Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért nem tiltják be a Pedigre...

Miért nem tiltják be a Pedigree, Whiskas, Friskies, Kitekat, stb. termékeket, illetve a mindenevő és ragadozó állatoknak gyártott vegán termékeket?

Figyelt kérdés

Igazából már a konkrétan megnevezett termékek is szinte vegánnak minősülbek, hiszen 4% húst és "állati származékot" tartalmaznak.


Miért nincs egy állatvédelmi szabályozás, hogy mondjuk egy kutyatáp nem tartalmazhat 25%-nál kevesebb húst, egy macskatáp pedig 40%-nál kevesebbet? Illetve, hogy a gabona mennyisége ne lehessen több mint a hús és zöldség együttesen, hacsak nem egy kiegészitő malátás készítményről van szó, vagy ilyesmi?


Hogy írhatják rá a friskies nevű szemétnek a csomagolására, hogy teljes értékű kutya/macskatáp?


2019. márc. 4. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Mert a gyártók nem a fogyasztók érdekeit tartják szem előtt, illetve olcsóbb az előállítása. Megtehetik, mert kereslet van rá. Vedd alapul az embereknek szánt készítményeket(felvágottak, virsli, dobozos tej, darált hús stb.), mű, de mégis árulják és veszik is.
2019. márc. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Mert valaki pénzt ad érte, és a világ kereskedelme úgy működik, hogy a kereslet határozza meg a kínálatot.


Gazdiként viszont nem kötelező idiótának lenni, és fegyvert se fognak senki fejéhez, hogy hulladékért adjon pénzt.

Szóval ez egyéni felelősség vállalás szerintem.

Aki állatot tart, az ugyanúgy, ahogy te, járjon utána a tartandó állat igényeinek, a megvásárolt termékeknél pedig nézze meg a minőséget, (bárminek) megfelel e az igényeknek.


Én most is azt mondom, sokkal nagyobb hangsúlyt kéne fektetni az oktatásra, tanítani kéne legalább alap szinten a hobbi állat tartást, és sokkal inkább kéne azt törvényekkel szabályozni, (vagy legalább 1-2 jogszabállyal) hogy legalább egy pár napos - hetes kurzuson vegyen részt az, aki állatot akar magához venni.


Ez alapjában változtatna a dolgokon, ezer más megközelítésből is (hiszen más módon is rengeteg rosszul tartott állat van)

ami pedig a keresletre is hatással lenne, és így a kínálatra is.


Mondok egy példát:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Állatvédelmi törvény írja elő, hogy 30 liternél kisebb élettérben nem lehet gerinces állatot tartani.

Ha szembesül vele az illető, hogy aranyhalat 200 litertől lehet tartani, jön a hebegés, hápogás, hogy hát ő ezt nem tudta, miért nem mondta az eladó (!!!)

(mint ha az eladónak az oktatás lenne a dolga, nem az eladás... ez szimpla felelősség hárítás)


A lényeg: szart se érsz a törvénnyel, ha az emberek hülyék valamihez, és túl nagyképűek, ami miatt a nulla tudásukra azt hiszik, automatikusan jól csinálnak mindent, tanulás nélkül.


Szóval a kulcs a tanulás!

2019. márc. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert teljesértékű. Egy teljesen egészséges, nem allergiás, nem emésztési problémás kutya hosszú és egészséges életet élhet pedigreen is. Igaz, hogy kevés benne a hús, de a szükséges vitaminokat és nyomelemeket belerakták. Csak éppen mocskosul drága a minőségéhez képest. Az első kutyám 2x évvel ezelőtt pedigreet kapott egész életében mert mâs nem is nagyon volt, sokkal jobb volt mint a konyhai maradék ami akkoriban az alternatíva volt. Ma már vannak jobb tápok olcsóbban, és sokkal jobbak azonos áron.
2019. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Az a nagy helyzet, hogy igaza van a hármasnak...


Bár a saját kutyáimnál én is törekszem a nagy hústartalomra(TotW-t, Purizont, Platinumot kaptak az elmúlt években), a saját szememmel láttam, hogy éli meg a család kutyája a 16 éves kort ezek mellett a szemetek mellett, de a rokonságom néhány tagja se etette különbül a kutyáját és mindegyik 10+ évig élt. Hangsúlyoznám, hogy elítélem az ilyen etetést, de közel sem olyan rossz, mint amilyennek a fejetekben él.


Sok embereknek gyártott dolog sem igazán lépi meg ezt a szintet.

2019. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%

Senki sem mondta, hogy csak ezen kell élnie a kutyának.


Nem káros, nagy mértékben folyamatosan pedig pont annyira rossz, mint bármi más.


Vannak ezeknél rosszabbak is, pl ha kenyéren él a kutya, meg maradékon, 4 százalék hústartalma sem volt, a kutya mégis sokáig élt..


Azért nem tiltják be, mert nem hal bele egy állat sem, ha eszik belőle. Még maradandó károsodása sem lesz.


Jól nézünk ki, hogy az egészégtelen kutyatápot hamarabb tiltanák be, mint pl a kólát

2019. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ha valaki CSAK kólán élteti a gyerekét, mással nem is táplálja az gyermekvédelmi ügy...
2019. márc. 5. 08:03
 7/15 anonim ***** válasza:
A piac kereslet-kínálat alapon működik, és szabályozza magát, nem nyúlhatnak bele, mert az már nem lenne szabad piac, ha egy élelmiszer nem okoz direkt betegséget (szalmonella pl), akkor nem veszik le a polcról. Én vettem már penészes papagájcsemegét, csomagon keresztül nem látszott, csak mikor már kibontottam, ment kukába. Nem emlékszem, hogy jeleztem-e az üzletnek, de ők is csak a gyártóhoz mehetnek vissza panasz esetén, hiszen ők csak kiteszik a polcra, amit a gyártótól megkapnak, meg jelezhetik a vevők felé, hogy az x időszakban vásárolt élelmiszert, állateledelt ne fogyasszák, ne adják az állatnak, ilyet már láttam. Ha a kereslet változna ezek felé, változna a kínálat is, mert nem érné meg beszerezni az üzletbe, ehhez meg tudatosabb vásárlók kellenek.
2019. márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is prémium táp párti vagyok ma már, de anno gyerekkoromban (15 éve) gyenge tápon éltek a cicáink és kutyáink, mert akkor nem is tudtuk még, hogy van más opció, nem voltak ennyire propagálva a jó tápok, főleg nem vidèken.

Így is volt három cicánk, aki megèlte majdnem a 20 évet, a kutyusaink 15-16 évet, betegsègek nélkül.

Azóta prèmiummal etetek (acana,orijen), és egészségesek az állataim, mert már van rá lehetőségem, és tudomásom is arról,hogy mik vannak a sz@r tápokban.

De nem csak ezen múlik az egészségük.

2019. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
A gyerek gyerek, a kutya az kutya. A kutyát hacsak nem kínzod, nem veszik el tőled. És így a táppal. Ha nem okoz komoly egészsêg károsodást akkor legális
2019. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Bizonyos esetekben meg minél kisebb fehérjetartalmú étellel szabad csak etetni az állatot, a macskánk vesebeteg, és orvosi utasításra a tápláléka max. 25% húst tartalmazhat csak, ezért az ilyen 8-10% fehérje tartalmú Friskies, KiteKat meg hasonló olcsó tápok-konzervek jöhetnek csak nála szóba.
2019. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!