Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ez, hogy előszeretet...

Miért van ez, hogy előszeretettel vesznek fel mindenhova túlképzett embereket mostanában?

Figyelt kérdés

Olyan munkára, ahova nem lenne előírt az érettségi, elég lenne 8 általános és egy OKJ, nagyon magas százalékban kötelezővé teszik az érettségit... Ilyen például a targoncás pozició.


De oké, ezt még meg értem valahol...


Ami már nagyon furcsa nekem, hogy egyértelműen látszik, hogy egy random diploma megléte is előny ezeknél és az ehhez hasonló állásoknál.

Például, hogyha jelentkezik az állásra egy srác akinek érettségije van, de én média design diplomával szintén jelentkezem, akkor engem fognak választani, pedig ennek nem kéne hogy okos döntés legyen, hiszen én azért később mégis csak nagyobb eséllyel kapok egy olyan ajánlatot amiért random ott hagyom ezt a munkát...

De úgytűnik, hogy ez nem baj a munkáltatónak.


Amikor voltam az állásinterjún, akkor mint írtam volt ez a srác érettségivel, én diplomával, nekünk nem igazán volt tapasztalatunk a területen, s volt még egy negyven X éves ember, akinek ugyan csak 8 általánosa volt, de már 20 éves tapasztalata volt a munkakörben...

És valamiért mégis engem vettek fel, pedig én még hülyeségeket is beszéltem zavaromban...


Na és az egyik targoncásnak még szintén van diplomája, szóval hatból biztosan tudom, hogy kettőnél ez előny volt... Mondjuk neki is viszonylag egy lenézett, nem a legpiacképesebb diplomája van.


De ami még meglepőbb, hogy az árukiadósok közül akikkel eddig beszéltem mindenki diplomás... Pl. valamelyiknek műszaki földtudományi diplomája van.


Nekem még a tanáraim mindig azt mondták, hogy azért nem vették fel Őket egy mekibe sem, mert diplomásak és féltek a munkáltatók, hogy lelépnek...


2019. jún. 7. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Igen,es akinek nincs diplomaja ehezik. En nem vartam a kocs.g munkaltatok valaszaira. A mai allaskereses verseny es szerencse mint a szerencsejátek. Vagy nyersz felvetelt vagy vesztesz. IGEN de senki nem akar ehezni tehat aki nem nyer felvetelt sehova, meg gyarba sem, es nem tudja magat eltartani akkor ehen hal?

En ezert csinaltam magamnak egyeni munkat egyeni vallalkozoival.

2019. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
77%

Mert nagyobb súlya lett annak, hogy értelmes vagy. Miután sokan leléptek a képzett, diplomás emberek közül külföldre, ezért olyan munkaerőhiány alakult ki, hogy azt csak külföldi vendégmunkásokkal, "románokkal," "ukránokkal," (határon túli magyarokkal) lehetett az utóbbi években pótolni, meg az aluliskolázott romákkal.


Mivel ezek az emberek sokszor elkergetik a vevőt a boltból, vagy olyan sötét egy adott munkakörhöz, hogy mire betanul addigra eltelik több év, ezért minden magasan képzett, diplomás embert meg akarnak tartani.


Még akkor is, ha lelép pár év után. Egy 22-23 éves friss diplomás még nem okoz olyan nagy kockázatot, hogy ipari kémnek jelentkezik, vagy ellopja a cég tudását és saját céget alapít.


Szerintem ez az oka, hogy olyan sötét emberekkel lehet ma már csak feltölteni az állásokat, hogy simán megéri a diplomás embereket alkalmazni.


Ha meg lelép a diplomás "ló", jöhet a "szamár", a maradék.

2019. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom szerintem ez nem igaz, engem 8 altalanossal mindig felvettek segedmunkasnak
2019. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert buta emberekkel senki sem szeret együtt dolgozni. Teszem azt ha holnap kapsz egy új munkatársat akkor kit választanál? A 8 általánost végzettet, az érettségizettet vagy egy diplomásat? A munkahelyi elégedettséget javítja, ha képzett embereket vesznek fel.
2019. jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Fura? Igen. Az állam/emberek pénzét fölösleges diplomákba ölték.

De nézd a jó oldalát: kaptál állást, nem hajtottak el azzal hogy túlképzett vagy.

2019. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Ez érdekes... Én abszolút fordítva tapasztalom. A munkatapasztalat többet számít mint egy papír. Nem egy diplomás ismerősöm bukott így állást, hogy van papírja de nincs tapasztalata. Inkbb felveszik azt akinek okjja vagy érettségije van 3-4 év tapasztalattal mint azt akinek van diplomája max 1 év tapasztalattal.
2019. jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Vagy lehet, hogy nem akartak negyvenXéves embert felvenni.
2019. jún. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy targoncázással simán jobban lehet keresni, mint X haszontalan bölcsészdiplomával. Szóval miért is kellene tartaniuk attól, hogy meglép a diplomás munkaerő, akinek egyszer elég elmondani, mit kell csinálni, és még a kollégákkal is kedves?
2019. jún. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnökként (műanyagipari mérnök) voltam erdészeti munkás és benzinkutas is. Jelentkeztem egy műanyagos céghez a mérnök állásra, erre beakartak tenni a sorra betanított munkásnak, míg a haveromat, akinek legmagasabb végzettsége az érettségi volt meg betették részlegvezetőnek br. 210eFt.


Mivel nem volt pénzem a megélhetésre gondoltam bevállalom, a munkaköri leírásnál viszont szembesültem vele, hogy a gépkezelésen kívül:

-raktározás

-anyagbeszerzés

-fuvarszervezés

-gépkarbantartás

-külföldi levelezés

-betanítás

-anyag és termékfejlesztés

-stb. segítése is a feladatkörömet képezi


Mindezt 3 műszakos munkarendben br. 124eFt-os fizetésért és teljesítmény megkötéssel, ha nem hozom a darabszámot a gépen, akkor csökken a fizetés. A max. gyártási sebesség és a megkötés között 5%-os eltérés volt, 2-3 pisilésen kívül más nem fér bele a 8 órába!


Szerencsére jött egy lehetőség fejlesztő mérnöki állásra, így inkább oda mentem :)

2019. jún. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!