Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért hallom mostanában egyre...

Miért hallom mostanában egyre több embertől, hogy jobban szereti az állatokat, mint az embereket?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, én is szeretem az állatokat de azért az embertársaimat többe nézem. Ma is beszélgetek egy csajjal, és csak a macskáiról beszél és egyre több embertől hallom ilyen megjegyzéseket! Én nem értek egyet ezzel, szerintem egy embet nem lehet egy állathoz hasonlítani.

2019. aug. 27. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nálam elég egyszerű az oka: az állatok nem élnek vissza a bizalmammal, és azért szeretnek, aki vagyok, nem néznek le.
2019. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Pont a hozzád hasonló és nálad sokkal durvább emberek miatt. Az állatok nem gondolják magukat ok nélkül többnek, fontosabbnak, felsőbbrendűnek.
2019. aug. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

De miért nézed többe az embereket? Alapvetően szerintem nem az számít, hogy valaki ember, hanem hogy MILYEN ember! Már ne haragudj, de rengeteg rosszindulatú, r0hadék ember van, aki így vagy úgy, de destruktív a társadalomra nézve.

Viszont eleve nem értem ezt az eszmefuttatást, mert miért is kellene összehasonlítani egy állatot egy emberrel? Tulajdonképpen te mit értesz azon, hogy valaki "többe néz egy embert, mint egy állatot"? Hitler is ember volt egyébként. Akkor őt is jobban szereted, mint az állatokat? :)

2019. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak csak annyit, hogy illene megtanulni olvasni és úgy összességében szöveget értelmezni! A kérdés alatt leírtam, hogy természetesen én is szeretem az állatokat!


Miért hát mondjuk azért mert embernek születtem! Mivel ember vagyok, ezért nálam magasabb prioritást élvez egy ember, mint egy állat! Természetesen ezt általánosságban étem. Lassan már egy kutyának jobb dolga van, mint egy embernek és szerintem ez nem helyes! Még mielőtt nekem támadna valaki, hivatalos paírom van arról hogy állatenyésztő szakmát végeztem. Bizony én elég sokat almoztam, ganajásztam a tehenek alól, szóval én azt is tudom milyen fejni, vagy mondjuk egy fialásnál ott lenni, vagy egy juh patáját megkörmözni, és így tovább.


Érdekes módon a szarvasmarhákat senki nem szereti annyira, vagy a sertéseket. A mekibe meg tömi magába mindenki gátlás nélkül a dupla hambit. Kicsit úgy érzem divat lett szeretni a kutyust, vagy a cicust! Az embereket meg szarba sem nézi senki, hogy lehet olyat mondani egy embernek, hogy én többe nézem az állatokat.

Szerintem ez teljesen antipatikus gondolkodás! Ilyen alapon többe nézhetnénk a növényeket is, mert nem ártanak senkinek még meg is nőnek, és még meg is lehet őket enni. Vagy a gombákat, de azt hiszitek az állatvilágban nincs erőszak dehogynincs! Amikor például a tyúkok vitaminhiányosak, aztán a kloálka részt a többi tyúk a vér láttán megtámadja, aztán tömegesen addig kapdossák, amíg a tyúk kloálkája nem úszik a vérben, és amíg bele nem hal! Az állatok javarésze azért szereti az embert, mert enni ad neki. Annak a macskának például nem te vagy a fontos, hanem a kaja.. ha egy másik ember adna neki kaját, akkor neki hízelegne! Sok lány, főleg lányoknál hallom ezt a dolgot, hogy többe nézi az állatokat, vagy a kutyákat mint az embert. Nekem ez nem tetszik, attól függetlenül hogy például én is szeretem a kutyákat.

2019. aug. 27. 22:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem az emberek már túl sokszor becsaptak így már nem annyira tudok bennük bízni.

Általános iskolában folyamatos piszkálásnak voltam kitéve, kiközösítésnek mert jól tanultam és érdekelt az, hogy hová megyek tovább akkor nem volt más kire számithattam csak a kutyám hosszú időket töltöttünk együtt, beszélgettem vele néha elsirtam bánatom és ő ott volt mindig velem és még a mai napig hű társam.


Én ettől függetlenül, segítek az embereken még akkor is ha nem érdemlik meg vagy bántottak mert én ilyen típus vagyok nem bírom nézni ahogy szenved, egyedül van egy ember avagy állat.

2019. aug. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Többre tartom az állatokat, növényeket az embereknél.

Jobban érzem magam velük, ennyi az egész.

Ez nem jelenti azt, hogy ne nyújtanék segítséget az embereknek, ha szükségük van rá, de egy állaton is segítenék....miért viselkednék az emberekkel másképp?


Nem tartom túl jó érvnek, hogy az állatok csak érdekből vannak velünk.

Ha emberi kapcsolataid mozgatórugóit alaposan megvizsgálod, vajon mit találsz?

2019. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utosó válaszoló nem akarom ragozni, de nem értek egyet a válaszoddal. Érdekes mentalitás, nem mondom hogy elfogadhatatlnan de tartom magam a véleménemhez.

Én más állásponton vagyok, köszönöm a válaszokat.

2019. aug. 29. 03:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!:)

Szerintem is: élni és élni hagyni.

.......néha olyan durva viták alakulnak ki, hogy szörnyű!


6-oska voltam.

2019. aug. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok őszinték a maguk módján.

Ha jó ha rossz dologról is van szó.


Mai társadalomban egyre kevesebb az őszinte ember.


S igen nem normális ha valaki csak az állatka körül forog.

Ez bizonyítja, hogy magányos valójában s jobban bízik az állatok őszinteségében, szeretetében, mint a furábbnál furább emberekben.


Valahol érthető de vannak határok.

2019. szept. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!