Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A család többi tagjainak...

A család többi tagjainak állataira is figyelsz?

Figyelt kérdés

Sok állatunk van, de fel van osztva melyik kié, vagy a közösekkel mit ki csinál. Én viszont úgy érzem mindegyikért felelős vagyok, mert magasabbak az igényeim(pl. ebben a melegben du. 2kor bevizezem a kutyám szőrét, de ők semmit nem tennének). Néha, főleg ilyen extrém helyzetekben sok ennyi állatról maximálisan gondoskodnom(ill. pótolni amit ők nem tartanak fontosnak, de én igen).

Mit tennétek a helyemben, tanuljak meg ne foglalkozni csak a saját állataimmal illetve feladataimmal?


2010. júl. 13. 15:02
 1/9 Beatrix17 ***** válasza:
75%
Nekem cicám van,páromnak halai.Természetes,hogy figyelek rájuk is,adok nekik kaját,megpiszkálom őket,ha balhéznak,stb!Egyértelmű,hogy más állatkáira is figyelned kell,ha a gazdiuk nincs otthon!
2010. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
szerintem a tobbi allattal is foglalkozz. :) gondolom azert vannak allataid mert szereted oket. :) egy ket kutyaval tobb, az nem nehez feladat. :) es ok nem tehetnek rola, hogy a gazdajuk nem felugyel rajuk. :)
2010. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk inkább közösek, úgy magasabb szinten inkább én foglalkozom velük, sétáltatom, bevizezem a bundáját, megnyírom, kimosom a táljukat, fésülöm, kitakarítom a helyüket, ők inkább csak vizet/kaját adnak nekik. De nem érzem tehernek. Jól van ez így, figyelj az összes állatra, ilyenkor nyáron a melegben még nagyobb odafigyelést igényelnek. 18/L
2010. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem foglalkozok velük csak ha baj van és nincs ott senki vagy ha megkérnek rá. Legfőképpen ezt azért teszem mert én is elvárom hogy hagyják békén az én állataim, mert nagyon allergiás vagyok ha más rendezkedik velük. Semmit se csináljanak velük. Ezért mutatok én is példát. De pl egy "egyszerűebb" álattal, pl csirke, nincs gond, bárki bármikor tehet vele akármit ami nem okoz kárt. De ilyen kutya macska, az tabu, mindenki a sajátjával.

Lehet hogy kicsit tőlzásba viszed a dolgot, mert pl nekem is nagyszőrű kutyáim vannak és egész nap a napon fekszenek, semmi bajuk. Pedig még sosem öntöttem rájuk vizet. Szóval lehet csinálsz felesleges dolgokat.

Szerintem kérdezd meg a családod hogy ők mit tartanak szükségesnek az állataik számára és amit nem azt te se csináld az övékével csak a tiéddel. Úgy láűtom itt nem arról van szó hogy nem foglalkoznak velük csak hogy te egy kicsit túlizgulod. Amíg nem árt az állatnak azzal amit nem csinál vele addig nem kell ráerőltetni amit te fontosnak tartasz.

2010. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Felelősségérzeted tökéletes, ne a feltett kérdés irányába változz:)

Mondhatnám, hogy nem kell annyi állat, de nem írtad, hogy miért van ennyi, esetleg, hogy hass a családra, de az emberek változni nem szeretnek, ha belefáradsz tényleg, akkor úgyis kérgesedik kis lelked, nem fogsz annyit ugrálni más állatáért...akkor meg lelkiismeretfurdalás jöhet...:)

Ha pedig beleférnek a "megunt háziállat" csoportba, akkor lehet keresni új gazdát, s mindenkinek jobb.

2010. júl. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Doruss ***** válasza:
Szerintem nyugodtan foglalkozhatsz velük. Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de nekem nem teher ha több állatról kell gondoskodnom, én nagyon szeretek velük foglalkozni, hogyha olyan dolgokról van szó, amit te tényleg fontosnak tartasz, akkor nyugodtan megteheted, attól függetlenül, hogy kinek az állatáról van szó.
2010. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem azért előtte kérdezze meg én ne intézkedjen más állatával önkényesen mert nem jó olyat csinálni amit más esetleg nem akar.
2010. júl. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a két kutya az anyáé, a cica meg az enyém apáé meg ugy mind3:D Hiába az anyáé meg az enyémek az állatok mindig apa megy ki velük az uvarra vagy délben ő ad neki enni. Ha csak n vagyok itthon természetesen nem csak a cicávalfoglalkozok ugyanugy mgetetem megitaom, szeretgetem a kutyusokat is. Mert hát ha valaki állatbarát akkor az összes állatot szereti:)
2010. júl. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Van 2 kutya, macska, tengerimalac, nyúl, hörcsög, madarak, 3 akvárium. Nekem magamtól csak kutyám és macskám lenne,a gond főleg a rágcsálókkal van.

Hogy megmutassam nem aggódom túl(sztem, de most kiderül), tegnap hugom kitette a tengerimalacát legelni a tűző napra úgy de. 10kor, és fél-egy óra múlva vettem észre hogy már az oldalán feküdt és lihegett, a szemefehérje is kilátszott, azonnal árnyékba vittem és bevizeztem, akármennyire is utálja a vizet. Sztem fél óra és hőgutát kapott volna. Ma is 2x arrébb kellett tennem, mert nem figyeli hogy jár a nap és elmegy róla az árnyék. 14 évesen meg tudná csinálni, de egyszerűen nem érdekli. Nyulak is rosszul bírják a meleget.

Túladni nem sokon lehetne, amin lehetne azok már idősek és nincs sok nekik hátra, úgy gondolom nem etikus elajándékozni őket, hogy másnál pusztuljanak el.

Annyit tehetek hogy a továbbiakat próbálom megakadályozni amiből látom hogy ez lenne megint

2010. júl. 13. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!