Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Nem tudom jó kategóriába...

Nem tudom jó kategóriába írom, de remélem kapok rá valaszt?

Figyelt kérdés
Tegnap elszökött a kutyánk es megfogta a helyi sintér, ugye a chip alapjàn ma reggel kijött hozzánk, hogy nála van a kutya 6 ezer Ft-ot kéne fizetni, hogy visszakapjuk,de mi már amúgyis elszerettünk volna ajándékozni mert nagytestű kutya és mi emeletbe fogunk két hónapon belül költözni ezért ezt elmondtuk a sinternek is aki azt mondta ha nem hozzuk el feljelent? Ezért feljelenthet?
2019. júl. 9. 13:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
Gratulálok az emberi söpredék aljának, aminek ti is büszke tagjai lehettek.
2019. júl. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Mielőtt egy ártatlan kérdés miatt mocskolódni kezdetek mi a kutyánkat ápoltuk minden védőoltást beadatunk neki, soha eszünkbe nem jutott bantani és láncon tartani most is teljesen véletlenül szökött el, es kerestük is csak sajnos addigra befogtàk. Azzal nem voltunk tisztába, hogy elaltatják ha nem talalnak

neki gazdat, de mivel ezt már tudom holnap hozom is el beszéltem a sinterrel.de mindenhogy el kell ajándékoznom mivel egy emeleti lakasban nem szeretném tartani. Gondolom más is ajándékozott el kutyát már és még se hordták el a sárga földig egy szimpla kérdést tettem fel de a magyar mentalitás ez egyszerre mocskolják az emebert. És nem azért ajándékozom el mert nem szeretnék gondoskodni róla hanem mert tudom jól a kutyának is jobb lesz egy kertes házban mint bent az emeleten mi meg dolgozunk.

2019. júl. 9. 16:59
 13/24 anonim ***** válasza:
82%
Hiába szépíted a dolgokat, ebből már nem jössz ki jól! Ha annyira érdekelne a kutya sorsa, akkor megnéznéd, hogy kinek adod oda, de te az első adandó alkalommal ott akartad hagyni a sintértelepen, ahol konlrétan be van b4szva egy ketrecbe és csá! Most őszintén, szerinted az jobb lett volna neki, mint a panel? :D Hagyjuk már! Megmondom én a frankót: az a bajotok, hogy a kutya ki volt vágva a kertbe és csesztetek vele foglalkozni, ezért kezelhetetlen. Nyilván egy ilyen kutyát nem akartok panelba vinni! De egy jólnevelt kutya, akivel foglalkozva van, simán elvan panelban! Csakhát igen, foglalkozni kéne vele!
2019. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Feleslegesnek tartom a vitát olyan emberrel aki nem ismer. Nem szeretnék én senkinek bizonygatni🙂
2019. júl. 9. 19:40
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

"mindenhogy el kell ajándékoznom mivel egy emeleti lakasban nem szeretném tartani. "

És miért is ne lehetne panelba tartani??

Sokan tartanak kutyát ott is csak sétáltatni kell...

Tudod a normális emberek nem szokták költözés után hátrahagyni a kutyájukat!

2019. júl. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
92%
Csak tudod kérdrző,akik családtagnak tekintenek egy állatot,azok mindenképpen azon vannak,hogy velük lehessen. Lehet kiadó házat is keresni például. Avagy megnevelni a kutyát,eljárni vele sétálni,de persze ez nektek már csak "nyűg",mert míg kerti kapujelző,védőrendszer helyett funkcionált.
2019. júl. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy nektek nem mindegy, hogy egy kutya vagy egy csirke hal meg? A kutyát jobb körülmények közt ölik meg...
2019. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%

17,te biztosan beteg vagy. De tudod mit,lebutítom a szintedre: aki magához vesz egy állatot az minimum 15-20 évre elkötelezi magát,beveszi a családba,felelős lesz érte.


Aki csirkét vesz magához,annak az a célja vele,hogy mint haszonállatot tartja,levágja/eladja.


Ezt így fel tudod fogni,vagy még így is magas?

2019. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
81%

Bár én is mélyen elítélem ezt a hozzáállást, azért igyekszem normális választ adni. Hátha csak a "tudatlanság" van a dologban, és változik a véleményed.

Baromi nagy tévhit, hogy a kutyának kert kell és akkor lesz boldog. A kerti kutyák nagy része egész nap csak fekszik, akkor mozog, ha a kerítés előtt elmegy valaki. A gazdával szinte semmi kapcsolatuk nincsen.

A kutyának GAZDA kell, akivel falkában élhet, aki fizikailag és szellemileg is lefárasztja. Igen, ez fárasztóbb mint kivágni a kertbe. nyilván szervezést követel az életedben, de ha szereted a kutyádat legalább megpróbálod.

Adj neki legalább egy kis időt, hogy megnézhesd mekkorát változik a jelleme, ha veletek lehet, kapcsolatot alakítotok ki. Megfogod látni, hogy nem boldogtalan egy lakásban, ha foglalkoztok vele.

Csak a lusta ember mondja, hogy kutyának a kertben a helye, aki nem akar foglalkozni vele.

2019. júl. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, biztosan nem szoktál facebookozni, úgyhogy elmondom, hogy ha - máshol nem - ott igazán képet lehet kapni a helyzetről: tudod, ebben az országban emberek százezreinek vannak álmatlan éjszakái vadidegen menhelyi kutyák miatt, akiknek két napjuk van altatásig, mert nem tudnak segíteni neki, pedig szeretnének. Emberek százezrei, vagy milliók adakoznak naponta állatmenhelyeknek, hogy az ilyen kutyákat, mint a tietek, ki tudják hozni az altatás elől a gyepmesteri telepről az állatvédők, utána meg, hogy meg tudják gyógyítani. Merthogy van nagyon sok százezer ember ebben az országban, akinek a kulturált állattartásról halvány fogalma sincs. Jófogáson sokat böngésztem régen szórakozásból, de annyira felment mindig a vérnyomásom, mikor olyan hirdetést olvastam, hogy költözés miatt ingyen, vagy bárhogy elvihető a kutyánk, ráadásul voltak képesek egyesek a féléves állatot külföldre költözés címszóval hirdetni. Az ilyen fél éve nem tudta, hogy külföldre megy? Satöbbi. Javaslom állatvédelmi facebook csoportok nézegetésére rászánni úgy egy-két estét tájékozódásképpen.

Elaltatják a kutyádat a gyepin. Ha helyet keresel neki, akkor inkább kérd meg egy állatvédő szervezet segítségét, hogy közvetítsen, ez azt jelenti, hogy segítenek hirdetni, nem veszik át. De ha nincs más, akkor ne az utcára tedd, hanem menhelyre vidd. Ami az új gazdát illeti: ha cigókhoz kerül, akkor akár harcoltatni is elvihetik, gondolom nem fajtatiszta, de magyarán barna bőrűnek ne adjátok oda, magyarnak is nagyon meg kell nézni. Alap kutyatartási elvekről itt is lehet tájékozódni a gyakorin, rengeteg kérdés foglalkozik vele, nem az az állattartás csúcsa, hogy "sosem volt láncon".


És még valami:

Tudod van egy rakás ember, aki százezreket FIZET a megtalálónak, ha eltűnik a kutyája.

2019. júl. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!