Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vakond kiuzese a kertbol!...

Gabesz74 kérdése:

Vakond kiuzese a kertbol! Felassa az egesz gyepet, valakinek otlet?

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon a vakondháló a legjobb megoldás, mi is azt szeretnénk. Persze nem kis meló és újra lehet kezdeni a füvesítést utána, de szerintem hosszú távon megéri, mert egy életre megszűnik a bosszúság.
2014. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Boldogult gyermekkoromban nagyapámmal lesben álltunk a túrások fölött - amint megmozdult, lecsaptunk az ásóval. Na nem szó szerint, csak kiemeltük a kis jószágot a túrásból, és elvittük a mezőre turkálni - neki is jobb volt, nekünk is. :) Persze ez macerás, de állatbarát megoldás. Ráadásul a gyerekek is láthatnak élőben vakondot, igazi kaland :)
2014. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Egy ideig vakondirtoval probalkoztunk, de csak ideig-oraig jelentett megoldast es ujra felbukkantak a turasok a rendkivul sokat gondozott kertben. A halo mellett dontottunk mi is a nyar elejen, van egy kerteszfiu, aki rendezi a kertunket, fuvet nyir, vagja a sovenyt, cserjeket stb, meg is csinalta, azota nincs gond. Igaz, a fuvesitest ujra kellett kezdeni, de rendkivul hamar nott, nagy szerencsenk volt. Akkor huztam a szam, de a parom rabeszelt, es nem bantam meg!:)
2014. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szépen kérlek ne öld meg, mert védett állat!

Azt mondják, hogy a földbe ásott üveg segít, mert ha belefúj a szél, akkor a hangját nem szereti.

2014. aug. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Óvatosan eltolod vízszintesen a túrást, majd egy locsolókannával egy kis vizet öntesz rá!

ekkor a fellazult felszínen kitapogatod a laza nyílást, és ha az megvan akkor beleöntesz néhány liter vizet a kitisztításhoz.

ezután egy kifogócső kocsi, motor..bevezeted a járatba!

Legalább 30 percig járatni kell a motort alapjártaon, és persze, ügyelni a csőre is, nehogy megolvadjon!

Én spec egy robogóval csináltam, és mindíg leöntöttem a kipuffot , hogy bírja a SLAG!


EDDIG BEJÖTT!

2014. aug. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még a macskáim is fogtak ilyen "kis szép védett" itt már baktérium módon elszaporodott gyeptúró otrombát!

Azért van amikor Állj! NE TOVÁBB!

Sok faj védett, majd amit okozott, irtották, vadászták, utána.ismét...hód stb..nem kell végletekben gondolkoznoi!

Te NE szaporítsd, és ÉN meg irtom!

2014. aug. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 maúúú! válasza:
add el a telket
2014. aug. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!