Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A haszonállatok érzik, amikor...

A haszonállatok érzik, amikor le fogják vágni őket?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlenül előtte igen. És ez egyébként nem túl egészséges hatású hormonokat szabadít fel az állatban.
2010. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

én nem tudnám levágni... ha lennének haszonállataim megvárnám amíg megöregszenek :-((


vagy legalább jól éljenek előtte, "szabadon" mint pl németországban csak úgy kicsapják a rétre a teheneket. szegénykék.


elhiszem ez a normális, le kell vágni, hogy megegyük de jó lenne ha humánusabban csinálnák, ne úgy hogy lássa az állat hogy az előtte levőt levágták.

és gyorsan!!! hogy ne szenvedjen

2010. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Németországban sem csapják ki őket mindenhol, a tejelőket meg főleg nem... szabad élete általában a húsmarháknak, juhoknak, kecskéknek van... és igen, biztos hogy tudják mi következik... nekik is van halálfélelmük
2010. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a vágóhídon szállítószalagot tervezett apukám és egyszer vele mentem sajnos, azokat a halálsikolyokat sohasem felejtem el.

Évekig nem bírtam húst enni, és most is csak azért fogyasztok, hogy egészséges maradjak, de a csirkénél nem jutottam tovább!

2010. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mióta csirkékkel foglalkozom, rájöttem, hogy van egyféle sajátos viselkedésük, amibe idővel az embert is bevonják..


Azonkívül elég aktívan kommunikálnak egymással, mindenre megvan a maguk jelzése, legyen az egy felettük repülő madár, vagy éppen az ha zavarja őt egy másik csirke hangoskodása. (csitítás)


Ezenkívül én úgy látom náluk is létezik a falkaelv, és van rangsor a falkában.


Nyilván érzik és tudják ha le fogják őket vágni, illetve megértik ha látják a dolgot.



Csirkét kíméletesen levágni nem lehet, akárki akármit is mond.


Én egyszer próbáltam eddig egy beteg jószággal amelyik túlságosan sok sódert és homokot evett be és gyakorlatilag megszorult benne amitől megállt az emésztése..


Nem nyakmetszét alkalmaztam, hanem egy az egybe lecsaptam a fejét egy bárddal, mert azt gondoltam megszünik az érzékelés ha a gerinc elveszíti a kapcsolatot az aggyal..


Vagy egy percig még pislogott és tátogott a lecsapott fej miközben a test menekülni próbált, és az érintéseimre, szorításomra hevesebben reagált.



Azóta inkább eladom őket..

2010. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem érzik. Szerintem esetükben mint minden állat esetében halálfélelem helyett életösztönről beszélhetünk. És a kettő szerintem nem ugyanaz. Vagyis nem tudja, hogy mi vár rá, csak egyszerűen az életösztönétől hajtva próbál szabadulni. Valamint nem érezhetik, hogy meg fognak halni, mert nem ismerik halál és elmúlás fogalmát sem. Még a főemlősök sem ismerik a halál fogalmát, hisz napokig hurcolják magukkal az elpusztult kicsinyüket. Ja és szerintem lehet fájdalommentesen leölni pl. csirkét, amit említett itt valaki. Pont a minap láttam a TV-ben hogy Angliában elektromossággal először lesokkolták, tehát gyakorlatilag elájult, utána pedig kivéreztették. Vagyis az elektromoság miati pillanatnyi fájdalmon kívül szerintem mást nem is érzett.
2010. júl. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szépen lassan lefognak omlani a gátak emberek és állatok között, rájövünk hogy a csirkék okosak, a nyulak tanulékonyak, hogy a polipnak hihetetlen agya van amivel összetett feladatokat tud megoldani. Egyes állatok (macska)megérzik a földrengéseket, mások a rákos embereket ismerik fel. Tehát pont azt ne éreznék ha le akarják vágni őket?! A nyuszim rögtön megérzi ha orvoshoz akarjuk vinni, vagy a körmét akarjuk levágni. Ha behatóbban foglalkoznánk a haszonállatok érzéseivel, biztosan észrevennénk azokat a jeleket, amikkel az érzéseiket fejeznék ki, csak hát onnantól már nem etikus levágni egy érző lényt.
2010. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!