Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan lehetnék vegán aktivist...

Hogyan lehetnék vegán aktivista, vagy mit tehetnék még az állatokért?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve vegán vagyok. Az elején úgy éreztem ez elég nekem, de most már eljutottam odáig, hogy nem elég, hogy szeretnék még többet tenni az állatokért, és a bolygóért. Igazából nem is feltétlenül vegán aktivista szeretnék lenni, a lényeg, hogy segítsek az állatokon. Gondolkoztam azon, hogy elvégzek egy ebrendészeti képzést, és elmegyek menhelyre dolgozni, nagyon erősen gondolkodom rajta, de igazából nem tudom eldönteni, mit kéne csinálnom. Azt nem tudjátok esetleg, hogy melyik vegán csoport keres aktivistákat, vagy hogy melyikhez érdemes, vagy nem érdemes csatlakozni? Persze fogalmam sincs, hogy megfelelnék-e a követelményeiknek, például egy helyen olvastam, hogy angol nyelvtudás szükséges, a különböző anyagok magyarra fordításához. Ilyenkor nagyon haragszom magamra, hogy ilyen gyér a nyelvtudásom! Bármi információ, ötlet segít, nyitott vagyok mindenre. Csak a vegánságomat hagyjátok tiszteletben kérlek titeket!

2019. jún. 5. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Adj pénzt a menhelyeknek, vagy fogadj be átmenetileg menhelyi kutyákat.


Ha nagyon haragszol magadra, akkor esetleg elkezdhetsz angolul tanulni.

2019. jún. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
greenpeace mindig keres aktivistákat, kezdésnek az is jó lehet. Remélem, sikerrel jársz.
2019. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Legyél híres influancer, és mellékesen csapasd, hogy milyen menő az állatvédelem.
2019. jún. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem agresszív dög akarsz lenni (bocs, de az aktivisták jó része tényleg elvakult állat - tisztelet a kivételnek), akkor én ajánlanám az állatmentő sereget, náluk (szinte) mindenki vegán. Írj nekik, hogy szívesen lennél önkéntes, ideiglenes befogadó vagy egyéb, ami belefér az életedbe és a világnézetedbe.
2019. jún. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó nem ír hülyeséget, a vegánság szép dolog, de nem "kézzel fogható". Ha többet szeretnél tenni, segíts be mentéseknél, legyél ideiglenes befogadó, esetleg támogasd pénzzel/táppal/gyógyszerekkel az állatvédők munkáját. Az Állatmentő sereg egy nagyon jó szervezet, náluk tényleg próbállozhatnál!
2019. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ments állatokat és legyél ideiglenes befogadò. Nem csak a tipikus kutya, macska hàziàllatnàl van ilyen, egzotikus és haszon allatoknak is van külön mentési egysége.

A kidobott, elhanyagolt, gazdátlan állatokat befogadjàk, kezelik, foglalkoznak velük és gazdisìtjàk a folyamat végén.

Menhelyeken is tudsz segíteni, sétáltatni stb. Illetve hát tárgyi és pénzbeli adományok is nagy segítség nekik.

Persze az is jó, ha ràébreszted a környezeted erre és hatsz rájuk. Nem erőszakosan és kéretlenül, hanem mondjuk meghívod őket magadhoz vacsira és megmutatod nekik milyen finomak a vegàn kaják vagy ilyesmi.

Illetve a közösségi médián is lehet ilyen témában aktìvkodni. Rengeteg magyar vegàn van, akik ilyen témában posztolnak és tényleg nagy hatással vannak a követőkre.

Az angolt meg nyomasd ezerrel, a mai világban muszáj. De hála a netnek akár ingyen is menni fog (douingo, feliratos sorozatok eredeti nyelvvel, nyelvi tesztek, összefoglalòk, külföldi hiroldalak követése stb.. Sokat lehet fejlődni ezeken keresztül)

2019. jún. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mr.Q77 ***** válasza:
63%

Lehetne egy kérdésem a kérdezőhöz?

Hol laksz? Bp? Vidéki nagyváros/kisváros, falu, tanya?


Mi késztetett a "vegánságra"?

2019. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jó válaszok érkeztek eddig, kösz mindenkinek!


Budapesten lakom, elsősorban etikai okok miatt, másodsorban környezetvédelmi okok miatt lettem vegán.

2019. jún. 5. 12:41
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Vedd fel vele a kapcsolatot, kérdezz tőle bátran, segíteni fog.

[link]

Vagy ezekhez is csatlakozhatsz, ők is örömmel adnak információt.

[link]

[link]

Tudom, facebook... nem mindenki szereti... én speciel rühellem, de megítélésem szerint ez a leghatékonyabb módja annak, hogy hozzád hasonló gondolkodású közösségeket találj.

2019. jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
Sógorom vadász és szívesen veszi a segítséget, ha nem csak vadásztársasági tagok mennék szemetet szedni az erdőbe... :)) Hamarabb végeznének azon a 6,5 ezer hektáros területen.
2019. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!