Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha megölöm a csirkémet, akkor...

Ha megölöm a csirkémet, akkor az nem állatkínzás. De akkor miért nem ölhetem meg a kutyámat/macskámat?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti

2019. márc. 23. 18:15
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%
A csirkéd haszonállat. A kutya macska nem az.
2019. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Ez a jogi magyarázat?
2019. márc. 23. 18:20
 3/40 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem igen. A csirkét a hus@ért tartod. A macskát kedvencnek vagy egeret fogni
2019. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
28%
És akkor mi a helyzet a nyulakkal? Amik elvileg haszonállatok, eszik is a húsukat, de sokan (én is) kedvencként tartják őket?
2019. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
75%
Akkor nyilván nem fogod megölni.
2019. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Ez csak a kutyáraacskára igaz. Azon senki sem akad ki a "sötét zöldeken" kívül, hogy nyúllal, tengerimalaccal, patkánnyal stb... Eteti mondjuk a kígyóját
2019. márc. 23. 18:33
 7/40 anonim ***** válasza:
93%
A nyúl Magyarországon gazdasági haszonállat. Jogilag mindenképp.
2019. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
51%
Nincs olyan törvény, hogy nem ölheted meg a kutyát/macskát, kínozni nem szabad, ha kíméletesen segítik át a túlvilágra, az teljesen oké. Nekem most januárban altatta el az állatorvos az egyik cicámat, mert gyógyíthatatlan beteg volt. Bár semmiképpen nem üdvös módszer, de a törvény szerint a túlzott elszaporodás kivédésére is megengedett a kölykök likvidálása, csak nem vízbe fojtással és egyéb szenvedést okozó módszerekkel. Menhelyeken sem ritka, hogy elaltatnak egész alomnyi kölyköt.
2019. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
9%

Jóindulatból kérdem: az a disznó tarthatja haszonállatként az embert és levághatja?


Vagy csak a nem-önző, jóságos, nem-disznó ember ölheti meg a disznót? (A jog szempontjából.)


Idézem a kérdezőt: "a kérdés elméleti". Az enyém is elméleti.

2019. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
92%
#8. Az eutanáziát ne keverjük ide, az is csak az állatorvosoknak legális, de ott is megvannak a kritériumok.
2019. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!