy szoval nem irta az engedelyt es magatol ertetodo hogy azert kerdezte (azert is). Ilyen az emberi tudatlansag, belekotni mindenbe pedig latszik hogy nem ertesz hozza.


Kerdezo altalaban tenyesztotol szokas beszerezni.En is szerettem volna regen tenyeszteni horcsogot vagy nyulakat de sajnos nem ugy alakult. Jo dolog hogy szeretnel tenyeszto lenni foleg hogy ennyi allathoz ertesz es barmelyik szoba johet

2019. febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!De ahol eddig találtam tenyésztőknél szabad (eladó) éllatokat mindre az volt a válasz hogy csak hobbi célra!
2019. febr. 4. 20:43
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként bocsánat hogy mindent félre írok csak valahogy mindig ráér az újjam egy másik betűre is és félre írja és nem veszem észre!Bocsi!De gondolom tudjátok hogy mit szeretnék írni csak leírom ezt hogy ne nézzetek óvodásnak aki írni sem tud!
2019. febr. 4. 20:46
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelezni kell az igényt, hogy te tenyészteni szeretnéd, és ennek megfelelő példányra van szükséged. Ilyenkor az ár is magasabb, és várólista is több, nem minden alomban van erre megfelelő egyed.

Ezeknél az állatoknál nem tudom, hogyan működik, de kutyánál a tenyészállat a háromszorosa is lehet a hobbi kategóriásénál. Arról nem is beszélve, hogy mielőtt belekezdesz a tenyésztésbe, eredményeket is fel kell tudni mutatni.

Az a baj, hogy sokan nincsenek tisztában, a tenyésztő és a szaporító közötti különbségekkel, bár pontosan körülhatárolható, de az emberek még mindig naivak. Kevés érteni az állatokhoz, eredményeket is produkálni kell ahhoz hogy, egészséges jó vérvonalú utódaid lehessenek. Ez pedig rengeteg pénzbe kerül, ezért minimális a haszon. Akit ismerek tenyésztőt, ő munka mellett foglalkozik az állataival, sok éves ismeretség mellett talán kétszer voltak kiskutyái, viszont kiállításokra, rendezvényekre rendszeresen jár, a részvétel is pénzbe kerül. Neki a kutya a hobbija.

Kérdező, előbb olvass a témában utána, mert biztos vannak elvárások ezeknél az állatoknál is, amikor megismered az alapokat, utána már könnyebben tájékozódsz a vásárlásnál is.

2019. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!