Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tennék valamit az állatokért...

Tennék valamit az állatokért ha nem ennék többé húst?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom az állatokat,mert sok gazdasági állat szörnyen szenved míg a boltokba kerül termékként.


Tudom ezek az állatok azért vannak tartva,tenyésztve.


Ha én nem ennék húst azzal segítenék valamennyire is nekik?


Egyébként állatvédő vagyok és segítek is az állatokon a kóbor,kidobott beteg kutyákat,kiscicákat mindig hazahozom meggyógyítom aztán otthont keresek nekik.Szóval nem csak "kanapé" állatvédő vagyok.


Negatív kommentek kerüljenek.


2019. jún. 1. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem.


Az emberek sok százaléka eszik húst, ezzel egyedül nem tudsz egyet sem megmenteni.


De majd jön egy vega/vegán aki úgyis elkezd győzködni, hogy milyen jó lesz.


Tégy ami Neked jó.

2019. jún. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Az érv az, hogy sok kicsi sokra megy. Egyedül az ember kevés ahhoz, hogy ekkora iparágra hasson, de ha sokan viszik máshová a pénzüket, annak előbb-utóbb meglesz a hatása pl. a legfrissebb, vega burger a Burger Kingben.


Másrészt, ha teljesen nem is hagyod el a húst, akkor tudsz egy csomó mindent csinálni, amivel hatással vagy a környezetedre:

- húsmentes napokat tartani (azzal is kevesebb fogy)

- nem nagyipari tartásból származó állatot enni (emberségesebb tartás támogatni)

- idényzöldséget, gyümölcsöt enni, lehetőleg helyi termelőtől (kilövöd a szállítást és az azzal járó környezetszennyezést)

- kerülni a pálmaolajat (esőerdőirtás, veszélyeztetett állatok)

stb. stb.

A lényeg, hogy odafigyelsz, teszel valamit :)


No lehet engem is kövezni.

2019. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanolyan kérdés, mintha azt tetted volna fel, hogy tennél-e bármit is a bolygóért, ha nem szemetelsz. A válasz egyértelmű.
2019. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Hasonló szempontok miatt döntöttem amellett, hogy csak háztól származó húst eszek. Tartanak csirkét nem messze tőlünk, onnan vásárolom a tojást, és csirkehúst. A tojás olcsóbb, a hús drágább, mint boltban. Tejet is háztól veszek, egészen más az íze. Árban nincs különbség igazán, annyi hátránya van, hogy 1-2 napon belül meg kell inni, szóval csak a vásárlás utáni napokban isszuk.

Alkalmanként kapunk disznóvágásról is kolbászt, hurkát, azokat is szívesen megeszem. De boltban nem veszem meg.

Összességében kb fél kiló csirkét eszünk ketten egy héten. Járok rendszeres vérvételre, nekem nem okozott gondot, de odafigyelek a helyes fehérjebevitelre. Nem muszáj rögtön vegának lenni, sőt, szerintem sok a "visszaeső" ezért jobb, ha fokozatosan csökkented. Én ezt a kevés húst már nem szeretném elengedni, jól esik az íze kedvéért. Járj utána alaposan, hogy hogyan tudsz helyesen táplálkozni, mert a vegyes saláta pár kocka sajttal és kenyérrel nem elég, ahogy sokan hiszik.

2019. jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Gondolod, hogy ha nem veszel húst, akkor a gyárban egyel kevesebb adagot gyártanak majd le?
2019. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
#4: Ha belegondolsz, akkor ezzel pont hogy rontod a helyzetet. A gyár attól nem fog kevesebbet gyártani, hogy te háztáji húst veszel csak. Viszont így már nem csak a gyár, hanem a vállalkozó is állatot vág. 1+1=2. Az dicséretes, hogy támogatod a helyi vállalkozókat és a minőségi alapanyagot, de az elképzelésed nem helytálló, mert nem éred el vele, amit szeretnél.
2019. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
Nem csak én eszek kevesebb húst, egyre többen mondanak le róla részben vagy egészben. Ezt a húsgyárak is észreveszik és kevesebbet termelnek. Ha mindenki visszavenné a fogyasztását, akkor nem vagy csak kis mértékben lenne szükség ipari húsra és mindenki meg tudná oldani helyi szinten. A legbutabb indokok egyike ez, amit ketten is írtak, hogy egy ember miatt nem lesz változás, folytasd amit eddig is csinálsz. Nem. Segít egy ember változása is. Főleg, ha általad más is megismeri, hogy lehet enni finom kaját hús nélkül is. Az én munkatársaim gyakran elemzik, kóstolják és "lenyúlták" a receptjeimet.
2019. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!