Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez a kérdés főként a vegánokho...

Ez a kérdés főként a vegánokhoz szól. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy én csak fél éve vagyok vegetáriánus, ezért nincs elég információm ezekről, és ezt a neten sem találtam.

Jelenleg én kutyakiképző szeretnék lenni. De azt nem tudom, hogy ez mennyire minősül állathasználatnak, vagy esetleg állattal való kereskedésnek.

Kérlek, ne higyjétek, hogy nem érdekel ez az egész veganizmus, csak nincs elég információm még.


Előre is köszi a válaszokat!

16/L



2018. nov. 23. 06:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Vegetériánus vagy vagy vegán? A vegánok elutasítják az állathasznalatot, az ő világnézetükbe nem férne vele a kutyakiképzés. Pedig egy kutya akkor érzi jól magát, ha dolgoznia kell, nem akkor ha a lakásban/kertben van egész nap és naponta eljár kb 1-1,5 órára sétálni.
2018. nov. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én egyelőre csak vega vagyok, de annyit szòlnèk hozzà, hogy nincsenek kőbe vèsett szabàlyok, az a fontos, hogy te moràlisan helyesnek tartsd, amit teszel.

A kutyàkat nem ùgy hasznàljàk fel, mint pl a tyùkokat, akik egèsz èletüket egy mini ketrecben töltik. Hogy kihasznàlàs-e, az valòban érdekes ideològiai kérdés, de ezeket a kutyàkat nem kìnozzàk, és normàlis életet élhetnek. Szàmomra elfogadott lenne, de a sajàt èrtèkrendszeredet te szabd meg! Minden jòt ;)

2018. nov. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Salx Narval ***** válasza:
80%
Tanulni szeretnéd a vegetáriánus életvitelt?, azért ez aranyos. Itt nem kell vizsgázni és igazolványt sem kapsz, sőt senki nem fog rád szólni, hogy megszegted a szabályzatot.:D Azt tedd és úgy élj ahogy a kedved, lehetőséged, meggyőződésed, lelkiismereted és a becsületed engedi, ez így van jól. Ne mások életét és életvitelét kövesd hanem alakítsd ki a magadét belátásod szerint. Szép életet és jó munkát a kutyákkal.
2018. nov. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez arról szól, amit TE helyesnek tartasz. Lehet valaki tart tyúkot, amit megmentetett valahonnan és megeszi a tojását, mert neki belefér. Lehet valaki csak élő (nyers) ételt eszik mert azt tartja helyesnek. Lehet, hogy te azt akarod, hogy két kutya szépen megférjen egymás mellett otthon, ezért kiképzed őket. Te ezt tartod helyesnek.

Az egészben az a lényeg, hogy fájdalmat ne okozz senkinek és ne erőltesd az eszméidet másra mert látod, ebben sok ember különbözik.

Ne az interneten keresd az értékrended határait

2018. nov. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"Itt nem kell vizsgázni és igazolványt sem kapsz, sőt senki nem fog rád szólni, hogy megszegted a szabályzatot.:D"


Ez az ami nem igaz. Vegánok között el sem tudod képzelni milyen fanatikus elmebetegek is vannak. Ezt mint vegán mondom. Van amelyik facebook képekért zaklat (nem is ismerős), hogy te nem vagy igazi vegán mert a gyereked állatkertben volt múlt héten (sulis program). Majd az ő egy darab belépője fogja megdönteni az állatkertet... rá építik a jövőjüket. Sokan szeretnek mások helyett moralizálni, mintha én nem gondolkodtam volna azon mi lenne a helyes. Komolyan, mintha verseny lenne ki a vegánabb. Olyan mint a "kinek erősebb az apukája" verseny két 5éves között.


Ettől függetlenül (bocs az offért) én azt gondolom ha neked morálisan belefér, akkor ne hallgass senkire. Ha szétszakadsz se fogsz megfelelni senkinek, és magadon kívül másnak nem is igazán kell. Amíg másokat nem bántasz, azt csinálsz szerintem amit akarsz.

2018. nov. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Arról az oldalról is lehet nézni hogy ezzel segítesz a kutyáknak, hogy jobb életük legyen. Sokan például azért viszik a kutyát, mert viselkedési problémák vannak vele. Az a kutyának is jó, ha ezek rendbe jönnek, megfelelő kapcsolat alakul ki a gazdival. Vagy ha agility és engedelmességi gyakorlatokat csináltok, az sem kihasználás, hanem szórakozás, mozgás, agyi fárasztás a kutyának.

Ennek szerintem semmi köze a vegánsághoz.

