Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Pénteken (2010. július 16)...

Pénteken (2010. július 16) megyek lovagolni. Tanácsok? LENT BŐVEBBEN

Figyelt kérdés

Van egy kedvenc lovam őt már régóta lovaglom hétfőn is voltam rajta.Ha nem terepen vagyok vele nagyon nagyon rossz. (terepen csak rossz xD) Bakol nem megy, pálcára még nagyobbat bakol. Jobkézre meg nem akar vágtázni. Párszor majdnem leestem róla.De ezt már megszoktam. Szóval pénteken egy sokkal rosszabb lovon fogok menni. Asszem olyan 5 év körüli de nem biztos. Hogyan menne jobban a lovaglás?? Mivel lehetne jobban "uralkodni a ló fölött" (máshogy nem tudtam fogalmazni)

Amúgy 2008. aug. 5 óta lovaglok.

Szerintem ennyi ja és ha lehet normális válaszokat kösszi:D


2010. júl. 14. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, a kezdő lovas, kezdő ló párosítás a legrosszabb, amit el tudok képzelni.

Ahogy írod, a ló nem megfelelően kiképzett, és nem uralkodni kellene rajta, hanem megfelelően idomítani. Az, hogy bakol is ennek a jele, valamit nem ért, rossz tapasztalata van, vagy tiltakozik valami ellen. Lehet jókedvből és túletetéstől is.

Aztán majd, ha te többet tudsz, mint a ló, akkor tudod megfelelően irányítani, idomítani,ha a ló tud többet, ő fog tanítani téged, mivel helyesen és könnyen reagál, amíg egy rutintalan/rosszul idomított lovat összezavarnál egy helytelen segítségadással, és csak rohangálnátok fel-alá.

Tehát: keress valakit, akinek van megfelelő lova erre, vagy egy emberkét, aki pár hónapig foglalkozna a lóval.

Sok sikert!

2010. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösszi a válaszod. Báró a kedvenc lovam ő neki valószínűleg rossz emlékei vannak. Valaki elektromos pálcával rácsapott 3-at még régebben. Amúgy a másik lovat meg igazából futtatni kéne meg stb. (Ja és nem az én lovaim)
2010. júl. 14. 15:51
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja és direkt nekem adják ezeket a lovakat. xD

Mert én nem félük tőlük meg stb. Sose féltem xD

Bárót szeretem nagyon úgy ahogy van. Azt mondják én bánok vele a legjobban. Amúgy csak azok alatt bakol aki nem fél rajta.

A másik lovon meg ingyen fogok lovagolni.

2010. júl. 14. 15:56
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezt még leírom: Régebben másik lovardában lovagoltam "normális" lovakon de ott nem tetszett. Azok nem bakolnak, ágaskodnak, stb. Ott kezdtem futószáron. Ott is azt a lovat adták sokszor alám ami rossz volt. De vele most már simán elbánnék xD

Ott lovagoltam 2008 augtól- 2010 júniig.

Futószártól lassan eljutottam szőrén vágtából leugrásig. Volt ott egy házi verseny egész jó helyen végeztem gyakorlatban. (Elméletben haggyuk xD) Ezis szőrén volt. Aztán ismét nyeregbe voltam de nem láttam semmi kihívást semmi újat.Meg nem bírtam azokat akik ottvoltak ezért jöttem el. És itt jobban tetszik.

xD

2010. júl. 14. 16:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Én rengeteget járnék ki a helyedben, és földről dominancia játékokat is játszanék, majd ezeket átültetni nyeregből történő munkára.

Az a bej ezekkel a lovardai lovakkal, hogy rengeteg ideig találkoznak nagyon sokféle lovassal, össze-vissza vannak rángatva és egy idő után begőzölnek, nem hajlandóak dolgozni. Először is adnék egy ilyen lónak 1-2hónap pihenőt, csak a karámban legyen kinn a többi lóval, had tisztuljon a feje. Majd ezután szépen az alapoktól kezdve felépíteni újra a képzést.

Sajnos nem sok lovi engedheti meg, hogy 2-3 lova csak így lébecoljon ilyenkor vagy keresek egy elvetemült lovast rájuk, akik nagyjából elbírnak velük, de így se jutnak az egyről a kettőre, vagy eladják őket máshova vagy vágóba :(

2010. júl. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ebből nem sokat értettem de azé köszii.:)
2010. júl. 15. 13:08
 7/9 A kérdező kommentje:

Na mind1 holnap reggel korán megyeek majd elmesélem milyen volt :)

remélem nem kell sokat harcolnom vele.:)

2010. júl. 15. 16:41
 8/9 A kérdező kommentje:

Hazajöttem.Sztem jól sikerült.Szerencsére annyira nem volt rossz a ló.:) Ahol mentünik át a patakon a karám felé átugrotta. Meg a rudaktól stb. fél. Párszol bakolt alattam. Vágáztunk kép pontos ülésben. a ló bakolt egyet én a nyakába estem (féloldalt) bakoolt még párat én leestem xD De nem lett semmi. :) Megúsztaam egy karcoláás nélkül. :D Aztán még föölültem rá és még mentem pár kört lépésbee.:) Szteem tök ariiii volt a pacóó. És legközelebb is megyeek.:D

Am. ez volt az 1. esésem nyeregből. A többi 6 szőrén volt. :D

2010. júl. 16. 16:24
 9/9 A kérdező kommentje:
am nem kép ha nem két xD sorry
2010. júl. 16. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!