Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miket érdemes először beszerez...

Miket érdemes először beszerezni egy lónak?

Figyelt kérdés
Most kaptam lovat (bértartásban van) és érdekelne h kezdetben miket kéne vennem neki. Nyerget adnak kantára van a lónak saját. Mivel tél van és meg lesz nyírva ezért talaró is biztos kell. Ha lehet akkor sorrendbe írjátok le kérlek h miket mi után kéne venni. Széppen lassan mindemt be szeretnék szerezni csak először a fontosabbakat majd a kevésbéfontosakat. Patazsírt is szeretnék majd de nemtudom h mennyire számít SOS nek. Előre is köszi a válaszokat! 😊😉

2019. jan. 1. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Nézd meg a használati és üzemeltetési leírásában, ott lesz valahol a szervizkönyve mellett.
2019. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Természetesen szeretnék majd saját nyerget és új kantárt is! 😊 Itt van néhány termék amit majd szeretnék és kérlek állítsátok fontossági sorrende: vezetőszár, kötőfék, ápolóskészlet, futószár, ostor, nyereg, kantár, lábvédők, nyeregalátét, szügyelő, futószáras heveder, polár takaró, istállótakaró, nyeregemelő
2019. jan. 1. 22:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

pucolókészlet, kötőfék, vezetőszár alap

nyeregalátét

takaró (300g), polártakaró

ínvédő, bokavédő


pucolókészlet = tepsivakaró, puha kefe, durvább kefe, patakaparó, sörényfésű, patazsír, ecset, szivacs vagy mikroszálas kendő, sörényspré, nyáron légyspré


ezekre mindenképpen szükséged lesz, aztán nyilván lehet majd más színű holmikat venni, vagy ha megtetszik valami... végtelen mennyiségű pénzt ki lehet adni egy lóra meg a kelengyéjére

2019. jan. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kötőfék, vezetőszár, saját pucoló felszerelés (a legjobbak azok a pucolós dobozok, és akkor minden egyben van). Ami nekem van benne: fém íves vakaró (3 fogas ívből áll és nyele van), műanyag vakaró, gyökérkefe, puha (szőr)kefe, patakaparó, tajtékvonó, szivacs, kis törölköző. A patazsír nem létszükséglet, ha csak 1 hónap múlva veszel sincs gond.


Ha nyírt a lovad 2 takaró is kell. Egy vékonyabb leszárító polár és egy vastagabb karámtakaró.


Amit még érdemes egy másik dobozba összerakni az egy házi patika. Betadin, neogranormon, "kék" vagy alu spray (seb fertőtlenítő), én a gyógyszertárban vettem 2 fáslit kapcsokkal, tamponok, kötszer, olló.


Felszerelésben futószárazó heveder, gumis kikötőszárak, futószár, ostor, ínvédő.


Az elején nagyobb kiadással jár, míg mindent beszerzel.

Remélem van a bértartó helyen zárható szekrény, ahova a cuccaidat beteheted, főleg ha külsős vendég lovasok is vannak, mert sokszor eltűnik ez az... Pl belenyúl a dobozodba mert kell egy kefe, de nem teszi vissza.. Stb

2019. jan. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi választ! 😊 A futószár (és kellékei) mennyire fontos? Márrmint érdemes nagyon az elején beszerezzni vagy lehet vele várni 1-2 hónapot?
2019. jan. 2. 10:58
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

az érdemes az elején hisz naponta kell mozgatni.

Lovaglás előtt is érdemes lemozgatni kicsit.

2019. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szerintem attól függ, hogy használhatod-e a lovardában lévő cuccokat (ha van pl lovasiskola), és az elején olyan cuccokat vegyél mint például a pucolófelszerelés, nyeregalátét, lábvédő, kötőfék,vezetőszár. Ezek egészségügyi szempontból hasznosak. Ha még belefér, nyereg és kantár is jól jön. De szerintem futószárat, ostort stb. tudsz kölcsön venni a lovardából.
2019. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha ez kérdés, akkor korai volt a lóvásárlás...🙄
2019. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válszt. Nem volt korai csak símán kezdő lótarzó vagyok de lovagolni jól tudok.
2019. jan. 2. 16:33
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem rosszindulatból mondom, de a lótartásról is tanulni lell az elején, nem elég csak a lovaglásról.

Például milyen növény mérgező a lónak; hogyan kell helyesen futószárazni, abrakolni vagy takarózni; honnan tudod melyik felszerelés passzol a lovadra; hogyan vegyük észre, ha valami gond van a lóval; stb.

Az rendben van, hogy bértartásban van a lovad, de attól még nincsenek mindig veled, hogy mindent jól csinálsz-e illetve azt is meg kell tudnod ítélni hogy egyáltalán jó helyen van-e a lovad abban a lovardában. Ha például rendszeresen etetik korpával a lovadat és azt mondja az edző/lovász/lovardavezető, hogy ez így jó neki, te simán elhiszed, mert bízol bennük és nem tudod azt, hogy nem tesz feltétlenül jót nagy mennyiségben az etetése és kálcium pótlás nélkül kifejezetten káros.


A kérdésed még csak egy nagyon alap dolog, amit illendő lenne tudni -hogy milyen felszerelések kellenek egy lónak- mielőtt megveszi az ember.

2019. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!