2018. nov. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Salx Narval ***** válasza:
100%
Most ezt komolyan mondod? Én elhiszem, hogy egymást piszkálják, leszólják, hülyék mindenhol vannak de nem kellene, hogy ez téged érdekeljen mint ahogy az sem, hogy ki mennyire tart téged vegának, vagy akárminek pláne ha egy ismeretlen ember teszi és ennyire tapintatlan módon. Egyáltalán miért fontos kijelenteni neked, hogy ez és ez vagyok, így és így élek? Szerintem az embert a tettei és az életvitele alapján ítéli meg a környezete, mondhatod te magad akárminek, ha mást látnak. Röviden és tömören, ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak, te is tedd azt amit jónak vélsz.
2018. nov. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval az a helyzet, hogy én csak fél éve vagyok vegetáriánus"


Vegetáriánusnak és vegánnak lenni két külön dolog. Kezdetnek ennek nézz utána, hogy számodra melyik életvitel a szimpatikus, mert a kettő messze nem ugyanazt jelenti. Vegetáriánusnak lenni étkezési szokásokat takar - ezen belül is van több típus, van, aki tejtermékeket, tojást fogyaszt, van, aki teljesen kerüli az állati eredetű ételt, mint a vegánok -, míg a vegánok egy külön életstílust képviselnek. Nemcsak étkezésben kerülik az állati eredetű dolgokat, de ruhaneműben, kozmetikumban, minden egyébben is főleg lelkiismereti okokból.


Ettől függetlenül az, hogy neked mi fér bele az állatvédelembe és a világszemléletbe, egyéni dolog. Az egyik előző válaszolóra reflektálva, nekem pl. semmi bajom nincs az állatkertekkel, mert fajfenntartást, állatvédelmet valósítanak meg olyan fajoknál, akik a természetben nincsenek, vagy nincsenek elegen. Persze, szép utópia, hogy szüntessünk meg minden emberi tevékenységet, hogy ők szabadon élhessenek, és akkor nem kell állatkert, de kicsit sem reális. :) Nekem így a kutyakiképzéssel sem lenne bajom, ha az megfelelő eszközökkel és módszerekkel történik.

Sőt, most jön az istenkáromlás: én még a haszonállatok létét is el tudom fogadni, mint olyat, a nagyipari állattartás az, amivel nem értek egyet (a haszontalan példányok bedarálása, a csirkéknél a ketrecben tömörítés, szteroidokkal tömés, kiszipolyozás...).

2018. nov. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem úgy működik, hogy villamosvezetőként lehetsz vegán, de kutyakiképzőként nem. A vegánság nem egyértelmű fogalom. Van, akinek belefér hogy a kutyájának megveszi a húst, mást meg az is zavar, ha olyan étteremben eszik, ahol tojás is készül. Nem az a lényeg, hogy mások szerint vegán vagy-e, hanem hogy te jó lelkiismerettel élj. Ha neked a vegánságba belefér az, hogy néha eszel egy rántottát a falusi ismerős kint szaladgáló tyúkjaitól, akkor nem mások véleményére kell hallgatni. Tudom, hogy sokan szeretnek azon versengeni, hogy ki a "jobb vegán", és különféle jelzőket aggatni rád, ha kutyát tartasz, lovagolsz, stb.


Akinek van kutyája, az pontosan tudja, hogy a kutyák imádnak jutalomért dolgozni. Szükségük van mozgásra és tanulásra, mert enélkül unatkoznak és ellustulnak. A legtöbb kutya élvezi a kutyaiskolát, és az otthoni gyakorlatokat is, ha jól csinálják. Az is a kutya érdeke, hogy megtanulja a szabályokat és békében éljen a gazdákkal. Ez nem kínzás vagy állathasználat. A kutyaiskola a kutya életét is megkönnyíti. Te döntheted el, hogy milyen tanítási módszert alkalmazol. Én a következetes pozitív megerősítést javaslom. Ilyenkor a kutyát nem bántják, nem kényszerítik, hanem megvárják, hogy önként megcsináljon valamit, amiért aztán jutalmat kap. Így a kutya élvezettel tanul. Én vegánként jól tudok azonosulni ezzel a módszerrel, de van aki a kutyatartást is elítéli. Neked kell eldöntened, hogy neked ez belefér-e a vegánságba, mert bűntudattal csinálni nincs értelme.

2018. nov. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én minden esetre szívesen elolvasnék egy mindenre kiterjedő tervezetet ahol a vegánok kifejtenék, hogy szerintük hogyan kellene átalakítani a világot úgy, hogy ne sérüljenek se emberi, se állati, sem pedig természetvédelmi jogok. Csak azért érdekelne mert én megpróbáltam összerakni valamit de őszintén bevallom semmire sem jutottam csak teljes társadalmi összeomlás árán. Azt könnyű mondani, hogy ezt meg azt ne tegyük de akkor mit és hogyan tegyünk? Jobban lehetne védeni a természetet és a környezetet, persze az állatokat is, de azért az embert se hagyjuk ki a sorból. Nem vitatható dolgok ezek de teljesen felszámolni és más alapokra helyezni minden élelem és erőforrásunkat teljességgel kivitelezhetetlennek tűnik számomra.
2018. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!